REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Najciekawsze albumy muzyczne ostatnich tygodni - TOP 7

Nowy Rasmentalism, Maleńczuk i Iggy Pop, niezwykle interesujący album koncepcyjny "Southern Family", eksperymentalny beat tape Wasabeats... W ostatnich tygodniach ukazało się sporo bardzo ciekawych albumów, które szkoda byłoby przegapić. Przed wami subiektywny przegląd najciekawszych nowości muzycznych. 

18.04.2016
19:00
Najciekawsze albumy muzyczne ostatnich tygodni - TOP 7
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsza płyta hip-hopowego duetu Rasmentalism to także prawdopodobnie najlepszy krążek w dorobku. Dojrzały, pomimo sporej różnorodności poszczególnych utworów wewnętrznie spójny, ambitny tak w warstwie lirycznej, jak i muzycznej. Ras znakomicie łączy w swoich tekstach różne style i narracje, opowiadając dobre oraz trafiające do słuchaczy historie jak mało który raper, zaś Ment po mistrzowsku obudowuje rozbudowane dźwięki wokół rewelacyjnie dobranych sampli.

Intrygujący beat tape, na który składa się zbiór niewydanych wcześniej utworów Wasabiego, producenta związanego z wytwórnią Alkopoligamia. Na krążku usłyszymy arcyciekawe inspiracje, niebanalne połączenia i odważne eksperymenty. Wasabeats to muzyczna podróż po świecie, która otwiera na nowe brzmienia.

Siedemnasty studyjny album Iggy'ego Popa ukazał się przed miesiącem i już został obwołany jednym z największych rockowych wydarzeń tego roku, a nawet jedną z najlepszych płyt w niezmiernie bogatym i różnorodnym przecież dorobku artysty. "Post Pop Depression" to powrót do korzeni, pełen charakterystycznych dla Iggy'ego brzmień, a jednocześnie krążek świeży i na swój sposób odkrywczy, pełen inspiracji twórczością Dawida Bowiego.

Wyprodukowana przez Dave'a Cobba składanka muzyczna, będąca w istocie niezwykle twórczym i interesującym albumem koncepcyjnym, opowiadającym o Południu Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnych, ale też podejmującym tematy bardzo uniwersalne. Cobbowi do współpracy udało się zaprosić grono najlepszych tekściarzy związanych z gatunkiem country oraz kilku młodych, ale ambitnych i zdolnych muzyków, czego efektem jest fenomenalna, pełna nostalgii płyta.

"The Diary" to już szósty pośmiertny album z twórczością J Dilla. Znajduje się na nim materiał, który raper nagrał na początku XXI wieku, przez wiele lat uważany za zaginiony. Teraz mamy okazję, by sprawdzić te utwory. Co ciekawe, w przeciwieństwie do poprzednich pośmiertnych płyt, na "The Diary" znalazły się wyłącznie kompletne kompozycje, nad którymi J Dilla sprawował pieczę od początku do końca, bez dogranych później podkładów.

Kontynuacja wydanego w 1996 roku solowego albumu legendarnego heavy metalowego gitarzysty. Magazyn Rolling Stones umieścił "Book Of Shadows II" na liście najbardziej wyczekiwanych płyt tego roku. I - jak dowodzi udostępniony już materiał - absolutnie słusznie. To krążek dopracowany w każdym calu i przemyślany, który natychmiast pokochają miłośnicy gitarowych brzmień.

Maleńczuk, po licznych przymiarkach do rozmaitych gatunków, bierze się za bary z jazzem. Jazzem przystępnym, lekkim i takim, który bez trudu powinien dotrzeć do masowego odbiorcy. Bez wątpienia warto sprawdzić, jak to brzmi.

REKLAMA
tidal-play class="wp-image-59199"

Wszystkie te albumy muzyczne dostępne są W platformie TIDAL, gdzie znajdziecie dużo więcej nowości muzycznych. A teraz za dostęp do tego serwisu nie musicie płacić. Każdy klient sieci Play może cieszyć się swoją ulubioną muzyką, która dostępna będzie na jego smartfonie, także w wersji offline, bez potrzeby korzystania z internetu. Premium w TIDAL dla użytkowników Playa jest zupełnie za darmo aż przez całe dwa lata.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA