REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Porcja majowych premier muzycznych. W sam raz na samotne spacery

Nie wiadomo jeszcze, kiedy będziemy znów mogli uczestniczyć w koncertach. Majowe premiery muzyczne aż proszą się o posłuchanie ich na żywo. Póki co musimy zadowolić się domowymi odsłuchami. Albo podczas spacerów.

28.04.2020
21:49
muzyka na maj hania rani
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka na maj – najciekawsze premiery:

Hania Rani - Home

Hania Raniszewska zachwyciła w zeszłym roku swoją debiutancką solową płytą zatytułowaną „Esja”. Nowy album będzie różnił się od debiutu choćby szerszym instrumentarium – oprócz pianina usłyszymy także m.in. kontrabas czy wokal samej artystki. Płytę promuje utwór F Major, do którego nakręcono na Islandii piękny klip.

Premiera: 29 maja 2020 r.

Austra - HiRUDiN

Czwarty album projektu Austra, za którym stoi Katie Stelmanis. Nowy materiał artystka nagrywała w Toronto z muzycznymi improwizatorami. Płytę promuje m.in. singiel Mountain Bay. Do udziału w nim Stelmanis zaprosiła chór dziecięcy ze szkoły, w której pracuje jej matka.

Premiera: 1 maja 2020 r.

Perfume Genius - Set My Heart On Fire Immediately

Piąty album studyjny Mikea Hadreasa, znanego jako Perfume Genius. Amerykański artysta w swojej twórczości często odnosi się do tematów seksualności, w tekstach bazuje także na intymnych historiach. Po singlach promujących album zdaje się, że i tym razem będzie podobnie.

Premiera: 15 maja 2020 r.

Charli XCX - How I'm Feeling Now

Brytyjska piosenkarka postanowiła wykorzystać czas kwarantanny. Od jakiegoś czasu pracuje w domu nad nowym albumem, efektami na bieżąco dzieląc się z fanami w social mediach, a nawet zachęcając ich do wzięcia udziału w tworzeniu materiału. Efekt końcowy już niebawem.

Premiera: 15 maja 2020 r.

Deerhoof - Future Teenage Cave Artists

REKLAMA

Amerykański zespół obchodził w zeszłym roku 25-lecie istnienia. W tym roku przyszedł czas na 15. album długogrający w ich bogatej dyskografii. Jak muzycy przekazywali w materiałach prasowych, podczas prac nad płytą towarzyszyła im myśl, że „normalność już nigdy nie wróci”.

Premiera: 29 maja 2020 r.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA