REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Remigiusz Mróz planuje podbić zachodnie rynki książkowe

Remigiusz Mróz przyznał, że swoją następną książkę chce wydać za granicą.

08.11.2017
22:21
Remigiusz Mróz, czyli kim jest Ove Løgmansbø?
REKLAMA
REKLAMA

Remigiusz Mróz jest pisarzem wyjątkowo płodnym. Pisze dużo, pisze szybko, a jego książki mają oddaną rzeszę fanów w Polsce. Jakiś czas temu gruchnęła informacja, że twórczość pisarza doczeka się serialowej adaptacji.

Cykl z Seydą i Hauerem zostanie zekranizowany, a reżyserem serialu będzie Łukasz Palkowski.

Filmowiec nakręcił między innymi fenomenalny obraz Bogowie i brał udział w pracach nad 1. sezonem Belfra. Książki Mroza wchodzą więc do świata telewizji, ale sam autor ma jeszcze inne ambitne plany i nawet zaczął je realizować.

Remigiusz Mróz przyznał, że planuje wydać jedną ze swoich książek z myślą o zachodnich rynkach.

W trakcie rozmowy w  programie Wojtek Jagielski na Żywo autor opowiedział o swoim pomyśle. Opiera się on na założeniu, że napisze książkę, która będzie skierowana do zachodniego odbiorcy. Pierwszy rozdział powieści został przetłumaczony na język angielski i wysłany do agentów. Remigiusz Mróz pochwalił się, że udało się mu znaleźć agenta, który już zaczął pracować nad wydaniem książki. Chodzi głównie o rynki anglojęzyczne, ale pisarz wspomniał również o możliwym rynku niemieckim i francuskim. Rozmowę na ten temat możecie zobaczyć poniżej.

REKLAMA

Trzeba przyznać, że jeśli chodzi o robienie szumu wokół swojej twórczości, to Mróz ma w tym doświadczenie. Przypomnijmy, że autor publikował wcześniej pod pseudonimem. Książki spod jego pióra ukazywały się pod nazwiskiem Ove Løgmansbø. Pisarz miał pochodzić z Wysp Owczych.

Nie pozostaje nic innego, jak trzymać kciuki za powodzenie polskiego pisarza. Niewielu rodzimych twórców może pochwalić się ogromnym międzynarodowym sukcesem. Tłumaczenia na obce języki są w zasięgu ręki polskich pisarzy, ale znalezienie się na listach bestsellerów, to zupełnie inna historia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA