REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Audiobooki

Najlepsze audiobooki ostatnich tygodni – Gwiazdorski Ojciec Chrzestny, zabawny Hitler oraz Conan Barbarzyńca!

Miłośnicy audiobooków znaleźli się w prawdziwym raju. Dobrych słuchowisk było ostatnio na pęczki, natomiast wybór tych najsoczystszych z najsoczystszych wcale nie należał do prostych. Poniżej prezentujemy najlepsze audiobooki ostatnich tygodni, jakie znalazły się na sklepowych półkach. Tanio nie jest, ale obok poniższych propozycji po prostu nie możecie przejść obojętnie.

11.04.2014
18:30
Najlepsze audiobooki ostatnich tygodni – Gwiazdorski Ojciec Chrzestny, zabawny Hitler oraz Conan Barbarzyńca!
REKLAMA
REKLAMA
ojciec chrzesrtny audiobook

Wydarzenie miesiąca! Gwiazdorska obsada pod kierownictwem reżysera Krzysztofa Czeczota poczyniła słuchowisko, które nie może przejść bez echa. Janusz Gajos jako Don Corleone. Borys Szyc w roli Santino. Tomasz Kot jako Nino Valentii, do tego Łukasz Simlat w roli Michaela. Pierwsza liga polskich artystów użyczyła swoich głosów na potrzebny słuchowiska „Ojciec Chrzestny”. To bez wątpienia jedno z największych przedsięwzięć Audioteki. Powieść Mario Puzo była niezwykłą przygodą mojego dzieciństwa i chętnie do niej powrócę, w formie audiobooka, bogatszy o więcej życiowego doświadczenia. Z „Ojcem Chrzestnym” jest jak z winem – im dłużej leżakuje, tym później lepiej smakuje. Od tego wielkiego przedsięwzięcia może odstraszać jedynie cena. Słuchowisko „Ojciec Chrzestny” kosztuje 50 złotych bez 10 groszy. Z drugiej strony, dostajemy wspaniały projekt, na podstawie wielkiego dzieła, w gwiazdorskiej obsadzie, zrealizowany przy pomocy takich technologicznych gigantów jak Plus oraz Samsung. Prawdziwa pierwsza liga.

on wrócił audiobook

Kolejna obowiązkowa pozycja ostatnich tygodni. "On wrócił" to niezwykle zabawna, ale również bardzo groteskowa satyra, w której główną rolę odgrywa… On, największy tyran i dyktator świata. Adolf Hitler przebudza się ze śpiączki, lecz świat, który znał, już od dawna nie istnieje. Ku zaskoczeniu doskonale zakonserwowanego Austriaka przechodnie nie wierzą w jego tożsamość. Adolf Hitler zostaje uznany za własnego naśladowcę, komika oraz satyryka. W 2011 roku widmo III Rzeszy stało się już tak odległe, że nikt nie bierze mężczyzny z wąsikiem na poważnie. Do czasu, aż ten zostaje zauważony przez przemysł telewizyjny. Potężna machina zamienia Adolfa w celebrytę, który krop po kroku stara się odbudować dawne, „tysiącletnie” imperium. Biblioteka Akustyczna wykonała świetną robotę. W Hitlera tchnięto autentyczne życie. Nie mogło zabraknąć nawet lekko niemieckiego akcentu. Lektor w postaci Jarosława Boberka jedynie dopełnia obraz geniuszu, jaki prezentuje „On powrócił”. Kapitalny, zabawny i nieco przerażający audiobook, wart każdych pieniędzy. Naprawdę polecam.

conan audiobook

Zaprzyjaźnione z nami studio produkcji i post-produkcji dźwięku – Sound Tropez, wydało dźwiękową adaptację 6 komiksów Conana Barbarzyńcy. Zlokalizowane w Warszawie studio doskonale zna się na swojej pracy, co potwierdziło podczas tworzenia audiobooka „Gra o Tron” oraz słuchowiska na podstawie komiksów "The Walking Dead". „Conan Barbarzyńca i Królowa Czarnego Wybrzeża” to podobne, niezwykle profesjonalne wykonanie oraz kapitalna metamorfoza obrazkowej historii w prowadzoną przez lektora narrację. Sound Tropez nie zatrzymuje się w miejscu. Wraz z końcem kwietnia na sklepowe półki trafi kolejna adaptacja komiksu. Tym razem producenci wzięli na warsztat rodzime dzieło. Mowa o Thorgalu, który ma w Polsce ogromną ilość fanów. Do czasu debiutu dumnego skalda warto jednak dać szansę Conanowi. Dopiero zaczynam przygodę z tym słuchowiskiem, ale muszę przyznać, że jestem oczarowany. Świetna robota.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA