REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Najlepsze książki, które warto zabrać ze sobą w podróż

Wakacje to czas podróży do różnych zakątków świata. Nie ważne, czy wybieracie się 1000 kilometrów od miejsca zamieszkania, czy wyjeżdżacie na działkę oddaloną 50 km od domu. Dzięki książkom możecie przenieść się w setki innych miejsc na mapie i co najważniejsze - po prostu się odprężyć. Książka w podróży to absolutny must have. Poniżej znajdziecie kilka propozycji na najbliższą wycieczkę.

08.07.2014
17:00
Najlepsze książki, które warto zabrać ze sobą w podróż
REKLAMA

Maria Semple, Gdzie jestes, Bernadette?

REKLAMA
gdzie-jestes-bernadette

Bernadette jest jest uparta, szalona i nieprzewidywalna. Jej własny mąż ma jej co nieco do zarzucenia, a sąsiedzi uważają, że przynosi hańbę sobie i ich miastu. Bernadette, matka, żona i genialna architektka pewnego dnia znika bez śladu. Aby odnaleźć swoją rodzicielkę jej córka, Bee, zbiera prywatne e-maile i korespondencję Bernadette. Próba odpowiedzi na pytanie co się stało i gdzie podziała się jej matka, będzie podróżą w głąb ich relacji, trudnym i jednocześnie zabawnym doświadczeniem. "Gdzie jesteś, Bernadette?" to satyra na współczesną rodzinę, opowieść o przywiązaniu, miłości i nieco dziwnym otaczającym nas świecie.

Agatha Christie, Morderstwo w Orient Expressie

morderstwo-w-orient-expressie

Klasyka kryminału i jednocześnie najbardziej popularna książka królowej kryminału, Agathy Christie. Najdroższe koleje świata, luksus, blichtr i eleganccy pasażerowie. Pośród nich genialny Hercules Poirot. W mknącym pociągu ginie pewien mężczyzna. Sprawcą musi być ktoś ze współpasażerów. Genialna książka z klimatem i świetna fabuła, idealnie oddająca formułę tzw. zamkniętego pokoju. Jedna z najlepszych i najlepiej przeze mnie zapamiętanych powieści Christie, która została zekranizowana w latach 70. XX wieku. Wstyd nie znać!

Jonas Jonnason, Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął 

stulatek-ktory-wyskoczyl-przez-okno-i-zniknal

Allan Karlsson, przyrównywany do Foresta Gumpa, to staruszek, który przeżywa swoją ostatnią podróż. W domu spokojnej starości zbliża się wielka uroczystość, tytułowy bohater, będzie świętował swoje urodziny. Ale człowiek, który ma tak bujną przeszłość, jak picie wódki ze Stalinem, nie może usiedzieć na miejscu. Allan wyskakuje przez okno i rozpoczyna prawdziwe, fascynujące życie, wyprawę, której nigdy nie zapomni. Wycieczka okaże się jednak niebezpieczna - po piętach będzie deptała mu policja i prokuratura, która sądzi, że Allan jest winny kilku morderstw...

Joanna Bator, Rekin z parku Yoyogi

rekin-z-parku-yoyogi

Po "Japońskim wachlarzu" Joanna Bator powraca do swojej ukochanej tematyki. Pisarka za pomocą stronic przenosi nas do egzotycznych i dalekich miejsc. Znajdziemy się w lesie samobójców, odwiedzimy opuszczone miasteczko czy zwiedzimy tajemnicze ruiny i twierdze. Japonia i jej miasta, sklepy, parki, kafejki, małe bary fascynują autorkę. Ale oprócz punktów na mapie ciekawią ją także ludzie, mieszkańcy tego azjatyckiego państwa. To o nich opowiada, to ich historię przedstawia czytelnikowi. "Rekin z parku Yotogi" to fascynująca lektura, która pozwoli nam na chwilę refleksji.

Maja Sontag, Majubaju, czyli żyrafy wychodzą z szafy

REKLAMA
majubaju-czyli-zyrafy-wychodza-z-szafy

"Majubaju..." to nie zwykła opowieść o podróży. "Majubaju..." to filozofia życia, wyrażana przez podróż. Wyprawa przybiera tu różne kształty, formy - czasem to hostel, czasem zaprzyjaźniona plebania, czasem pociąg, a czasem autostop. Książka Mai Sontag to opowieść o chwytaniu życia, o spełnianiu marzeń, o spełnieniu. Dowcipna, czasami refleksyjna literatura, dzięki której każdy nabierze ochoty na dalekie wyprawy. Idealna pozycja na podróż, by poczuć zew przygody!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA