REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Najlepsze seriale historyczne w serwisie Netflix. Sprawdź, co obejrzeć

Lubisz filmy kostiumowe? A może interesują cię sceny batalistyczne, które z pietyzmem rekonstruują historyczne starcia? Sprawdź, które seriale historyczne warto obejrzeć w serwisie Netflix.

26.11.2018
15:54
seriale historyczne w serwisie netflix
REKLAMA

Seriale w konwencji kostiumowej to chyba jeden z moich ulubionych gatunków. Zawsze jestem ciekaw, jak twórcom uda się przenieść realia, sposób mówienia czy nawet zrekonstruować dawne budynki i miasta. Lubiłem również oglądać na ekranie starcia z użyciem broni białej, ale im więcej oglądam produkcji, w których na pierwszym planie są wątki społeczne i polityczne, tym bardziej interesują mnie zmiany, które nie są na pierwszy rzut oka widoczne. Od razu dodam, że poniższa lista jest absolutnie subiektywna.

REKLAMA

Najlepsze seriale historyczne w serwisie Netflix - sprawdź, co obejrzeć.

Wikingowie

Trudno chyba napisać o tym serialu coś nowego, ale świadomość tego, jak jest on popularny, niemal zmusza mnie do umieszczenia go na liście, chociaż ostatnie sezony trochę mnie rozczarowały. Nie zmienia to jednak faktu, że przeskok czasowy i zmiana bohaterów może dobrze wpłynąć na całą serię, bo opowieść o Ragnarze Lothbroku stawała się z sezonu na sezon coraz bardziej kuriozalna. W serwisie Netflix dostępne są niestety tylko 4 sezony.

Juana Ines

Juana Ines de la Cruz to żyjąca w XVII wieku pisarka, której wpływu na meksykańską literaturę nie da się nie docenić. Ale obok tego, że tworzyła, była również siostrą zakonną, a w dzieciństwie opiekowała się nią żona wicekróla Meksyku. W kontekście Juany Ines de la Cruz często pojawia się wątek związany z tym, że była ona zafascynowana nauką. Wszystkie te wątki podejmuje miniserial pod tytułem Juana Ines. To sympatyczna, chociaż często dramatyczna, historia, od której nie oczekujcie niesamowitych zwrotów akcji i... akcji w ogóle. To raczej spokojnie snuta opowieść o życia wybitnej jednostki w niesprzyjających czasach.

Katedra w Barcelonie

Serial powstał na podstawie powieści pod tym samym tytułem. Centralnym punktem fabuły jest kościół Santa Maria del Mar. Główny bohater dorasta, gdy monumentalna budowla powstaje i jest z nią związany nie tylko w sposób emocjonalny. Opowieść prowadzi nas przez niemal całe jego życie. Arnau Estanyol i jego rodzina są wielokrotnie doświadczani przez los. Nie jest to serial idealny, ale potrafi chwycić za serce. Akcja dzieje się w XIV-wiecznej Barcelonie i nie tylko.

The Crown

To jedna z najbardziej monumentalnych produkcji Netfliksa. Opowiada o życiu królowej Elżbiety II i jest to – a raczej będzie, gdy się skończy - niemal kompletny serial biograficzny. Kolejne sezony dotyczą innych lat z życia głównej bohaterki i trzeba przyznać, że produkcja jest nie tylko świetnie przygotowana od strony wizualnej, ale również zwraca uwagę na ciekawe kwestie polityczne. W 3. sezonie w główną rolę wcieli się Olivia Coleman.

Mad Men

Wielki, wspaniały, wybitny – tak określiłbym ten serial. Ale nie o świetnych bohaterów, doskonale opowiedzianą historię chodzi w tym zestawieniu. Mad Men to również opowieść o tym, jak wyglądały Stany Zjednoczone w latach 60. Chodzi tu jednak nie tylko o tło, szalenie ważne wydarzenia społeczne, polityczne i naukowe. To także studium charakterów i mentalności tamtych czasów. To opowieść o kobietach, które próbują odnaleźć się w męskiej branży, to także dyskusja o tym, czym jest męskość i jakie konsekwencje mają rozbuchane oczekiwania społeczne. Z całego serca polecam.

Norsemen

Obecność tego tytułu w niniejszym zestawieniu potraktujcie trochę jak żart. To opowieść co prawda umieszczona w świecie groźnych wikingów, rabunków, niewolnictwa, brutalnego rozprawiania się z przeciwnikami. To z drugiej strony opowieść prześmiewcza. Zabawna, jeśli trafi w wasze poczucie humoru. Większość żartów oparta jest na tym, że bohaterowie mają bardzo, bardzo współczesne problemy, motywacje i przemyślenia, ale ciągle żyją w brutalnym okresie historycznym. Na Netfliksie dostępne są dwa sezony.

REKLAMA

Peaky Blinders

Bez tego serialu to zestawienie byłoby niekompletne. Doskonała obsada, ogromna świadomość okresu historycznego, w którym dzieje się akcja: potyczki polityczne, ruchy lewicowe, a nawet echa sytuacji międzynarodowej - to wszystko sprawia, że produkcja, w której pierwsze skrzypce gra Cillian Murphy, robi takie wrażenie. Nie mam wątpliwości, że to jedna z najlepszych produkcji poświęconych trzeciej dekadzie XX wieku. Na Netfliksie dostępne są 4 sezony Peaky Blinders.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA