REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Od jazzu do eksperymentalnego techno. Sprawdźcie najciekawsze muzyczne premiery lipca

Myślałam, że skoro lipiec, sezon festiwalowy i ogórkowy, to premiery płytowe pójdą na chwilę w odstawkę. Ach, jakże się myliłam. W tym miesiącu czeka nas sporo ciekawych nowości z zupełnie różnych gatunkowych półek. Sprawdźcie najciekawsze muzyczne premiery płytowe lipca.

02.07.2018
17:32
Od jazzu do techno. Najciekawsze muzyczne premiery płytowe lipca
REKLAMA
REKLAMA

Premiery płyt - lipiec 2018

EABS - Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda) Live at Jazz Club Hipnoza


Skład Electro-Acoustic Beat Sessions wydał w zeszłym roku płytę Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda), która zawierała ich interpretacje muzyki słynnego polskiego pianisty jazzowego i kompozytora, Krzysztofa Komedy. Dzieło doczekało się wydania live - koncert zarejestrowano w katowickiej Hipnozie.

Premiera EABS Repetitions Live zaplanowana jest na 2.07.

Guy Pearce – The Nomad


Wielu czytelników kojarzy go zapewne z ról w filmach takich jak Memento czy The Hurt Locker. Niewielu pewnie wie, że zajmuje się także muzyką. The Nomad będzie jego drugim albumem studyjnym, następcą debiutackiego Broken Bones z 2014 roku.

Premiera The Nomad zaplanowana jest na 6.07.

Years & Years - Palo Santo


Na czele Years & Years stoi Olly Alexander, aktor znany m.in. z serialu Skins. Palo Santo to ich drugi album studyjny, wydany po kilkuletniej przerwie.

Premiera Palo Santo zaplanowana jest na 6.07.

Apollo Brown & Locksmith - No Question


Apollo Brown i Locksmith tworzą ciekawy duet raperów. Obaj ze Stanów Zjednoczonych, choć z innych części, reprezentują całkiem inne korzenie. Ich współpraca zaowocowała albumem No Question.

Premiera No Question zaplanowana jest na 6.07.

Mamma Mia! Here We Go Again - The Movie Soundtrack

Dla fanów ABBY i nie tylko, bowiem na płycie znajdą się również piosenki spoza repertuaru szwedzkiej legendy. Ścieżka dźwiękowa do filmu Mamma Mia: Here We Go Again – kontynuacji musicalu z 2008 roku. Usłyszymy m.in. Meryl Streep, Amandę Seyfried, Pierce’a Brosnana, Colina Firtha, Stellana Skarsgårda.

Premiera Mamma Mia! Here We Go Again - The Movie Soundtrack zaplanowana jest na 13.07.

Laurel Halo - Raw Silk Uncut Wood


Laurel Halo to amerykańska producentka, obecnie mieszkająca w Berlinie. Jej muzyka to mieszkanka takich gatunków, jak eksperymentalne techno i ambient. Raw Silk Uncut Wood to następca wydanego w 2017 roku albumu, zatytułowanego Dust.

Premiera Raw Silk Uncut Wood zaplanowana jest na 13.07.

Dirty Projectors - Lamp Lit Prose

To już ósmy album studyjny Dirty Projectors. David Longstreth zapewne nadal będzie eksperymentować z różnymi pochodnymi muzyki rockowej. Oby jak najodważniej.

Premiera Lamp Lit Prose zaplanowana jest na 13.07.

Ty Segall and White Fence - Joy


Ty Segall i White Fence (Tim Presley), prezentują kolejny efekt współpracy. Panowie pracowali już razem w przeszłości - w 2012 rok ukazał się ich wspólny album - Hair.

Premiera Joy zaplanowana jest na 20.07

The Internet - Hive Mind

Pochodzący z Los Angeles zespół robi muzykę, przy której trudno ustać w bezruchu. To mieszanka hip-hopu, soulu i r&b. Hive Mind to ich czwarty album studyjny, następca wydanego w 2015 roku Ego Death.

Premiera Hive Mind zaplanowana jest na 20.07

Rick Astley - Beautiful Life


Na pewno znacie tego pana - śpiewał kiedyś, że nigdy nie zawiedzie, nie opuści. Beautiful Life to jego dziewiąty album studyjny. 12 piosenek napisanych i nagranych w domowym studiu.

Premiera Beautiful Life zaplanowana jest na 20.07

Underworld and Iggy Pop - Teatime Dub Encounters (EP)

REKLAMA


Cztery kawałki, powstałe podczas kilku hotelowych muzycznych sesji. W efekcie powstaje EPka dwóch muzycznych legend.

Premiera Teatime Dub Encounters zaplanowana jest na 27.07.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA