REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Najchętniej kupujemy polskie albumy - podsumowanie OLiS 2013

Najczęściej kupowaną w Polsce w 2013 roku płytą była "Comfort and Happiness" Dawida Podsiadło. W pierwszej dziesiątce OLiS znalazło się w sumie aż 8 rodzimych krążków. 

06.02.2014
16:59
Najchętniej kupujemy polskie albumy – podsumowanie OLiS 2013
REKLAMA

Podium rocznego zestawienia w całości przypadło polskim wykonawcom. Za otwierającym je Dawidem Podsiadło znaleźli się kolejno: Bednarek z albumem "Jestem..." oraz Anna German z płytą "Bal u Posejdona", wydaną w ramach Złotej Kolekcji. Za pierwszą trójką, na miejscu piątym uplasowała się Sylwia Grzeszczak z trzecią płytą studyjną "Komponując siebie", zespół Kult z albumem "Prosto", zaś miejsce szóste przypadło kolejnej płycie Anny German – "40 Piosenek". "Polską" dziesiątkę zamykają O.S.T.R. i Hades "Haosem" (8 pozycja) oraz Edyta Bartosiewicz - "Renovatio" (miejsce 10).

REKLAMA
bednarek1

W zestawieniu ogólnym "Delta Machine" zespołu Depeche Mode uplasowała się na miejscu czwartym, a na pozycji dziewiątej znalazł się Sting z albumem "The Last Ship". Wśród najlepiej sprzedających się albumów zagranicznych kolejne pozycje zajęły: One Direction - "Midnight Memories", Daft Punk - "Random Acces Memories" i Imany - "The Shape Of A Broken Heart".

W pierwszej setce najlepiej sprzedających się albumów znalazło się 18 składanek i 5 albumów z muzyką filmową, z czego aż 3 to soundtracki argentyńskiego serialu Violetta (kolejno: "Violetta: Hoy Somos Mas", "Violetta" oraz "Violetta: Cantar Es Lo Que Soy"). Wśród składanek najpopularniejsze były "Siesta - Vol. 8 - Muzyka Świata & Stare Radio", "Marek Sierocki przedstawia: I Love Christmas" oraz "Marek Sierocki przedstawia: I Love 80's".

REKLAMA

TOP 20 ALBUMÓW – OLIS 2013

NrAlbumWykonawca
1COMFORT AND HAPPINESSDAWID PODSIADŁO
2JESTEM…BEDNAREK
3ZŁOTA KOLEKCJA - BAL U POSEJDONAANNA GERMAN
4DELTA MACHINEDEPECHE MODE
5KOMPONUJĄC SIEBIESYLWIA GRZESZCZAK
6PROSTOKULT
740 PIOSENEKANNA GERMAN
8HAOSO.S.T.R., HADES
9THE LAST SHIPSTING
10RENOVATIOEDYTA BARTOSIEWICZ
11FOLKHORODENEJ
12MIDNIGHT MEMORIESONE DIRECTION
13RANDOM ACCESS MEMORIESDAFT PUNK
14VIOLETTA: HOY SOMOS MASMUZYKA FILMOWA
15THE SHAPE OF A BROKEN HEARTIMANY
16DEMONOLOGIA IISŁOŃ & MIKSER
17SEARCHING FOR SUGAR MANMUZYKA FILMOWA
18RÓWNONOC - SŁOWIAŃSKA DUSZADONATAN
19KOMETA - THE BEST OF NOHAVICAJAROMIR NOHAVICA
20SIESTA 8 - MUZYKA ŚWIATA & STARE RADIO - PREZENTUJE MARCIN KYDRYŃSKIRÓŻNI WYKONAWCY
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA