REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Idris Elba i Matthew McConaughey w zwiastunie filmu Mroczna wieża

W sieci pojawił się pierwszy oficjalny zwiastun filmu Mrocza wieża. Produkcja powstała na podstawie twórczości Stephena Kinga. Na dużym ekranie w głównych rolach zobaczymy Idrisa Elbę i Matthew McConaugheya.

03.05.2017
11:47
Trailer Dark Tower
REKLAMA
REKLAMA

Mroczna wieża to cykl powieściowy autorstwa Stephena Kinga, na który składa się osiem powieści, choć wiele książek króla grozy odwołuje się do tej serii. Kolejne tomy koncentrują się na losach Rolanda Deschaina (w tej roli Idris Elba), którego celem jest znalezienie tytułowej Mrocznej wieży. Roland mieszka w powojennym świecie, zamieszkiwanym przez różne osobliwe postaci: mutanty, demony, wampiry. Cykl powieściowy łączy wiele gatunków - fantasy, horror, sci-fi czy western.

Film Mroczna wieża nie jest adaptacją żadnego konkretnego tomu z serii, a bierze na warsztat całość, wykorzystując elementy znajdujące się w różnych częściach cyklu.

Oprócz Elby i McConaugheya w filmie zagrają: Jackie Earle Haley, Katheryn Winnick, Abbey Lee czy José Zúñiga.

Mroczna wieża - kiedy premiera?

REKLAMA

Film Mroczna wieża na podstawie twórczości Stephena Kinga w polskich kinach zadebiutuje 11 sierpnia tego roku. Za reżyserię obrazu odpowiada Nikolaj Arcel, Duńczyk, który na swoim koncie ma takie produkcje jak Millenium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet czy Zabójcy bażantów. Arcel wraz z Akivą Goldsmanem, Andersem Thomasem Jensenem i Jeffem Pinknerem odpowiada także za scenariusz filmu.

 class="wp-image-81871"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA