REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nadrabiając zaległości - Gra o Tron

Tylko winni się tłumaczą i ja to muszę zrobić. Różne czynniki spowodowały, że z serialem Gra o Tron jestem strasznie do tyłu. Świat jest tak szczegółowy i rozległy, że chciało się go poznać z każdej możliwej strony. Dobrze, że jest wiele sposobów na nadgonienie przed 1 kwietnia.

15.03.2013
11:36
Nadrabiając zaległości – Gra o Tron
REKLAMA

Platforma HBO GO oferuje obejrzenie całego serialu – od pilota do finału drugiej serii. Ma ona jednak swoje ograniczenia i jeśli, zgodnie ze współczesną modą, ktoś pozbawiony jest telewizora w ognisku domowym i umowy z dostawcą, to może mieć problemy, by stać się pełnoprawnym użytkownikiem sieci. To jedyne miejsce, w którym legalnie można oglądać serial.

REKLAMA

Trzeba zatem uzbroić się w fundusze i poszukać wydań DVD oraz Blu-Ray. Wszędzie jednak fizyczny zakup obu sezonów to wydatek niemal 300 zł. Mimo iż każdy sklep oferuje zniżki lub przyciąga wydaniami specjalnymi – na empik.com drugi sezon ma specjalną szatę graficzną, a na merlin.pl edycja limitowana pierwszej serii z albumem kosztuje ledwie ponad 100 zł – to jest dość pokaźna inwestycja.

Gra o Tron to jednak przede wszystkim saga książkowa i każdy szanujący się fan powinien choć spróbować przeczytać jeden z tomów, gdyż rozszerza wątki serialowe i prezentuje inną perspektywę. Forma promocji elektronicznej jest tu jednak ograniczona. Przeglądając oferty legimi czy empik.com można natknąć się jedynie na pierwszą cześć w postaci ebooka.  Przy audiobookach jest ten sam problem, ale tu postarano się o lepszy wydźwięk sprzedażowy. Zebrano gamę polskich aktorów i zamiast standardowej formy czytania książki przez jedną osobę, zrobiono ogromne słuchowisko z mnóstwem lektorów, efektami dźwiękowymi oraz muzyką kreującą klimat. Pomysł fantastyczny, a jego realizacja z pewnością zadowoli wszystkich znudzonych zwykłą formą audiobooka. Jeśli nie jest to jednorazowy wybryk, drugi tom w takiej formie z pewnością kupię! W każdym sklepie cena wersji mp3 oscyluje w granicach 60 zł.

REKLAMA

Można jeszcze iść na łatwiznę. Choć HBO oferuje to bardziej osobom, które chcą sobie przypomnieć wszystkie najważniejsze wydarzenia drugiego sezonu, ci którzy tego nie zrobili by pozostać trendy może wybiorą taką drogę na skróty. Na oficjalnym kanale YouTube Gry o Tron pojawił się specjalny 14-minutowe podsumowanie wszystkiego, co do tej pory się działo. Jest to też wyjście, ale świat sagi Martina jest tak fascynujący, że chyba warto zainwestować czas i pieniądze oraz całkowicie pochłonąć się w uniwersum.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA