REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Najlepsza muzyka ostatnich tygodni, jakiej posłuchasz w platformie TIDAL

W platformie TIDAL w ostatnim czasie pojawiło się parę ciekawych płyt, z którymi warto się zapoznać. Wśród nich znajdziecie na przykład najnowszy album Kanye Westa, który wywołał sporo kontrowersji od momentu swojej premiery czy świetną ścieżkę dźwiękową do nowego serialu HBO, "Vinyl", a także ostatni album Sii, australijskiej wokalistki, która zasłynęła takimi hitami jak "Chandelier" i "Elastic Heart". Posłuchajcie, co w TIDAL-u piszczy.

22.02.2016
15:08
Najlepsza muzyka ostatnich tygodni, jakiej posłuchasz w platformie TIDAL
REKLAMA
REKLAMA

Każdy klient sieci Play może cieszyć się swoją ulubioną muzyką, która dostępna będzie na jego smartfonie, także w wersji offline, bez potrzeby korzystania z internetu. Premium w TIDAL dla użytkowników Playa jest zupełnie za darmo aż przez całe dwa lata.

Więcej o tej usłudze i możliwościach platformy TIDAL dowiecie się z tej strony.

tidal-play class="wp-image-59199"
sia-this-is-acting class="wp-image-60151"

Najnowsza płyta australijskiej wokalistki, która swoją premierę miała pod koniec stycznia. Album zatytułowany "This Is Acting" jest siódmą płytą w karierze czterdziestoletniej piosenkarki. Nowy krążek Sii to mieszanka popu, dance-popu, trip-hopu i soulu. Do pracy nad swoim albumem artystka zaprosiła takie gwiazdy jak Kanye West, z którym nagrała kawałek Reaper czy Adele; piosenkarka jest współautorką tekstu do utworu Alive, jednego z najpopularniejszych w albumie. "This Is Acting" to kolejna płyta wokalistki, która udowadnia, że Sia ma dar do nagrywania prawdziwych hitów.

animal-collective-painting-with class="wp-image-60155"

Animal Collective to amerykański zespół założony w 2000 roku, zajmujący się muzyką eksperymentalną. Ich najnowszy album, "Painting With", to dwanaście kawałków, w których widać inspirację różnymi gatunkami muzycznymi, takimi jak rock, pop i elektronika oraz zabawę dźwiękami. Twórczość Animal Collective najczęściej określana jest jako noise pop czy freak folk. "Painting Collective" to dziesiąty z kolei album grupy, w której skład wchodzi czterech przyjaciół z dzieciństwa: Avey Tare (David Portner), Panda Bear (Noah Lennox), Geologist (Brian Weitz) i Deakin (Josh Dibb).

hbo-vinyl class="wp-image-60159"

Istna rockowa mieszanka, którą możecie usłyszeć w najnowszym serialu stacji HBO, "Vinyl", który przenosi nas do lat 60. i 70. XX wieku. Na ścieżce dźwiękowej znalazły się kawałki z dawnych lat, ale też nowe utwory, w których widać inspirację starszymi dźwiękami, na przykład numer zespołu Kaleo, No Good. Wśród kilkunastu numerów znajdziecie takie hity jak Suspicious Minds, I Like It Like That czy Mama He Treats Your Daughter Mean. Soundtrack serialu "Vinyl" to wspaniała podróż po brzmieniach ostatnich dziesięcioleci. Idealny zbiór utworów na prywatkę w dawnym stylu. Pierwszy odcinek serialu "Vinyl" obejrzycie za darmo w usłudze HBO. A dziś premierę ma drugi epizod produkcji.

mavis-staples class="wp-image-60161"

Mavis Staples to amerykańska wokalistka, śpiewająca R&B, soul i gospel. "Livin' On A High Note" to jej najnowsza płyta, która ukazała się w tym roku. Staples w trakcie swojej kilkudziesięcioletniej kariery (artystka aktualnie ma 76 lat) nagrała czternaście albumów studyjnych. Ci, którzy uwielbiają muzykę Tiny Turner czy Arethę Franklin, od razu zakochają się w Mavis Staples, jeśli jeszcze nie znają jej twórczości. W najnowszym albumie znajdziecie dwanaście utworów o różnym ładunku emocjonalnym - są wśród nich te bardziej dynamiczne, jak Love And Trust, ale także romantyczne numery, jak chociażby If It's A Light. Mavis Staples po prostu przyjemnie się słucha.

kanye-west-plyta class="wp-image-60170"

Najgłośniejsza premiera ostatnich tygodni, która wywołała sporo kontrowersji. Kanye West nagrał album, w którym nie obyło się bez docinków w stronę innych gwiazd. Dostało się na przykład Taylor Swift. Raper w kawałku Famous, który nagrał razem z Rihanną, nazwał ją "suką, którą uczynił sławną". Do współpracy nad "The Life of Pablo" artysta zaprosił między innymi wspomnianą już Rihannę, Chrisa Browna, Kendricka Lamara czy The Weeknd. Ten album Westa to ósmy album studyjny piosenkarza.

rihanna-anti class="wp-image-60176"

Długo wyczekiwany album Rihanny, który początkowo miał się ukazać pod koniec ubiegłego roku. Ostatecznie premiera "ANTI" odbyła się pod koniec stycznia tego roku. W platformie TIDAL nowa płyta artystki ukazała się w dwóch wersjach. Oprócz podstawowej wersji, możecie także posłuchać edycji Deluxe, która została wzbogacona o kilka utworów, między innymi Pose czy Sex With Me. "ANTI" to ósmy album wokalistki. I trzeba przyznać, że to kolejna jej płyta, którą można zaliczyć do udanych. Tego po prostu dobrze się słucha. Niejeden utwór z nowego albumu będzie święcił truymfy przez następne miesiące na klubowych i domowych imprezach.

star-wars class="wp-image-60179"

Prawdziwa gratka dla fanów "Gwiezdnych wojen", który chcą odkryć nowe brzmienia i lubią elektroniczne dźwięki. Star Wars Headspace to mieszanka gatunków, między innymi dance i drum'n'bass. Dla powstania wszystkich utworów inspiracją była muzyka pochodząca z "Gwiezdnych wojen", stworzona przez Johna Williamsa. Za produkcję albumu odpowiada słynny Rick Rubin, amerykański producent, który na swoim koncie ma pracę nad takimi krążkami jak "13" Black Sabbath czy "Yeezus" Kanye Westa. Autorami utworów znajdujących się w albumie są popularni artyści zajmujący się elektroniką, tacy jak na przykład: Baauer, Röyksopp, Flying Lotus czy Kaskade.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA