REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Poznajcie nową dziewczynę Kermita z nadchodzących Muppetów. Lepiej nie pokazujcie ich swoim dzieciom

Muppety w końcu powracają do korzeni. Po latach produkcji skierowanych do dzieci, nareszcie powróci satyra i humor dla nieco starszych odbiorców. Już 22 września wystartuje nowy serial The Muppets. A w nim sporo zmian. Pikantnych!

03.09.2015
15:05
Poznajcie nową dziewczynę Kermita z nadchodzących Muppetów. Lepiej nie pokazujcie ich swoim dzieciom
REKLAMA
REKLAMA

Jeżeli Muppety kojarzą ci się z produkcjami dla dzieci, pewnie kojarzysz te zabawne stworzenia z czasów, kiedy prawa do marki przejął Disney. Nastąpiło to w 2004 roku i od tego czasu świat wykreowany pierwotnie przez Jima Hensona został mocno ugrzeczniony.

Tymczasem nie zawsze tak było. W istocie historia Muppetów przypomina sinusoidę. Wszystko zaczęło się w 1969 roku, od gościnnych występów w programie Ulica Sezamkowa. Starsi czytelnicy na pewno kojarzą ten program z lat dzieciństwa. Całkiem zgrabnie łączył on zabawę z edukacją.

Muppety rozbrykały się dopiero w drugiej połowie lat siedemdziesiątych, w programie The Muppet Show. Powstało 120 odcinków tego show, a program odniósł wielki sukces, głównie za sprawą świetnego humoru. Nadal był to program familijny, ale autorzy znacznie częściej puszczali oko do dorosłego widza, serwując satyryczne i czasami dwuznaczne treści.

Teraz Muppety powracają do tego stylu

Już 22 września zadebiutuje nowy serial The Muppets, który tym razem będzie skierowany do dorosłego widza. Wskazuje na to sama godzina emisji, bowiem w Stanach będzie to po godzinie 22. Serial pokaże pracę na planie talk-show "Up Late with Miss Piggy" i będzie utrzymany w satyrycznej konwencji. Serial będzie stylizowany na dokument.

muppets
REKLAMA

Konkretów na razie jest niewiele, ale wiemy, że między Żabą Kermitem a Panną Piggy stanie nowa postać, czyli tajemnicza Denise. Będzie ona zabiegać o względy zdezorientowanego Kermita. W serialu zobaczymy też inne romanse i rozstania, a także życie zawodowe oraz prywatne Muppetów.

Na nowy serial czekam z wielką niecierpliwością. Twórcami serialu są Bill Prady oraz Bob Kushell, a wystąpią w nim – jakże by inaczej – Muppety! The Muppets będzie emitowany na antenie ABC. W pierwszym sezonie zobaczymy 13 odcinków.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA