REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Ten miesiąc należy do polskich artystów. Sprawdźcie najciekawsze premiery płytowe października

Ważne polskie premiery, ścieżki dźwiękowe do oczekiwanych filmów, a także zagraniczni wykonawcy. Muzyka na październik zapowiada się bardzo eklektycznie. Sprawdźcie najciekawsze premiery płytowe miesiąca.

02.10.2018
19:38
muzyka na pazdziernik
REKLAMA
REKLAMA

Lady Gaga, Bradley Cooper - A Star Is Born

30 listopada do polskich kin trafi film Narodziny gwiazdy. Główną rolę zagrała w nim Lady Gaga, która wciela się w postać Ally, aspirującej piosenkarki, której talent odkrywa gwiazdor country, Jackson Maine (Bradley Cooper). Lady Gaga i Cooper wystąpili także na ścieżce dźwiękowej. Znajdzie się na niej 19 utworów śpiewanych w solo i w duecie.

Premiera A Star Is Born zaplanowana jest na 5.10.

Behemoth - I Loved You At Your Darkest

Najnowsza płyta zespołu Behemoth ma być najbardziej zróżnicowaną propozycją w dyskografii zespołu. Z jednej strony ekstremalna i radykalna, z drugiej najbardziej rockowa z dotychczasowych płyt. Produkcją albumu zajął się sam zespół. W nagraniach wzięła udział siedemnastoosobowa polska orkiestra pod dyrekcją Jana Stokłosy.

Premiera I Loved You At Your Darkest zaplanowana jest na 5.10.

Pablopavo, Ludziki - Marginal

Pablopavo, czyli Paweł Sołtys, pisarz i muzyk, niegdyś związany z zespołem Vavamuffin, twórca wydanego w zeszłym roku zbioru opowiadań Mikrotyki, razem z zespołem Ludziki prezentuje kolejną, piątą już płytę. Jak zapewnia na swojej stronie wydawca: Jest to płyta dyskotekowa, choć nie ma pewności czy istnieją odpowiednie dyskoteki, w których można by ją zagrać.

Premiera płyty Marginal zaplanowana jest na 12.10.

Katarzyna Nosowska - Basta

Po wielkich zmianach w życiu, instagramowym sukcesie i wydaniu książki "A ja żem jej powiedziała", Katarzyna Nosowska wraca do korzeni, czyli do muzyki. Basta będzie siódmym solowym albumem Nosowskiej, pierwszym wydanym pod skrzydłami Kayaxu. Płytę promują single Ja pas! oraz Nagasaki.

Premiera płyty Basta zaplanowana jest na 12.10.

John Grant - Love Is Magic

Love Is Magic to czwarty solowy album Johna Granta. Do pracy nad płytą Grant zaprosił Bena Edwardsa z Wrangler oraz muzyków, z którymi pracował nad swoim innym projektem, Creep Show. Nowy materiał został wyprodukowany przez samego Granta oraz Bena Edwardsa i Paula Alexandra (basista Midlake).

Premiera Love Is Magic zaplanowana jest na 12.10.

Dawid Podsiadło - Małomiasteczkowy

Chyba nie było i nie będzie w tym roku bardziej oczekiwanej płyty. Po tym, jak singiel Małomiasteczkowy stał się przebojem, a Dawid Podsiadło wyprzedał 3 koncerty na warszawskim Torwarze (w sprzedaży są jeszcze bilety na czwarty koncert, 18.12), co polskiemu artyście zdarza się pierwszy raz, oczekiwania wobec nowego materiału sięgnęły zenitu. Ja jestem o tę płytę spokojna.

Premiera płyty Małomiasteczkowy zaplanowana jest na 19.10.

Greta Van Fleet - Anthem Of The Peaceful Army

Gdy mowa o tym zespole, bardzo często pojawia się porównanie do Led Zeppelin. Greta Van Fleet w swojej twórczości odwołuje się bowiem do klasyki rocka. Jake Kiszka, Sam Kiszka, Josh Kiszka i Danny Wagner wspólnie napisali wszystkie 10 utworów na debiutancki album. Piosenki opowiadają o nowych początkach, o miłości, uczciwości i niewinności.

Premiera Anthem Of The Peaceful Army zaplanowana jest na 19.10.

Anathema - Internal Landscapes

Zespół Anathema postanowił podsumować swoją twórczość. Internal Landscapes to kompilacja wybranych utworów z płyt opublikowanych w latach 2008-2018. Wtedy to grupa współpracowała z wytwórnią Kscope. Brytyjski rockowy zespół ma na swoim koncie 11 albumów długogrających. Ostatni z nich to wydany w 2017 r. The Optimist.

Premiera Internal Landscapes zaplanowana jest na 26.10

Agnieszka Chylińska - Pink Punk

Pink Punk będzie trzecią solową płytą Agnieszki Chylińskiej, następcą wydanej w 2016 r. Forever Child. Nowy materiał ma nawiązywać muzycznie do czasów sprzed wielkiego sukcesu. Czy chodzi o wielki sukces związany z poprzednim krążkiem? Tego dowiemy się pod koniec października.

Premiera Pink Punk zaplanowana jest na 26.10

Robyn - Honey

Na nową płytę Robyn fani czekają od 2010 r. Latem artystka zaprezentowała oficjalny singiel promujący nową płytę – Missing U. Robyn zaprezentowała nowy kawałek oraz swoje największe przeboje między innymi podczas koncertu BBC Radio 1 na Ibizie. Honey będzie szóstym albumem długogrającym w jej karierze.

Premiera Honey zaplanowana jest na 26.10.

Tom Odell - Jubilee Road

Jubilee Road to trzeci album w dyskografii młodego muzyka, którego kariera rozwija się w szalonym tempie. Odell ma na swoim koncie świetne przeboje, takie jak Grow Old with Me czy Wrong Crowd, statuetkę Brit Awards oraz tytuł najlepszego songwritera roku, przyznawany przez jury konkursu im. Ivor Novello.

Premiera Jubilee Road zaplanowana jest na 26.10.

Soap&Skin - From Gas To Solid / You Are My Friend

Pod pseudonimem Soap&Skin kryje się austriacka artystka Anja Plaschg. Jej głos kojarzycie na pewno z kompozycji Goodbye, użytej w czołówce serialu Dark Netfliksa. From Gas To Solid / You Are My Friend to pierwszy album artystki od sześciu lat. Nowy materiał został zarejestrowany w domu Plaschg w Wiedniu. Na płycie znajdzie się 12 utworów, w tym cover piosenki Louisa Armstronga What A Wonderful World.

Premiera From Gas To Solid / You Are My Friend zaplanowana jest na 26.10.

Kobong - Chmury nie było

Kobong to zespół, który nie trafił na swój czas. Zadebiutowali w 1994 r., a już w 1998 zakończyli działalność. Ich twórczość po latach doczekała się reedycji. Pod koniec września premierę miała zremasterowana wersja ich debiutu, zatytułowanego po prostu Kobong. Teraz czas na drugi album - Chmury nie było, którego pierwsza premiera odbyła się w 1997 r.

Premiera reedycji Chmury nie było zaplanowana jest na 26.10

Xxanaxx - Gradient

Gradient będzie trzecią płytą w dyskografii duetu Xxanaxx. Klaudii Szafrańskiej i Michałowi Wasilewskiemu na żywo towarzyszą muzycy, którzy uzupełniają synthpopowe kompozycje o żywe dźwięki. Dlatego warto sprawdzić ich podczas koncertów - chwilę po premierze nowego albumu zespół wyruszy w trasę koncertową.

Premiera płyty Gradient zaplanowana jest na 26.10.

Thom Yorke - Suspiria

REKLAMA

Thom Yorke nareszcie wydaje solowy album! Czekam na to od 2014 r., kiedy to premierę miała płyta Tomorrow's Modern Boxes, ostatni solowy krążek lidera Radiohead. Nowy album muzyka to ścieżka dźwiękowa do filmu Suspiria (reż. Luca Guadagnino), nowej wersji klasycznego horroru Dario Argento z 1977 r. Na płycie ma się znaleźć 25 oryginalnych kompozycji napisanych specjalnie na potrzeby filmu. Wśród nich utwory instrumentalne, przerywniki i piosenki o bardziej tradycyjnych strukturach z wokalem Thoma Yorke'a.

Premiera płyty Suspiria zaplanowana jest na 26.10

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA