REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Czego słuchać w sierpniu? Sprawdzamy zapowiedzi płytowe

Sierpień nie jest najlepszym miesiącem na premierę nowego albumu. Szczególnie w tym roku i szczególnie, że nie można go promować na większych koncertach. Niektórzy się tym nie martwią (dzięki im za to) i przynoszą kolejne nowości.

30.07.2020
8:34
muzyka na sierpien 2020
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka na sierpień 2020:

Washed Out –Purple Noon

Washed Out to pseudonim Ernesta Greene'a, urodzonego w amerykańskim stanie Georgia muzyka. Greene, który pierwsze kompozycje tworzył w swojej sypialni, zasłynął dzięki chillwave'owym kompozycjom. „Purple Noon” będzie jego pierwszym albumem długogrającym od 2017 roku.

Premiera: 7 sierpnia

Glass Animals – Dreamland

Glass Animals to założony w 2010 roku przez kumpli z dzieciństwa brytyjski zespół. Ich przepustką do szerszego rozgłosu był album „Zaba” z 2014 roku. Później był jeszcze „How to Be a Human Being” w 2016, a następnie przerwa w nagrywaniu albumów. Pierwotnie premiera nowej płyty zaplanowana była na czerwiec. Jak mówią członkowie zespołu, zdecydowali się na przełożenie premiery, by słuchacze mogli skupić się na wydarzeniach wokół ruchu Black Lives Matter.

Premiera: 7 sierpnia

Orville Peck – Show Pony (EP)

Orville Peck, podobnie jak zespół Glass Animals, przełożył premierę swojego nowego wydawnictwa ze względu na wydarzenia wokół Black Lives Matter. Pochodzący z Kanady muzyk ukrywa swoją tożsamość za maską. I jest mistrzem w dekonstruowaniu muzyki country.

Premiera: 14 sierpnia

Baasch – Noc

Trzeci album długogrający warszawskiego producenta i muzyka. Promują go dwa hipnotyczne single: Brokat i Noc. Miałam niedawno okazję porozmawiać z Baaschem o nowym materiale, a także tym, jak wpłynęła na niego pandemia. Wywiad znajdziecie pod tym linkiem.

Premiera: 28 sierpnia

Disclosure – Energy

Wyczekiwany przez fanów nowy album braci Lawrence, brytyjskich producentów, którzy zadebiutowali w 2010 roku. Panowie na swój pierwszy duży sukces komercyjny nie czekali aż tak długo, bowiem do 2013 roku. Wtedy to ukazał się ich debiutancki album długogrający, „Settle”, zawierający bodaj najbardziej znane ich piosenki, takie jak You & Me czy Latch.

Premiera: 28 sierpnia

Katy Perry Smile

REKLAMA

Szósty album studyjny amerykańskiej piosenkarki, pierwszy od 2017 roku. Prace nad nowym materiałem trwały od 2018 roku, a pierwotna data premiery została przesunięta z powodu technicznych opóźnień. Jak wyjaśnia sama Perry, „Smile” opowie o odnajdywaniu światła na końcu tunelu, odnosząc się do swojej słabszej formy sprzed kilku lat.

Premiera: 28 sierpnia

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA