REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nowa aktorska adaptacja animacji Disneya już powstaje. Zobacz, jak wygląda Liu Yifei w roli Mulan

Disney znalazł nową żyłę złota. Kolejna aktorska adaptacja kultowej animacji zmierza do kin. Wiemy już, jak wygląda filmowa Mulan, którą zagra Liu Yifei.

13.08.2018
21:22
mulan adaptacja aktorska liu yifei 1
REKLAMA
REKLAMA

Aktorskie adaptacje animacji to nowy sposób Disneya na zarabianie góry pieniędzy. Obok kolejnych Gwiezdnych wojen i adaptacji komiksów Marvela, po nowej Pięknej i bestii, Księdze Dżungli i kontynuacji Kubusia Puchatka, czas na azjatycką wojowniczą księżniczkę.

To dobry moment, bo Mulan od Disneya kończy w tym roku 20 lat.

Opowieść o Mulan jest oczywiście znacznie starsza niż animacja, ale rysunkowa wersja - tak jak oryginalna historia - osadzona jest fabularnie w czasach panowania w Chinach dynastii Han. Podobnie będzie w przypadku aktorskiej adaptacji Mulan.

Protagonistką zostanie ponownie młoda dziewczyna, córka słynnego wojownika Fa Zhou. Kobieta nie chce, by jej ojciec wracał na pole bitwy. Podaje się za mężczyznę i w jego imieniu i zgłasza się do armii, żeby bronić bliskich.

mulan adaptacja aktorska liu yifei 1 class="wp-image-191563"

W główną bohaterkę filmowej adaptacji Mulan wcieli się Liu Yifei.

Disney z okazji oficjalnego rozpoczęcia prac nad nowym filmem podzielił się właśnie fotografią, która przedstawia aktorkę po charakteryzacji. Liu Yifei, która jest jedną z najgłośniejszych chińskich aktorek ostatnich lat, w kostiumie wygląda naprawdę świetnie.

Angaż aktorki, znanej też jako Crystal Liu, do roli Mulan ogłoszono już w zeszłym roku, ale dopiero teraz dostaliśmy jej fotografię w kostiumie. Nie trudno doszukać się podobieństw do rysunkowego pierwowzoru, co dobrze wróży. Wiemy też, że oprócz niej w filmie wystąpią:

REKLAMA
  • Donnie Yen jako komandor Tung;
  • Jet Li jako cesarz Chin;
  • Gong Li jako główny złoczyńca.

Zdjęcia, które realizowane będą w Chinach i Nowej Zelandii, już się rozpoczęły. Reżyserią obrazu zajmuje się Niki Caro, która ma w swoim dorobku Whale Rider i The Zookeeper’s Wife. Scenariusz napisali Rick Jaffa, Amanda Silver, Elizabeth Martin i Lauren Hynek. Premiera została zaplanowana na 27 marca 2020 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA