REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Wszystkie opowiadania fantasy nominowane do nagrody Zajdla za darmo, w formie ebooka

Świetna inicjatywa, jak zresztą co roku. Wszystkie opowiadania nominowane do przyznawanej rokrocznie Nagrody Fandomu Polskiego im Janusza A. Zajdla można pobrać zupełnie za darmo i przeczytać w formie ebooka.

24.07.2015
19:14
opowiadania fantasy nominowane do nagrody Zajdla za darmo
REKLAMA

Pierwsze „Zajdle” , jak potocznie nazywa się Nagrody Fandomu Polskiego im Janusza A. Zajdla, zostały rozdane jeszcze w 1984 roku. Konkurs o charakterze głosowania odbywa się co roku na festiwalu Polcon. Warto dodać, że na samym początku nagrodę nazywano Sfinksem, natomiast jej pierwszym zdobywcą był właśnie Janusz A. Zajdel. Po śmierci autora w 1985 roku, zdecydowano, że właśnie „Zajdlami” zostanie upamiętniony polski pisarz.

REKLAMA

Organizatorzy konkursu już w 2005 roku rozpoczęli świetną tradycję upubliczniania nominowanych opowieści fantasy całkowicie za darmo, jako bezpłatną antologię. Ma to na celu promocję polskiej fantastyki i polskich twórców, do czego redakcja sPlay.pl z chęcią dołoży własną cegiełkę.

Zajdel 1

Oto opowiadania nominowane do tegorocznej Nagrody Fandomu Polskiego im Janusza A. Zajdla:

  • Kre(jz)olka – Chodorowska Krystyna (Nowa Fantastyka 3/2014, Prószyński Media)
  • Nika – Darda Stefan (Opowiem ci mroczną historię, Videograf SA)
  • Rowerzysta – Darda Stefan (Opowiem ci mroczną historię, Videograf SA)
  • Teleturniej – Dziedzic-Chojnacka Dorota (Fahrenheit 07.07.2014)
  • Sztuka porozumienia – Kańtoch Anna (Światy równoległe, Solaris)
  • Daję życie, biorę śmierć – Krajewska Marta (Nowa Fantastyka 10/2014, Prószyński Media)

Wszystkie 6 nominowanych opowiadań do Nagrody Zajdla można już pobierać w formie bezpłatnej antologii. Co świetne, organizatorzy konkursu przygotowali ebooka zarówno w formie EPUB, jak również MOBI.

REKLAMA

Nie wiem jak wy, ale ja już wrzuciłem sobie antologię do pamięci mojego czytnika. Nie mogę się doczekać, kiedy rozłożę się plackiem w weekendowy, słoneczny dzień i przeczytam, co najlepszego ma do zaoferowania świeża, polska fantastyka.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA