REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

"Mythopolis" - świetna animacja o Minotaurze w czasach współczesnych

"Mythopolis" to czeska animacja 2D, która swoją premierą miała w 2013 roku. Film jest pracą dyplomową Alexandry Hetmerovej, która jest odpowiedzialna m. in. za reżyserię i scenariusz do produkcji. "Mythopolis" garściami czerpie z mitologii starożytnej, robiąc to w sposób umiejętny i zabawny.

13.09.2015
19:30
"Mythopolis" - świetna animacja o Minotaurze w czasach współczesnych
REKLAMA
REKLAMA

Głównymi bohaterami są Mytho, który - jak można łatwo się domyślić - jest Minotaurem i jego mama, znana z mitologii greckiej jako Meduza. Jej cechą charakterystyczną było posiadanie na głowie zamiast włosów węży, a niebezpieczną umiejętnością zamienianie ludzi w kamień. Mama małego Mytho jest samotna i szuka partnera na dalszą część swojego życia. Niestety ci, których wybiera, nie zawsze pasują jej synkowi.Tak jak na przykład Faun, bóg płodności, który odwiedza kobietę tylko w jednym celu. Wkrótce jednak nieoczekiwane i niebezpieczne wydarzenie zmieni życie obojga.

W animacji świetnie wykorzystane zostały motywy z mitologii greckiej i nie tylko. Oprócz wymienionych postaci znanych ze starożytności mamy też Cerbera w postaci trójgłowej myszy czy cyklopa, a także gryfa i syrenę. Ponadto Hetmerova wykorzystuje wiele motywów znanych z poszczególnych mitów. Najważniejszym z nich w przypadku "Mythopolis" jest oczywiście nić Ariadny.

Film czeskiej twórczyni zdobyła wiele nagród na całym świecie - kilkakrotnie dla najlepszej animacji. Pełną listę nagród możecie zobaczyć tutaj.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA