1. Rozrywka
  2. Filmy

Nadrób kinowe zaległości. Wielkie filmy, które obejrzysz w Polsat Box Go

Lokowanie produktu: Polsat Box Go

Sprawdziliśmy, co warto obejrzeć w Polsat Box Go, nowej platformie VOD, która zadebiutowała niedawno i posiada nie tylko bogatą ofertę seriali i  sportu, ale również sporo wielkich kinowych hitów. Siadajcie na kanapie, bo wybraliśmy naprawdę dobre tytuły.

11.10.2021
19:49
polsat box go co ogladac

Kinowe hity, które obejrzysz w Polsat Box Go:

Tenet – mocna akcja i przygoda

Najnowszy film Christophera Nolana to połączenie filmu akcji ze szpiegowską intrygą, która, jak to bywa u tego reżysera, ma drugie, trzecie i jeszcze czwarte dno. Główny bohater nazywany jest tu Protagonistą i ma do wykonania trudne, bo wychodzące poza klasyczne rozumienie świata i czasu zadanie. Tenet zdobył Oscara za Najlepsze efekty specjalne. Na ekranie pojawiają się John David Washington, Robert Pattinson, którego lada chwilę będziecie mogli oglądać w roli Batmana, a także Elizabeth Debicki.

Oscarowy (zasłużenie!) Parasite

 class="wp-image-1810957"

„Parasite” to doświadczenie wstrząsające i… bardzo zabawne. Reżyser Joon-ho Bong opowiada historie o dwóch rodzinach. Jedna żyje na skraju biedy i robi wszystko, aby utrzymać się na powierzchni, a druga spija śmietankę bogatego i dobrego życia. Pewnego dnia tej pierwszej udaje się wkupić w łaski tej drugiej. Z tego spotkania wyniknie cała masa napięcia, również klasowego. Obraz to zajadła i przy tym bardzo dowcipna krytyka nierówności społecznych. To film, który z całą pewnością trzeba zobaczyć, zwłaszcza że jest dostępny w Polsat Box Go jest dostępny w 4K. W trakcie gali Oscarów 2020 „Parasite” zdobył aż cztery nagrody, w tym najważniejszą za Najlepszy film, a także Najlepszy film międzynarodowy.

1917 – nakręcony tak dobrze, że ogląda się go z zapartym tchem

Wojna jest piekłem – tak w skrócie można określić film Sama Mendesa, twórcy między innymi „American Beauty”. „1917” luźno nawiązuje do wspomnień jego dziadka. Fabuła zabiera nas na front I wojny światowej. Bohaterowie będą musieli przekazać informacje brytyjskim oddziałom. Jeśli tego nie zrobią, ponad 1,5 tys. z nich wpadnie w pułapkę Niemców. Wśród zagrożonych szeregowców jest między innymi brat jednego z głównych bohaterów. Ten film, choć poruszająco brutalny i szczerze antywojenny został nakręcony tak dobrze, że ogląda się go z zapartym tchem. Absolutnie wart zobaczenia – no i w ramach Polsat Box Go dostępny jest w 4K.

Le Mans '66 z Mattem Damonem

Choć na pierwszy rzut oka „Le Mans '66” może wydawać się obrazem skrojonym pod fanów wyścigów samochodowych, to nie jest to do końca prawda. Obraz Jamesa Mangolda to rzeczywiście opowieść z samochodami na pierwszym planie i każdy, kto lubi motoryzacje, na pewno go doceni. Ale wyścig samochodowy to tylko przyczynek do znacznie większej i poważniejszej opowieści o pasji, wierze i przyjaźni. To obraz, który w akcji pokazuje arcyludzkie problemy i trudności.

Jojo Rabbit – o wojnie można poważnie…i komediowo

Czy o okropieństwach II wojny światowej można opowiadać z humorem? Tak, choć to ryzykowne. W takiej sytuacji trzeba wyczucia i subtelności. Taika Waititi w swoim filmie „Jojo Rabbit” poradził sobie z tym naprawdę świetnie. To kino z jednej strony bardzo poważne, a z drugiej niemal komediowe, bowiem wojna widziana jest oczami małego, niemieckiego chłopca, któremu towarzyszy wytwór jego wyobraźni w postaci… Adolfa Hitlera (którego gra sam reżyser). Jeśli jeszcze nie widzieliście, to koniecznie zobaczcie, „Jojo Rabbit” to kawał kapitalnego kina.

Czwarta władza – wybitne kino o wpływie mediów

Absolutnie wybitne kino, które pokazuje, jak wielką rolę w procesie demokratycznym pełnią media. Obraz wyreżyserowany przez Stevena Spielberga pokazuje sprawę tak zwanych „Pentagon Papers”, czyli raportu, który opisywał wojnę w Wietnamie. Dokumenty jasno wskazywały, jak wielką porażką jest ten konflikt, a także jak wiele faktów z nim związanych władza zataja przed obywatelami. Pewnego dnia dokumenty trafiają w ręce dziennikarzy, a ci stają przed wyborem, czy opublikować ściśle tajne dokumenty, czy nie. Nie muszę chyba dodawać, że władza robi wszystko, aby do tego nie doszło. Film w serwisie obejrzycie w jakości 4K.

Spider-Man Uniwersum – dla odmiany dobra animacja

 class="wp-image-1810960"

Jedyna animacja w tym zestawianiu, ale trudno się powstrzymać, bo jest tak dobra. Poznajcie Milesa Moralesa, chłopaka z dość zwykłymi problemami, który pewnego dnia zostaje ugryziony przez radioaktywnego pająka, a niedługo później jest świadkiem śmierci Spider-Mana… zaraz, co? „Spider-Man Uniwersum” się nie patyczkuje, a żółtodziób Miles będzie musiał poradzić sobie z wrogami człowieka-pająka, na szczęście na pomoc przybędą mu inni Spider-Mani z różnych równoległych wymiarów. To doskonała pozycja i to nie tylko dla fanów komiksów! Film zdobył Oscara za Najlepszy długometrażowy film animowany.

Lokowanie produktu: Polsat Box Go
Najnowsze
Zobacz komentarze