REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Najbardziej fascynujące kobiety małego ekranu

Zwykle bardziej intrygujące wydają mi się męskie postaci. To faceci robią ciemne interesy, stoją na straży prawa albo po drugiej strony barykady. Są silni, niebezpieczni i walczą o swoje. W historii serialów są jednak takie kobiety, które niczym faceci, mają po prostu jaja. Potrafią siać postrach, wieść ciekawe życie i mieć na koncie mnóstwo ekscytujących tajemnic. Po prostu są fascynujące.

13.07.2014
19:00
Najbardziej fascynujące serialowe kobiety
REKLAMA

Tara Gregson ("Wszystkie wcielenia Tary")

REKLAMA
wszystkie wcielenia tary
REKLAMA

Tara Gregson (Toni Collette) nie zawsze jest sobą. Potrafi zmienić się szesnastolatkę, w Butcha, który chodzi niezmiennie w koszuli w kratę czy idealną gospodynię domową, Alice. Tara cierpi na dysocjacyjne zaburzenie osobowości. Ta przypadłość sprawia, że nasza główna bohaterka co i rusz wpada w nowe kłopoty. Niestety piętrzące się problemy, wynikające z braku kontroli własnej osoby i zmian samoświadomości, dotykają też jej rodzinę. Nastoletnich syna i córkę oraz męża Maxa. Próba poznania genezy choroby, odkrycia własnej przeszłości i tajemnic oraz kolejne romanse i kuriozalne sytuacje sprawiają, że świat Tary i ona sama jawią się jako coś fascynującego i nieodgadnionego. Jedna z ciekawszych kobiecych postaci. Aż żal, że serial przedwcześnie zakończył się na 3 sezonie, nie odpowiadając na wszystkie pytania widzów.

Bree Van De Kamp ("Gotowe na wszystko")

bree van de kamp

Najbardziej intrygująca kobieta z czterech przyjaciółek, chyba dlatego, że jako jedyna łączyła prawdziwą klasę z niemniej prawdziwym bagnem. W swoim życiu wypróbowała wszystkiego, nadal pozostając nienaganną gospodynią ze śnieżnobiałą cerą i idealnie ułożoną fryzurą. Bree (Marcia Cross) nie miała szczęścia do mężów, kiepsko szło jej z własnymi dziećmi. Regularnie zatracała się to w seksie, to w alkoholu, była na skraju załamania i bliska samobójstwa. Przy tym wszystkim miała wiele świetnych przygód i tajemnic, na wspomnienie których ciarki przechodziły jej po plecach. Jej dwoista natura zdecydowanie daje jej pierwsze miejsce wśród najbardziej fascynujących kobiet na Wisteria Lane. No i te babeczki...

Siostra Jude Martin ("American Horror Story: Asylum")

ahs jude martin

Prawdziwa wysłanniczka Jezusa, wariatka czy nierządnica? Kim jest siostra Judge Martin (Jessica Lange)? Chyba wszystkim po trochu, ale na pewno fascynującą kobietą, która walczy z samą sobą i ze swoim życiem. Targana żalem, pożądaniem i nienawiścią potrafi mścić się na swoich podopiecznych z domu wariatów, by potem sama być zdana na łaskę opiekunów. Jej życie pełne jest sekretów, które nie przystoją komuś, kto oddał swą duszę Bogu. Siostra Martin to kobieta pełna grzechu, która wbrew pozorom potrafi mieć wielkie serce. Przekonają się o tym Lana Winters i Kit Walker.

Norma Bates ("Bates Motel")

norma bates

Norma Bates (Vera Farmiga) to matka, która dla swojego syna zrobi wszystko. Będzie kłamać, zabijać, nienawidzić i izolować. Będzie chronić. Toksyczna relacja Normy i Normana, napięcie seksualne, które czuć między nimi zwłaszcza w pierwszym sezonie, sprawiają, że Norma Bates wydaje się być niebezpieczna i intrygująca. Z jednej strony widzimy ją jaką opiekuńczą matkę, walczącą o własne dzieci, z drugiej zaś strony jest dla nas wariatką, która za wszelką cenę pragnie spokoju i normalności. Za cenę prawdy. I życia. Na co dzień uprzejma i miła, kiedy przyjmuje gości do swego skromnego motelu, potrafi zmienić się w drapieżną, uwodzicielską kobietę. Zdecydowanie MILF. Zdecydowanie nie dla ciebie, jeśli trzęsiesz portkami.

Daenerys Targaryen ("Gra o Tron")

daenerys

Na początku "Gry o Tron" Daenerys (Emilia Clarke) nie jest szczególnie interesującą postacią. Młoda, piękna, ale cicha, nieśmiała i zagubiona, nie wydaje się być kobietą, która ma do odegrania istotną rolę. Niemal cała jej rodzina i krewni zostali wymordowani, a brat znęca się nad nią i ją poniża. Jakby tego było mało, zostaje wydana - wbrew swej woli - za Khala Drogo, będącego jej kompletnym przeciwieństwem. A to wcale nie koniec nieszczęść, jakie ją spotykają. Mimo wszystkich przeciwności, potrafi odnaleźć w sobie siłę, aby przeistoczyć się w prawdziwą Królową Smoków i stać się jedną z kluczowych figur gry o tron Westeros.

Shane McCutcheon ("Słowo na L")

shane

Dla Shane (Kate Moennig) wszystkie kobiety traciły głowę. Bo Shane jest seksowna, pewna siebie, porywcza. Ma urok, luz i potrafi łapać życie garściami. Niestety kontakty z nią są niebezpieczne - prawdopodobnie cię uwiedzie, a potem zostawi i pójdzie szukać nowych uciech. Jej trudna i mglista przeszłość odbijają się na aktualnym życiu, ryzykanctwie i podejmowaniu nieodpowiedzialnych decyzji. Ale Shane tak łatwo jest wybaczyć. Najlepsza przyjaciółka, łobuziara i chłopczyca w jednym.

Sarah Manning ("Orphan Black")

sarah

Potrafi w jednej sekundzie zmienić całe swoje życie, by podporządkować je dobru własnej córki. Co i rusz wikła się w nowe problemy, wychodzi na wprost kolejnym niebezpieczeństwom. Jest odważna, nieustraszona, potrafi odpyskować i walczyć o swoje. Kradzież i przekręty nie są dla niej niczym niecodziennym, ale zbaczanie z głównej drogi nie sprawia, że Sarah (Tatiana Maslany) jest złą osobą. Wprost przeciwnie. Mimo niewygodnych zagrań i łamanie prawa jest dziewczyną i matką, na którą można liczyć. Czasem po prostu przerastają ją jej własne problemy. Trudno się zresztą dziwić, jeśli jest jednym z kilku klonów rozsianych po całym świecie...

Claire Underwood ("House of Cards")

HOUSE OF CARDS

Wyniosła, zimna, dystyngowana, dyplomatyczna. Tak w kilku słowach można by opisać Claire Underwood (Robin Wright), słynną żonę Francisa, jednego z najbardziej charyzmatycznych polityków wszech czasów. Choć to jedyna kobieta w tym zestawieniu, której nie darzę sympatią, nie można odmówić jej inteligencji, urody, taktu i siły. Potrafi kontrolować każdą sytuację i zachować zimną krew. Mimo że na pozór pozbawiona jest uczuć, wiele sytuacji, zwłaszcza w drugim sezonie "House of Cards" pokazało, że drzemią w niej pokłady namiętności. Szkoda chyba tylko, że tak rzadko pozwala im się uwolnić.

 

 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA