REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

myCanal w Polsce już w tym roku. Znamy pierwsze informacje o nowym VOD Canal+: oferta i cennik

Jak dowiedziała się Rozrywka.Blog, usługa myCanal zadebiutuje w Polsce jeszcze w tym roku. Kiedy dokładnie? Mówi się o maju, a przygotowania idą pełną parą. Co znajdziemy w serwisie?

24.04.2020
16:19
mycanal w Polsce cennik
REKLAMA
REKLAMA

Początkowo serwis miał wystartować w naszym kraju we wrześniu 2019 roku, ale ten termin nie doszedł do skutku. Teraz mówi się o maju 2020. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to – jak zapewnia nasz informator – platforma wystartuje w 2. połowie nadchodzącego miesiąca. Jednym z rozważanych terminów jest 15 maja br.

Czym jest myCanal?

To usługa Canal+, pozwalająca na oglądanie treści na żądanie, a także programów telewizyjnych. Żeby dobrze zrozumieć jej działanie, można porównać ją do takich serwisów i aplikacji jak TVN-owski Player i Apple TV, będących agregatorami treści oryginalnych oraz licencjonowanych w ramach innych usług. Dzięki Player.pl obejrzycie programy i seriale TVN-u, ale też – o ile wykupicie odpowiedni pakiet – produkcje HBO, a także kanały telewizyjne. Tak samo Apple TV, to nie tylko Apple TV+ z oryginalnymi serialami i programami, takimi jak „The Morning Show”, ale – w ramach dodatkowych opłat – specjalne kanały z innymi treściami np. Smithsonian Channel.

Tak właśnie ma wyglądać myCanal od Canal+ – ma łączyć oryginalne treści marki, licencjonowane produkcje, a także dostęp do różnych kanałów telewizyjnych.

W tym momencie Canal+ ma już na rynku dość specyficzny serwis VOD, czyli nc+ GO. Ten jednak jest dostępny dla abonentów Canal+ (i jego korzystanie w zależności od oferty jest ograniczane godzinowo). Z myCanal ma być inaczej – dostęp do niego ma mieć każdy użytkownik, bez konieczności łączenia tego z usługami telewizyjnymi.

Co znajdziemy w myCanal?

Usługa ma oferować kilka różnych pakietów, w zależności od tego, jaka forma rozrywki nas najbardziej interesuje. Dostępne opcje można będzie podzielić na:

  • Pakiet darmowy – w tym pakiecie, za samą tylko rejestrację użytkownik otrzyma dostęp do kolekcji programów z oferty kanałów, m.in. Kuchnia+, Mini Mini czy Planete+.
  • Pakiet rozrywkowy – ten ma zapewnić dostęp do 20 kanałów telewizyjnych, m.in. FOX, AMC, Paramount Channel, National Geographic, Comedy Central czy TNT. Cały czas trwają rozmowy na temat tego, czy i jakie treści znajdą się w tej opcji „na żądanie”, a część problemów rozbija się o kwestie licencyjne. Jest szansa, że dostaniemy tu w ramach VOD takie seriale jak choćby „The Walking Dead” czy sztandarowe produkcje stacji FOX, czyli „9-1-1” czy „American Horror Story”.
  • Pakiet filmowy – tu z kolei znajdą się filmy i seriale oryginale od Canal+ i HBO, w ramach tego pakietu mamy mieć dostęp do HBO GO. Być może jest szansa, że obejrzymy tu produkcje od Kino Świat, który częściowo należy właśnie do Canal+, jednak wciąż nie jest do końca jasne, jak będzie wyglądać sytuacja z filmami na żądanie. Jeśli chodzi o dostęp do kanałów to w ramach tego pakietu obejrzymy m.in. HBO, HBO 2, Ale Kino+ czy Canal+ Film.
  • Pakiet sportowy – ten ma zapewnić dostęp do kanałów telewizyjnych takich jak m.in. Canal+, Canal+ Sport i Eurosport.
  • Pakiet dla dzieci – dostęp do kanałów dziecięcych, m.in. Disney Channel, Cartoon Network czy Nick Jr.

Największą niewiadomą na ten moment jest to, jak dokładnie będzie wyglądał podział treści na te „na żądanie” i na dostęp do kanałów telewizyjnych. Według pozyskanych przez nas informacji wynika, że myCanal ma być miksem tego i tego. Widać to dobrze po francuskim myCanal, który oferuje choćby treści dostępne w Disney+ w wybranych pakietach. Można więc spekulować, że w przyszłości i takie rozwiązania mogą być u nas możliwe. Zwłaszcza, że już teraz Canal+ w pakiecie z telewizją dodaje do swojej oferty Netfliksa.

myCanal – cena za usługę

REKLAMA

Podstawowym pytaniem jest: ile to wszystko będzie kosztować? Ceny poszczególnych pakietów, tych płatnych, mają wahać się od 10 do 50 zł. Będzie możliwe łączenie pakietów, niewykluczone, że będzie to korzystniejsze cenowo. Dostęp do wszystkich pakietów w ramach myCanal ma kosztować ponad 100 zł.

Nieoficjalnie mówi się także o możliwej zmianie nazwy usługi w Polsce.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA