REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Te produkcje nie znają litości. 11 najbrutalniejszych seriali, w których krew leje się strumieniami

Fani telewizyjnej przemocy nie mogą narzekać na liczbę produkcji, którymi są zasypywani już od ładnych paru lat. Mało kto ma czas, żeby obejrzeć wszystkie najbrutalniejsze seriale, zwłaszcza, że cześć z nich ciągnie się po kilka(naście) sezonów. Wśród nich wyróżnia się jednak kilka krwawych perełek.

14.06.2018
12:19
Najbrutalniejsze seriale top
REKLAMA
REKLAMA

Nie jest sztuką zrobić serial, w którym krew pojawia się częściej niż dialogi. Nie sztuką jest też zrobić dowolną liczbę produkcji o nadprzyrodzonych istotach, których jedynym celem jest zaspokojenie pragnienia krwi. Sztuką jest za to ukazać przemoc tak, by uzupełniała historię, a nie była jej jedynym motywem.

Na szczęście takie seriale istnieją. Wbrew pozorom wcale nie jest ich tak mało i nie wszystkie z nich to anime. Oto lista 11 produkcji, które nie stronią od brutalnych scen, utrzymując przy tym wysoki poziom fabularny.

Trzeba uczciwie przyznać, że nie wszystkie odsłony tego cyklu miniseriali grozy obfitują w krwawe sceny. Jednak gdy takie już się pojawią, to na ekranie naprawdę dużo się dzieje. Pod tym względem na czoło wysuwają się Freak Show i Hotel. W pierwszym tytule grupa cyrkowych dziwadeł staje się celem łowców trofeów. Bronią się oni przed tajemniczym napastnikiem np. poprzez rozcinanie na pół piłą, ale głównym źródłem przemocy w serii jest zniekształcony klaun. Z kolei właścicielką Hotelu jest Elizabeth, której przysmakiem jest ludzka krew. Oczywiście w innych antologiach także znajdziemy brutalne sceny, jak eksperymenty byłego nazistowskiego lekarza czy wykluwanie oczu sekatorem.

Żaden z miniseriali nie jest dostępny w polskich serwisach VoD, więc trzeba szukać wydania na płytach. Na TVN Siedem emitowane jest Asylum, czyli druga w kolejności antologia.

Dexter

Dexter Morgan jest specjalistą od analizy krwi w policji w Miami, więc już po tym można się spodziewać, że trochę czerwieni zagości na ekranie. Ponadto głównym bohaterem targają chore pragnienia, które przejawiają się w zabijaniu. Dexter nie morduje jednak przypadkowych ludzi; na swoje ofiary wybiera przestępców, którym udaje się uniknąć odpowiedzialności prawnej. Dzięki znajomości technik policyjnych tropi zbrodniarzy, eliminuje ich i jest w stanie zatrzeć wszelkie ślady. Przy swoim hobby korzysta z różnego rodzaju noży, pił i wierteł. Do tego na ekranie widzimy różne makabryczne śmierci spowodowane przez tych, których ściga, m.in. przez człowieka z chłodni, który staje się obsesją głównego bohatera.

Serial dostępny jest dla abonentów HBO GO, Showmaksa i Netfliksa.

Nie mogło zabraknąć sztandarowej produkcji HBO ostatnich lat. Dwie dekapitacje i wyrzucenie dziecka z najwyższej wieży, a to dopiero pierwszy odcinek. Walka o rządy w Westeros nie mogła się obejść bez rozlewu krwi. Przekonali się o tym uczestnicy Krwawych Godów, gdzie naszpikowanemu bełtami Robbowi zamieniono głowę na łeb jego wilkora, a jego ciężarną małżonkę kilkukrotnie dźgnięto sztyletem. Brutalności tego uniwersum doświadczyli także przeciwnicy braci Clegane, którzy kończyli z wyprutymi flakami, twarzą nabijaną na nóż albo zmiażdżeniem gałek ocznych i całej głowy. Do tego dochodzą takie przyjemniaczki jak Joffrey czy Ramsay, którego hobby to zdzieranie skóry żywcem czy karmienie swoich psów macochą i przyrodnim bratem. A to nie wszystko, co ten serial ma do zaoferowania.

Serial dostępny jest na platformie HBO GO.

Jeśli Santa Clarita Diet uczyniła ze spożywania ludzkiego mięsa komedię, to Hannibal z pewnością wyniósł tę czynność do rangi sztuki. Do przyrządzenia dowolnej części ciała Dr Lecter używa wykwintnych technik kulinarnych. Jednak to nie przyrządzanie posiłków decyduje o poziomie brutalności. Tytułowy bohater jest psychiatrą, który pomaga agentowi Grahamowi z FBI w zrozumieniu motywów przestępców, sam będąc przy tym psychopatycznym mordercą. Rozczłonkowane ciała to chleb powszedni produkcji NBC, więc jeśli słup totemiczny z ludzi czy zjadanie własnego nosa brzmią nieprzyjemnie, to lepiej zastanowić się przed włączeniem tego serialu. Zresztą już w pierwszych odcinkach na ekranie pojawia się nawóz zrobiony z żywych osób czy dorabianie skrzydeł poprzez zdarcie skóry z pleców.

Serial można oglądać na Netfliksie.

Spartakus

Składająca się z trzech sezonów i jednego miniserialu produkcja osadzona jest w starożytnym Rzymie. W trzech z nich tytułowy bohater gromadzi wokół siebie innych niewolników, by raz na zawsze rozprawić się z patrycjuszami. Rzecz jasna robią to przy pomocy mieczy, włóczni i innej broni białej. W Bogach areny, czyli miniserialu będącym prequelem głównej serii, widzimy początku szkoły gladiatorów Kwintusa Lentulusa Batiatusa. Niezależnie od tego, w którym momencie toczy się akcja, na ekranie leją się hektolitry krwi. Nie przypomina to jednak walk choćby z Gry o tron, a przerysowane sceny podobne do 300. Wisienką na tym torcie jest scena odcięcia twarzoczaszki.

Produkcję można oglądać na Netfliksie.

Synowie Anarchii

Jax Teller chce przywrócić gangowi motocyklowemu cele wyznaczone przez swojego ojca. Aktualny lider klubu prowadzi go w stronę co raz większej przemocy i bezprawia, co nie wszystkim się podoba.  Każdy, kto stanie na drodze ich interesów albo znieważy któregoś z członków, musiał liczyć się z zapłatą. Dotyczyło to także ich samych, o czym przekonaliśmy w się drugiej połowie serialu. Motocykliści bez wahania przeprowadzają egzekucje swoich wrogów, a zemsty w ich wykonaniu bywają naprawdę krwawe. Strzały w głowę to jeszcze nic, jeśli weźmiemy pod uwagę wydłubywanie oczu czy usuwanie tatuaży przy pomocy palnika. Osobna historia to sceny z więzienia, gdzie pobicie gazrurką czy odgryzienie języka są na porządku dziennym.

Niestety, Synowie Anarchii nie są dostępni w polskich serwisach streamingowych. Zainteresowani powinni rozejrzeć się za wydaniem na płytach.

Niektórzy powiedzą, że ten serial to i tak nic w porównaniu z tym, co dzieje się w komiksach. Jednak jak na produkcję odcinkową poziom brutalności i tak jest wysoki. Frank Castle to były żołnierz piechoty morskiej, którego dręczą demony przeszłości, a zwłaszcza zagadka morderstwa jego żony i dwójki dzieci. By poznać prawdę i ukarać winnych, Punisher nie cofnie się przed niczym. Dzięki swojemu wyszkoleniu może bez większych przeszkód zabić cały oddział najemników. I choć zwykle do pokonania przeciwnika wystarcza mu jeden nabój, to Frank korzysta także z noża albo gołych rąk. Do najkrwawszych scen zdecydowanie należy zmiażdżenie gałek ocznych oraz wbijanie twarzy w rozbite lustro.

1. sezon serialu dostępny jest w serwisie Netflix.

Grupka ocalałych próbuje przeżyć w świecie opanowanym przez tajemniczą epidemię, zamieniająca trupy w żądne krwi stwory. Część z gnijących istot jest rozczłonkowana, co już może odrzucić mniej odpornych. Zabić je można wyłącznie dzięki uszkodzeniu mózgu; można to zrobić za pomocą dowolnego ostrza, broni palnej, kuszy, a Daryl posłużył się nawet klapą od bagażnika. Większość tych wyczynów wiąże się ze spektakularnym rozpryskiem krwi i tkanek. Zombie nie pozostają ludziom dłużne, rozrywając ich na strzępy przy każdej okazji. Do tego grupa protagonistów co jakiś czas mierzy się z innymi ocalałymi, w których zagłada wyzwoliła najgorsze instynkty. Te mogą przejawiać się w miażdżeniu czaszek, przestrzeleniu oka czy podrzynaniu gardeł.

Najnowszy, 8. sezon produkcji można oglądać na kanale Fox.

Więzienie Oz

Akcja serialu toczy się w Emerald City, eksperymentalnym bloku więzienia stanowego Oswald, potocznie zwanego Oz. Zarządca oddziału Tim McManus dzieli osadzonych na kilka grup, dobierając ich ze względu na kolor skóry, pochodzenie czy wyznanie. Między nimi co jakiś czas dochodzi do spięć, które zwykle kończą się próbą morderstwa któregoś z rywali. Nie ma tu wielu niezwykle krwawych scen, znanych z seriali z XXI wieku, ale zdarzają się ukrzyżowania na parkiecie sali gimnastycznej, wyłamywanie kończyn czy defekacja na twarz przeciwnika. Do najbardziej szokujących fragmentów należą sceny brutalnych gwałtów na współwięźniach. Ponadto zwykle przy wprowadzaniu nowej postaci przedstawiany jest krótki fragment, z którego dowiadujemy się o często drastycznych zbrodniach danego skazańca.

Serial dostępny jest w HBO GO.

Gdy w telewizji pojawiają się dawni mieszkańcy Skandynawii, to rzeczą oczywistą jest, że prędzej czy później na ekranie popłynie krew. Nie inaczej jest w przypadku historii Ragnara Lothbroka, nieustraszonego wojownika i rzekomego potomka Odyna. Młody Wiking zachęca pobratymców do ekspansji na nowe tereny i chce zaprowadzić we wspólnocie nowy porządek. Wszystko to odbywa się najczęściej przy użyciu topora. Krwawe sceny bitewne albo pojedynki nie są w tej produkcji niczym niezwykłym. Nadziewanie na włócznie, odcinanie kończyn czy stara dobra jatka to codzienność Wikingów. Co raz to nowsi wrogowie nie pozostają im dłużni, ochoczo dekapitując i masakrując skandynawskich okupantów.

Cztery pierwsze sezony serial można oglądać na platformie Netflix, najnowszy sezon emituje stacja HISTORY. 

Zakazane imperium

REKLAMA

W 1920 r. w Stanach Zjednoczonych weszła w życie XVIII poprawka do konstytucji, wprowadzająca zakaz produkcji, sprzedaży i transportu napojów alkoholowych. Mimo prohibicji ludzie nie stronią od nielegalnych rozrywek, które mogą znaleźć w Atlantic City. Tamtejsze hotele, kasyna i przybytki rozpusty kontrolowane są przez Nucky’ego Thompsona, najważniejszego człowieka w mieście. Pozornie może się wydawać, że nie ma tu wiele miejsca na przemoc, ale główny bohater ma na ten temat odmienne zdanie. Zwłaszcza, gdy ktoś wtrąca mu się w interesy i próbuje go oszukać. Wtedy nie zawaha się przed zleceniem brutalnego pobicia, pocięcia twarzy czy po prostu zastrzelenia.

Serial można oglądać w serwisie HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA