REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale /
  4. VOD

„Tamte dni, tamte noce”, „Królowie lata”, „Plażowy haj” i inne filmy o wakacjach, które obejrzysz na VOD

Zbliża się długi wakacyjny weekend. Połowa sierpnia to idealny moment na odpoczynek, także przy niezobowiązującym letnim filmie czy serialu. 

15.08.2019
10:00
Tamte Dni Tamte Noce
REKLAMA
REKLAMA

Wybraliśmy dla was trzynaście najciekawszych produkcji, opowiadających o tym niezwykłym czasie w roku, gdy wszystko wydaje się łatwiejsze i przyjemniejsze.

Filmy i seriale idealne na wakacje – zobaczysz je online:

Plażowy Haj

Najnowszy film Harmony’ego Korine’a, twórcy głośnych „Spring Breakers”, to opowieść o lekkoduchu z Key West (świetny Matthew McCounaghey), który czerpie z życia garściami, nie przejmując się niczym, poza teraźniejszością. Mężczyzna uważa się za szczęściarza, gdyż wszystko wskazuje na to, że wszechświat chce jego szczęścia i pomaga mu wyjść cało z najtrudniejszych sytuacji. Intrygujący portret nieobarczonego problemami człowieka. Film nie trafił do polskich kin, poza obiegiem festiwalowym. Premiera VOD jest więc jego oficjalną premierą w Polsce.

Film dostępny w serwisie VOD.pl.

Tamte dni, tamte noce

Włochy, 1983 rok – głosi karta na początku oscarowego filmu włoskiego reżysera Luci Guadagnino. Te wakacje na zawsze odmienią życie Ellio i Olivera. Jeden z nich jest doktorantem, który przyjechał do Włoch, aby pogłębiać swoje studia. Drugi jest synem rodziny, u której zatrzymał się Amerykanin. Panowie wyraźnie mają się ku sobie, jednak z początku boją się to okazać. Z czasem jednak bariery zaczynają zanikać. „Tamte dni, tamte noce” to jeden z najbardziej sensualnych filmów ostatnich lat, który urzeka sposobem prowadzenia historii, pięknymi zdjęciami, muzyką, która wzmaga wydźwięk opowieści oraz wyśmienitym aktorstwem. Jeden z najlepszych filmów o pierwszej miłości.

Film dostępny w serwisie HBO GO.

Najlepsze Najgorsze Wakacje

Urokliwa opowieść, rozgrywająca się podczas letnich wakcji, spędzanych z rodziną nowego faceta mamy. Nastoletni Duncan (dobry Liam James) nie dogaduje się zupełnie z mężczyzną, dlatego gdy tylko może ucieka do pobliskiego parku wodnego. Tam szybko znajduje przyjaciół i zrozumienie. Ciepła opowieść o tym, że każdy zasługuje, by znaleźć swoje miejsce i ludzi, których będzie mógł nazwać rodziną.

Film dostępny w serwisie VOD.pl.

Królowie lata

Trzech nastolatków, wkurzonych na cały świat postanawia uciec z domu i zamieszkać w lesie. Początkowo chłopcy cieszą się niczym nieskrępowaną wolnością, którą daje ucieczka do natury, ale później napotykają na serię niespodziewanych problemów, które mogą wpłynąć na ich przyjaźń. Interesująca historia o dorastaniu.

Film dostępny w serwisie VOD.pl.

The Last Summer

Wakacje przed wyprawą na studia to szczególny okres w życiu ledwo dorosłych Amerykanów. To w zasadzie ostatni raz, kiedy bliscy licealni znajomi będą widzieć się razem w tak dużej grupie, zanim wszyscy rozjadą się w swoje strony, na studia w różnych częściach kraju. To sprawia, że wszystkie doznania tych wakacji przeżywają ze zdwojoną siłą. Ciekawy portret newralgicznego momentu wejścia w dorosłość.

Film dostępny na platformie Netflix.

Wet Hot American Summer

Film, będący satyrą na obrazki obozów letnich z lat 80. Przygody uczestników pokazane są z komediowym zacięciem – twórcy skupiają się na perypetiach miłosnych grupy znajomych ale nie stronią też od politycznych tematów. Produkcja z początku lat 2000 okazała się takim sukcesem, że Netflix postanowił powrócić do tej historii i jej stylistyki jeszcze dwukrotnie, w dwóch serialach limitowanych.

Film „Wet Hot American Summer” dostępny jest na platformie Netflix. Tak samo, jak dwie serialowe kontynuacje: „Wet Hot American Summer: Ten Years Later” i „Wet Hot American Summer: First Day of Camp”.

Raj dla par

Cztery pary wspólnych znajomych wybierają się na wakacje na piękną tropikalną wyspę. Wszyscy przyjechali odpocząć, ale na miejscu okazuje się, że wyjazd jest skierowany dla związków, które potrzebują terapii małżeńskiej. Rozpoczyna się niezwykle zaskakujący czas, który otworzy oczy przyjaciół i zmieni sposób, w jaki patrzą na siebie nawzajem.

Film dostępny na platformie Netflix.

Beach Rats

Zwycięzca nagrody za Najlepszą Reżyserię Festiwalu w Sundance w 2017 roku. „Beach Rats” to pełna podskórnych emocji opowieść o poznawaniu własnej seksualności. Młody chłopak z Brooklynu w letnie wakacje zaczyna coraz bardziej eksperymentować z własnym ciałem. Próbuje w ten sposób odkryć też, co właściwie podoba mu się najbardziej w kontakcie z drugim człowiekiem.

Film dostępny na platformie Netflix.

Kemping

Amerykańska wersja brytyjskiego serialu o tym samym tytule, spod pióra Leny Dunham i Jenni Konner („Dziewczyny”), opowiadającego o tym, jak wiele może zmienić jeden weekend na kempignu, spędzony z grupą nietuzinkowych znajomych. Komedia miesza się tu z dramatem, a luźna atmosfera z poważnymi problemami, które mogą rzutować na przyszłość zebranych na miejscu osób.

Serial dostępny na platformie HBO GO.

Lato 84

„Nawet seryjni mordercy mieszkają w domach obok zwykłych ludzi” – padnie z ekranu w kanadyjsko-amerykańskim filmie, którego światowa premiera odbyła się na prestiżowym Festiwalu w Sundance. Młodzieżowy thriller o grupie nastolatków, którzy odrkywają, że latem w ich okolicy grasuje seryjny morderca zabijający młodych chłopców. Nabierają podejrzeń, że napastnikiem może być ich sąsiad. Rozpoczną własne śledztwo, licząc, że uda im się powstrzymać zbrodniarza przed kolejnym atakiem.

Film dostępny na platformie HBO GO.

Manson Family Vacation

Tego lata na ekranach dwa razy zobaczymy postać Charlesa Mansona. Jeden z najsłynniejszych morderców Ameryki pojawi się w 2. sezonie serialu „Mindhunter” oraz nowym filmie Quentina Tarantino „Pewnego razu… w Hollywood”. Co ciekawe w obu produkcjach wcieli się w niego ten sam aktor, Damon Herriman. „Manson Family Vacation” z 2015 roku wydaje sie dobrym wstępem do obu opowieści. Jest to historia mężczyźny, który tak bardzo zaintrygowany jest życiem zbrodniarza, że wraz ze swoim bratem postanawia latem udać się do wszystkich miejsc, związanych z działalnością Mansona. Nietuzinkowa mieszanka gatunkowa, o tym, że bliskość można znaleźć w najbardziej niespodziewanych miejscach.

Film dostępny na platformie Netflix.

Wakacje

Duński thriller, prezentowany na zeszłorocznym Festiwalu Filmowym w Sundance, to opowieść o wakacjach dealera narkotykowego i jego dziewczyny w Turcji. Wypad szybko wymyka się spod kontroli i pokazuje nowe oblicza osób, które rzekomo dobrze znamy. Film chwalony przede wszystkim za sposób podejścia do tematu przemocy, który ma zachęcić ludzi do rozmowy na temat nadużyć w związkach.

Film dostępny w serwisie HBO GO.

Swingujące wakacje

REKLAMA

„Swingujące wakacje” to zwariowana komedia osadzona w latach 70., gdy nastolatek z kamerą Super-8 postanawia nagrać najważniejsze wydarzenia swoich letnich wakacji. Nie spodziewa się nawet, że w ten sposób stanie się świadkiem najbardziej dekadenckich rozrywek swoich rodziców, których zachowanie będzie zadziwiać go na każdym kroku. Film przyciąga nietuzinkowym stylem i aktorstwem. Na szczególną uwagę zasługują Guy Pearce oraz Kylie Minogue, która jest tu niemal nie do poznania.

Film dostępny w serwisie HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA