REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Nowości od Banks, Thoma Yorke'a i Tycho. Lipiec pełen smakowitych premier muzycznych

Nowy album Banks, powrót projektu Africa Express i wiele innych. Sprawdźcie zapowiedzi najciekawszych premier muzycznych lipca.

25.06.2019
13:59
muzyka na lipiec banks
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka na lipiec - tych płyt warto posłuchać:

The Soft Cavalry - The Soft Cavalry

The Soft Cavalry to projekt Rachel Goswell i Steve’a Clarke’a z zespołu Slowdive. W 2017 roku ukazał się pierwszy po długiej przerwie album Slowdive, następca „Pygmalionu” z 1995 roku. Goswell możecie kojarzyć także z innych projektów, m.in. Minor Victories czy współpracy z Beach Fossils.

Premiera: 5.07

Banks - III

Jillian Banks zadebiutowała w 2013 roku EP-ką „Fall Over”, kilka miesięcy później pojawił się kolejny minialbum, „London”, jednak dopiero wydany w 2014 roku longplay „Goddess” pokazał w pełni możliwości obdarzonej świetnym wokalem artystki. 3. album Banks stylistycznie nie będzie raczej odbiegać od poprzednich wydawnictw. Możemy spodziewać się kompozycji łączących synth pop z nowoczesnym r'n'b.

Premiera: 12.07

Africa Express - EGOLI

Africa Express to organizacja non-profit, której współzałożycielem jest Damon Albarn. To także nazwa projektu muzycznego, który niebawem podzieli się ze światem swoim piątym długogrającym albumem. „EGOLI” został nagrany w RPA. Zapowiada go singiel „Johannesburg”.

Premiera: 12.07

Tycho - Weather

„Weather” będzie piątym albumem w dyskografii Scotta Hansena, amerykańskiego muzyka i producenta. Następca płyty „Epoch” z 2016 roku ma pójść z nieco innym kierunku niż poprzednie nagrania. „Weather” zostanie wydany przez kultowy label Ninja Tune.

Premiera: 12.07

Floating Points - LesAlpx / Coorabell (EP)

Brytyjski muzyk Sam Shepherd sprezentuje słuchaczom swój pierwszy nowy materiał od 2017 roku. Jak przyznaje sam twórca, podczas pracy nad materiałem wracał do swoich wczesnych nagrań. Nowe utwory powstały dość szybko, bez zbędnego analizowania i zastanawiania się.

Premiera: 12.07

Thom Yorke - Anima

REKLAMA

Nowy album Thoma Yorke’a pojawi się w wersji cyfrowej już 27 czerwca, jednak na 19 lipca zapowiedziano premierę wydań na nośnikach. Jedno z nich będzie zawierać 40-stronicową książkę z tekstami i rysunkami autorstwa Stanleya Donwooda i Dr Tchocka. Premierze nowego albumu lidera Radiohead towarzyszy nowym film „Anima”, w reżyserii Paula Thomasa Andersona. Film obejrzycie na Netfliksie.

Premiera: 19.07

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA