REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Na te filmy koniecznie idź do kina. 5 najlepszych propozycji na grudzień

Lokowanie produktu: Multikino

Na co wybrać się do kina w grudniu? Bez dwóch zdań końcówka roku to bardzo gorący czas, jeśli chodzi o filmowe premiery. Na naszej liście znajdziecie nie tylko film superbohaterski i powrót ogromnej i ważnej marki, ale również odrobinę polskiego kina.

03.12.2021
17:06
spider man multikino premiery
REKLAMA

Bez dwóch zdań końcówka roku 2021 rozpieszcza kinomanów. Dopiero co zbieraliśmy szczęki z podłogi po fenomenalnej (choćby wizualnie, ale nie tylko) „Diunie”, a już nadchodzą kolejne głośne tytuły. Z poniższego zestawienia dowiecie, co warto obejrzeć w tym miesiącu.

Najlepsze filmy, które warto obejrzeć w kinie:

King Richard. Zwycięska rodzina (premiera 3 grudnia)

Zapewne wszyscy znają dwie wielkie gwiazdy tenisa ziemnego, czyli Serenę i Venus Williamsie. Ich historia zapewne nie potoczyłaby się tak, jak się potoczyła, gdyby nie jedna bardzo ważna osoba – ich ojciec. I to właśnie on jest głównym bohaterem filmu „King Richard. Zwycięska rodzina”. To właśnie jego upór, determinacja i praca z dziećmi stały się drabiną do sukcesu córek. Spekuluje się, że dla Willa Smitha, który wciela się w tytułowego Richarda Williamsa, ta rola może być sposobem, aby otrzymać kolejną w jego dorobku nominację do Oscara. Zapowiada się wzruszająca, rodzinna podróż.

Lokatorka (premiera 3 grudnia)

„Lokatorka” to historia bazująca na prawdziwej i wyjątkowo poruszającej historii. Inspiracją dla twórców była śmierć Jolanty Brzeskiej, warszawskiej aktywistki, która prawdopodobnie została zamordowana. Za jej śmierć ma odpowiadać tak zwana mafia reprywatyzacyjna, która korzystając z źle napisanego prawa i ze wszystkich, również niemoralnych i nieetycznych środków, pozyskiwała tanie nieruchomości. Jestem przekonany, że to będzie mocne i bardzo poruszające kino. Obraz wyreżyserował Michał Otłowski.

Powrót do tamtych dni (premiera 10 grudnia)

Jeszcze jeden polski tytuł. „Powrót do tamtych dni” zabierze nas wprost na polskie osiedle w latach 90. Kilkunastoletni Tomek przez lata wychowuje się bez ojca, który wyjechał za chlebem do Stanów Zjednoczonych. Pewnego dnia jednak mężczyzna staje w drzwiach i choć wydaje się, że teraz w życiu rodziny wszystko będzie dobrze, a chłopiec wreszcie ma oboje rodziców, okazuje się, że powrót taty ma jeszcze jedną, znacznie ciemniejszą stronę. Mężczyzna, w którego wciela się Maciej Stuhr, uzależniony jest od alkoholu, co wywróci życie jego dziecka do góry nogami.

Spider-Man: Bez drogi do domu (premiera 17 grudnia)

Nawet jeśli filmy spod znaku MCU trochę cię znudziły i nawet jeśli uważasz, że po pokonaniu Thanosa trudno znaleźć większe zagrożenie, Spider-Manowi powinieneś dać szansę. Nowa inkarnacja tego bohatera, sportretowana przez Toma Hollanda doskonale łączy młodzieżową opowieść, superbohaterski przepych, akcję i przede wszystkim luźny, nieprzesadzony humor. W najnowszej części Peter Parker będzie bardzo chciał, aby świat zapomniał o jego drugiej tożsamości. Czary okażą się jednak drogą obosieczną, a przez wykonaną przez nie wyrwę do świata MCU dostaną się bohaterowie… z innych filmów ze Spider-Manem. Na ekranie zobaczymy więc całą masę znanych twarzy. Moim zdaniem, nowy film o Człowieku-Pająku to najlepsza rzecz, jaką MCU ma teraz do zaoferowania. Bilety dostępne są w przedsprzedaży na stronie internetowej Multikina.

Matrix Zmartwychwstania (premiera 22 grudnia)

Niech rzuci kamieniem ten, kto nie ekscytował się trylogią sióstr Wachowskich. No, powiedzmy, że pierwszą częścią, bo dwie kolejne podzieliły fanów. Nie wdając się jednak w zbędne dyskusje, trzeba powiedzieć, że pierwszy „Matrix” to jeden z najwybitniejszych przedstawicieli science-fiction w kinie i bez dwóch zdań jego powrót na wielkie ekrany to ważne wydarzenie. Czy uda mu się dorównać oryginałowi? Trudno powiedzieć, ale i tak trzeba zobaczyć. Zwłaszcza że na ekranie znowu zobaczymy Keanu Reevesa i Carrie-Anne Moss. Bilety w Multikinie możecie dostać już od dzisiaj.

Szczegółowy repertuar grudniowych premier znajdziecie na www.multikino.pl

Lokowanie produktu: Multikino
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA