REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Co warto przeczytać? Najciekawsze e-booki ostatnich tygodni

W ostatnim czasie na polskim rynku e-booków pojawiło się parę ciekawych pozycji. Znajdzie się coś dla tych, którzy lubią biografie, kryminały, powieści historyczne oraz reportaże. Przed wami najlepsze e-booki ostatnich tygodni, które warto mieć na swojej półce.

22.03.2016
16:11
analogowy ebook książki
REKLAMA
REKLAMA

Bodo wśród gwiazd - Anna Mieszkowska

bodo-wsrod-gwiazd class="wp-image-61326"

"Bodo wśród gwiazd" to opowieść o gwieździe kina z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Ale to książka poświęcona nie tylko samemu Eugeniuszowi Bodo. Dzięki publikacji Anny Mieszkowskiej poznamy losy innych postaci, które święciły tryumfy w teatrach i w kinie w tamtych czasach. Autorka przybliża czytelnikom ówczesną scenę kabaretową i teatralną oraz jej głośne nazwiska jak Zula Pogorzelska czy Hanka Ordonówna. To książka, która przeniesie nas o blisko sto lat w przeszłość. Dowiemy się z niej także, co w późniejszych latach działo się z największymi gwiazdami dwudziestolecia międzywojennego. Te wciąż interesują kolejne pokolenia, czego dowodem jest chociażby nowy serial produkcji Telewizji Polskiej, "Bodo", w którym w główną rolę Eugeniusza Bodo wcieliło się dwóch aktorów. Młodszego aktora wykreował Antoni Królikowski, a starszego Eugeniusza zagrał Tomasz Schuchardt.

Pasażer 23 - Sebastian Fitzek

pasazer-23 class="wp-image-61327"

Martin Schwarz to psycholog policyjny, który kilka lat temu przeżył prawdziwą traumę. W trakcie wakacyjnej podróży statkiem "Sułtan Mórz" stracił w niewyjaśnionych okolicznościach dwie bliskie osoby - żonę i synka. Mężczyzna nie jest w stanie pogodzić się ze stratą. Jedynym ratunkiem dla niego jest praca, której całkowicie się poświęcił. Pewnego razu do Martina dzwoni kobieta. Ta jest podobno autorką thrillerów i ma dla Schwarza ważną informację. Na pokład wycieczkowca, "Sułtana Mórz", wróciła jedna z zaginionych osób, mała dziewczynka, która miała ze sobą pluszaka należącego do syna Martina. Czy istnieje szansa na to, że rodzina mężczyzny nadal żyje?

Polska odwraca oczy - Justyna Kopińska

polska-odwraca-oczy class="wp-image-61331"

"Polska odwraca oczy" to zbiór reportaży nagradzanej dziennikarki Justyny Kopińskiej. Składają się na niego teksty poświęcone niewyjaśnionym sprawom ostatnich lat. Kopińska niczym policjantka śledcza odkrywa przed czytelnikami tajniki straszliwych zabójstw. Jej reportaże obnażają nieskuteczność wymiaru sprawiedliwości. To przerażające historie, które wydarzyły się tuż obok, przed naszymi oczami. W książce Kopińskiej znajdziemy między innymi reportaże o pacjentach szpitala psychiatrycznego w Starogardzie Gdańskim, którzy byli dręczeni ("Oddział chorych ze strachu"), a także o tuszowaniu najtrudniejszych spraw o zabójstwo ("Ten trup się nie liczy"). Poza tym w zbiorze znajdują się teksty powstałe specjalnie z myślą o tej publikacji.

Rewizja - Remigiusz Mróz

rewizja-remigiusz-mroz class="wp-image-61335"

Książka Remigiusza Mroza swoją premierę ma dopiero pod koniec tego miesiąca, bo 30 marca 2016 roku, ale już teraz możemy cieszyć się przedpremierowym e-bookiem. "Rewizja" to trzeci tom cyklu poświęconego Joannie Chyłce, prawniczce pracującej dla jednej z najlepszych kancelarii w Polsce. Poprzednie części serii noszą tytuły "Kasacja" i "Zaginięcie". W najnowszej powieści Mróz opowiada historię robotnika z Ursynowa, którego żona i córka giną w niewyjaśnionych okolicznościach. Towarzystwo ubezpieczeniowe nie chce wypłacić mężczyźnie odszkodowania. Ubezpieczyciel twierdzi, że robotnik zamordował swoją własną rodzinę. Prokuratura stawia mu zarzuty. Mężczyzna musi bronić swojego dobrego imienia. Z pomocą przychodzi mu Joanna Chyłka.

Wersal. Prawo krwi - Elizabeth Massie

wersal-prawo-krwi class="wp-image-61337"

Powieść "Wersal. Prawo krwi" stała się podstawą do nakręcenia serialu o tym samym tytule. Książka Elisabeth Massie to historia rządów Ludwika XIV, który zaczyna samodzielnie władać państwem. Król Słońce za wszelką cenę chce uniknąć kolejnych zamieszek i zamierza wzmocnić władzę monarszą, a także zapanować nad szlachtą. Planuje wybudować pałac w Wersalu, który zamierza uczynić miejscem spotkań arystokratów. Wersal staje się miejscem intryg, gdzie królują zazdrość i podstęp. Ludwik XIV musi zdecydować, komu może uwierzyć oraz kto godzien jest jego zaufania. "Wersal. Prawo krwi" to pełna namiętności i zwrotów akcji powieść o jednym z ważniejszych władców Francji.

Audrey w domu - Luca Dotti, Luigi Spinola

audrey-w-domu class="wp-image-61340"

"Audrey w domu" to książka napisana przez syna słynnej aktorki. W tej publikacji, której sercem są przepisy kulinarne związane z rodzinnymi historiami, poznajemy Audrey Hepburn inną, niż tą pojawiającą się na salonach. To opowieść o kobiecie, która była cudowną żoną, matką, która świetnie gotowała i ceniła ognisko domowe, potrafiąc przełożyć bywanie na galach, by spędzić czas z przyjaciółmi i rodziną. W książce wszyscy fani Hepburn znajdą ciekawe anegdoty, cytaty z listów, niepublikowane dotąd wcześniej fotografie. To prawdziwa gratka dla tych, którzy rozkochali się w tej wspaniałej aktorce, gwieździe takich filmów jak "Rzymskie wakacje" czy "Śniadanie u Tiffany'ego".

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA