REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Ostatnia sprawa Sherlocka - zobacz pierwszy zwiastun filmu "Mr. Holmes"

Sherlock Holmes to postać kultowa, która nawet ponad 100 lat po swoimi debiucie w „Studium w szkarłacie” sir Arthura Conan Doyle'a budzi ogromne zainteresowanie. Dowodów na to nie trzeba daleko szukać, starczy przywołać produkcje z udziałem Roberta Downeya Jr. czy Benedicta Cumberbatcha. Bill Condon filmem "Mr. Holmes" chce pokazać tego bohatera z nieznanej perspektywy i nadać mu nowej głębi.

05.03.2015
9:15
Ostatnia sprawa Sherlocka. Zwiastun filmu Mr. Holmes
REKLAMA
REKLAMA

Oto bowiem bystry i przenikliwy umysł oraz wysportowane ciało przegrywają walkę z czasem i dziewięćdziesięciotrzyletni Sherlock postanawia porzucić karierę detektywa. W kinach właśnie emitowany jest film o jego dokonaniach, w którym większość wydarzeń jest zmyślona, a on sam - przerysowany. Holmes osiedla się na wsi i poświęca pszczelarstwu, za jedynych towarzyszy mając opiekującą się jego domem gospodynię, panią Munro, oraz jej syna, Rogera.

Bywa jednak, że czasem jego myśli powracają do dawnych spraw, w tym do tej jedynej, o charakterze osobistym, której nigdy nie udało mu się rozwiązać. Zaprzątnięty tym Sherlock postanawia przeprowadzić swoje ostatnie śledztwo.

"Mr. Holmes" trafi do kin najprawdopodobniej latem tego roku, choć dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. W roli Sherlocka wystąpi Ian McKellen („Władca Pierścieni”, „X-men”), obok którego pojawią się m. in. Milo Parker, Laura Linney, Hiroyuki Sanada i Roger Allam. Film jest ekranizacją wydanej w 2005 roku książki Mitcha Cullina „A Slight Trick Of The Mind”.

REKLAMA
mr. holmes 2

Biorąc pod uwagę opis fabuły i zwiastun, "Mr. Holmes" może być naprawdę ciekawym spojrzeniem na postać Sherlocka. McKellen wydaje się wręcz stworzony do tej roli. Mimo iż początkowo ten film nie budził we mnie większego zainteresowania, to coraz bardziej nie mogę się doczekać premiery. Zapowiada się intrygująco.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA