REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Serial na podstawie kultowej książki pojawi się na HBO GO. Wiemy, kiedy premiera „My, dzieci z dworca ZOO”

Kultowe „My, dzieci z dworca ZOO” doczekało się nowej, serialowej adaptacji. Właśnie dowiedzieliśmy się, kiedy produkcja pojawi się w naszym kraju. Wszystkie odcinki trafią na HBO GO jeszcze w tym miesiącu.

18.02.2021
16:38
my dzieci z dworca zoo premiera hbo go
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Książka „My, dzieci z dworca ZOO” została wydana w 1978 roku i szybko trafiła na listę światowych bestsellerów. Historię Christiane F. spisaną przez dziennikarzy niemieckiego „Sterna” przetłumaczono na 30 języków. W 1981 roku doczekała się ona też fabularnej adaptacji, a teraz Philipp Kadelbach oraz Annette Hess postanowili ją opowiedzieć na nowo, wybierając formę serialu.

Zwiastun i polska data premiery serialu „My, dzieci z dworca ZOO

Nowa wersja „My, dzieci z dworca ZOO” to poszerzona i serialowo przetworzona opowieść o Christiane F.:

Christiane, Stella, Babsi, Axel, Michi i Benno poznają się podczas undergroundowych imprez w pełnych narkotyków berlińskich klubach. Są silni, odważni i wiodą szalone życie w „raju”, który początkowo wydaje im się być feerią kolorów, brawury i ekscytacji. Centralną postacią i osią dla całej grupy jest Christiane, na życiu której ogromne piętno odcisnęło rozstanie jej rodziców. Dziewczyna ucieka z domu, by odnaleźć się w niezwykle kuszącym alternatywnym świecie. Zacieśniające się z biegiem czasu więzi między nastolatkami sprawiają, że członkowie grupy w hedonistycznych uniesieniach szukają kolejnych dreszczy emocji, przeżywając pełne euforii wzloty i mroczne, niebezpieczne wręcz, upadki. Podczas gdy ich życie i związki na zmianę rozwijają się i rozpadają, ich własne traumy wciągają ich w wir, z którego nie każdy jest w stanie uciec — czytamy w opisie fabuły serialu.

Jak widać po powyższym teaserze należy spodziewać się wyjątkowego, undergroundowego klimatu. Świadczy o tym również fakt, że w celu podkreślenia klimatu muzyka, jaką usłyszymy w serialu, powstała z inspiracji twórczością Davida Bowie'ego i we współpracy z David Bowie Estate.

REKLAMA

Jak to wyszło w praktyce będziemy mogli przekonać się już całkiem niedługo. Właśnie poznaliśmy polską datę premiery „My, dzieci z dworca ZOO”. Wszystkie odcinki pojawią się na HBO GO pod koniec lutego. Emisja na antenie HBO zaplanowana jest natomiast na kwiecień.

Premiera wszystkich odcinków „My, dzieci z dworca ZOO” już 27 lutego 2021 roku na HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA