REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Najlepsze polskie kanały kulinarne na YouTube

"Gotowanie jest sztuką" - to frazes tyleż wyświechtany, co prawdziwy. Dziś sprawdzamy, kto z polskich youtuberów jest w tej dziedzinie największym artystą. Pod uwagę biorę osobowość prowadzącego, pomysłowość, sposób prezentacji, zawartość i różnorodność. Przed wami najlepsze kanały kulinarne na polskim YouTube. 

17.04.2014
11:17
Najlepsze polskie kanały kulinarne na YouTube
REKLAMA

"Siemanko, witam w mojej kuchni!" - przywitanie Piotra Ogińskiego znane jest chyba każdemu, kto kiedykolwiek szukał jakiegoś przepisu na YouTube. Zawartość jego kanału jest naprawdę imponująca - potrawy autorskie, przepisy na dania znane, testy, mało popularne produkty, kulinarne podróże... Masa materiału, przygotowana przez kogoś, kto faktycznie kocha gotować. Choć niektórych irytuje maniera w jego głosie, Piotrek Ogiński to całkiem sympatyczny gość, który zna się na tym, co robi.

Kolejny kanał, którego nie mogło tu zabraknąć. Liczba umieszczonych na nim filmów z przepisami i poradami kulinarnymi robi wrażenie i budzi obawę, że na obejrzenie ich wszystkich może nie starczyć życia. Przy tym prowadzony przez Paulinę i Michała Kotlet.TV to profesjonalizm w każdym calu i format, który z miejsca mógłby wylądować w ramówce jakiejś stacji telewizyjnej.

Stosunkowo wąski zakres tematyczny Czajnikowego - herbata - paradoksalnie stanowi jego duży atut. Przy czym określanie "wąski zakres tematyczny" jest tu mocno umowne, bo jak się okazuje gadać o tym można godzinami. I prowadzący ten kanał Rafał Przybylok potrafi to robić w sposób niesamowicie interesujący. To nie tylko przepisy na herbaty z całego świata, ale też poradniki dotyczące parzenia i sprzętu oraz rozmaite ciekawostki.

Prowadząca ten kanał Dorota Kamińska najczęściej publikuje przepisy dotyczące ciast i deserów (choć oczywiście nie tylko), za którymi raczej nie przepadam, ale nie ukrywam, że przy jej filmach czasem mimowolnie pocieknie mi ślinka i zaburczy w brzuchu. Jej potrawy wyglądają obłędnie. Pozytywna Kuchnia bez dwóch zdań prezentuje najlepsze technicznie zdjęcia ze wszystkich znanych mi kanałów kulinarnych.

Ok, pod względem technicznym nie jest to najbardziej profesjonalnie prowadzony kanał - kiepskie oświetlenie, nienajlepsza jakość dźwięku, przeciętny montaż... Ale jeśli lubicie "chińszczyznę" to te mankamenty zapewne będą miały dla was znaczenie drugorzędne. Znajdziecie tam dziesiątki rzetelnie przedstawionych, konkretnych przepisów na dania kuchni azjatyckiej.

Aktualizacja: Viren Gotuje 

REKLAMA

Po publikacji tego zestawienia, na Facebooku padło pytanie, dlaczego nie ująłem w nim Virena. Nie ująłem, ponieważ wcześniej go nie znałem. Ale skoro te zaległości zostały już nadrobione, nie znajdując żadnej innej wymówki - oto i on. Viren Gotuje to kanał poświęcony kuchni indyjskiej. Założony stosunkowo niedawno, bo nieco ponad dwa miesiące temu, zawiera już całkiem pokaźną liczbę egzotycznych przepisów. Prowadzony jest konkretnie i rzeczowo. I najważniejsze - jest tam przepis na mój ulubiony indyjski chleb naan.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA