REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Najlepsze kanały podróżnicze na polskim YouTube

Kochamy adrenalinę i podniecenie, które wiążą się z podróżami w miejsca dalekie i bliskie. Uwielbiamy egzotykę, poznawanie nowych kultur i zwyczajów, spojrzenie na znane miejsca z innej perspektywy. Jak więc moglibyśmy nie lubić podróżniczych kanałów, które przynajmniej namiastkę tego wszystkiego oferują w zamian za jedno kliknięcie? 

21.03.2014
17:55
Najlepsze kanały podróżnicze na polskim YouTube
REKLAMA

Do dzisiejszego zestawienia wybrałem kanały, które - co oczywiste - poświęcone są w całości, lub przynajmniej w zdecydowanej większości, szeroko rozumianym podróżom i podróżowaniu, są aktualizowane w miarę regularnie, a ostatni film nie jest starszy niż trzy miesiące.

REKLAMA

Kolejność przypadkowa.

Kanał prowadzony przez dwóch dość rozpoznawalnych przedstawicieli polskiego YouTube'a - Adbustera i SciFuna, czyli braci Hoffmann, poświęcony tematyce urban exploringu. UrbEx to coś w rodzaju turystyki alternatywnej, polegającej na zwiedzaniu trudno dostępnych, opuszczonych i generalnie niebezpiecznych obiektów miejskich - starych budynków, podziemi, kanałów i tak dalej. Tube Raiders z kamerą docierają do naprawdę interesujących miejsc, przygotowują ze swoich wypraw świetne materiały i bardzo dobrze budują atmosferę w swoich filmach. Chociaż czasem z nią nieco przesadzają.

Kanał będący uzupełnieniem bloga "Podróż dookoła świata", prowadzonego przez Andrzeja Budnika i Alicję Rapsiewicz. Tak, ci ludzie naprawdę wyruszyli w trwającą kilka lata podróż dookoła świata, z której przywieźli całą masę fantastycznych wspomnień i znakomitych materiałów. Filmy LosWiaheros to przede wszystkim piękne i interesujące obrazki, dużo więcej konkretnych informacji można znaleźć na blogu.

Dżordżyk wyjechał do Stanów Zjednoczonych na studia i regularnie dostarcza świetne filmy dotyczące życia w tym kraju. Co się je w USA, jak spędza się czas wolny, jak obchodzone są miejscowe święta i tak dalej. Jeśli po setkach seansów amerykańskich filmów myślicie, że wiecie już o Stanach wszystko, to jesteście w błędzie. Kanał ma mocno vlogowy charakter, co w tym wypadku działa na jego korzyść.

W przypadku Podróżnych youtube'owy kanał nie jest po prostu uzupełnieniem bloga i bez trudu broni się jako samodzielny byt. Świetny dobór tematów, dużo dobrych ujęć, bardzo ciekawa narracja, pełna ciekawych i rzetelnie opracowanych informacji. Do tego masa egzotyki i miejsc, o których nawet bym nie pomyślał, że istnieją (miasto małp!).

A może by tak rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady? - zapytał sam siebie Maciek Klimowicz. I jak pomyślał, tak zrobił, zamieniając tylko Bieszczady na Tajlandię. I nagrywa teraz filmy z Azji o tamtejszej kulturze, zwyczajach, pożywieniu, o wszystkim tym bardzo ciekawie opowiadając.

REKLAMA

Podróżniccy to bodaj najbardziej znani blogerzy podróżniczy w Polsce i rzecz jasna mają też kanał na YouTube. Swoje filmy dzielą na kilka kategorii, moim zdaniem szczególnie warta uwagi (choć wszystkie trzymają wysoki poziom) jest ta poświęcona cyklowi "Szukając Witkacego", w którym Podróżniccy wędrowali śladami zakopiańskiego artysty. Świetne są też obrazki kręcone przy użyciu drona.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA