REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Wybraliśmy najlepsze seriale lipca 2019. Tych tytułów nie możecie przegapić

Lipiec przyniósł nam wyjątkowe nowości, ale i zakończył świetne seriale. Sprawdzamy, które seriale okazały się hitami tego miesiąca. Tych produkcji nie możecie przegapić.

31.07.2019
9:23
najlepsze seriale lipiec 2019
REKLAMA
REKLAMA

Wśród hitów lipca mamy nietypową opowieść superbohaterską (zrobiła największe wrażenie w tym miesiącu aż dwukrotnie!), wyjątkowy serial dla młodzieży, powrót sprzed lat i opowieść o kobietach nie tylko dla kobiet. Podpowiadamy, jakie seriale warto nadrobić.

Najlepsze seriale lipca 2019 – sprawdź, co obejrzeć:

Konrad Chwast

Wielkie kłamstewka – 2. sezon

wielkie kłamstewka 2 opinie

Chociaż premiera 2. sezonu odbyła się w już w czerwcu, to 3 epizody (w tym finał) wyemitowano w lipcu. I co to były za odcinki! Bez dwóch zdań serial udowodnił, jak dobrze radzi sobie z rysowaniem psychologii postaci w trudnych sytuacjach, w sytuacjach, zdawałoby się, bez wyjścia. Ale uczciwe i bardzo kompetentne poprowadzenie bohaterów to nie jedyne zalety tej serii. Produkcja HBO udowodniła, że da się zrobić świetną kontynuację bez ciągłego podnoszenia stawki – zwykle w takich sytuacjach fabuły stają się bezsensowne. Tu wszystko płynie naturalną konsekwencją zdarzeń. Naprawdę doskonały finał tylko to potwierdził.

Joanna Tracewicz

Euforia

„Euforia” w HBO GO zadebiutowała w czerwcu tego roku. Już pierwszy odcinek zrobił na mnie wrażenie, jednak z każdym kolejnym przepadałam coraz bardziej. Dawno żaden serial nie wciągnął i nie urzekł mnie tak mocno – przedstawieniem bohaterów, świata. „Euforia” gra konwencją, bawi się (z) widzem. I przede wszystkim zachwyca na każdej płaszczyźnie – jestem pod wrażeniem psychologii postaci, balansowania między snem a jawą. Arcyciekawe studium osoby uzależnionej i nastolatków, którzy próbują sobie poradzić w brutalnym świecie. Już teraz czekam na 2. sezon „Euforii”, który oficjalnie został potwierdzony.

Serial obejrzycie w HBO GO. Już w najbliższy poniedziałek czeka nas finałowy odcinek.

Tomasz Gardziński

The Boys

the boys recenzja

Seriale superbohaterskie w ostatnich kilku latach rozpanoszyły się po wszystkich platformach VOD, ale Amazon właściwie od samego początku starał się przyjąć trochę inną strategię. Zamiast klasycznych opowieści od Marvela i DC firma stawiała raczej na dzieła bawiące się gatunkiem. Eksperyment z aktorskim „Kleszczem” nie przyniósł szczególnie pozytywnych rezultatów, ale „The Boys” to serial na naprawdę wysokim poziomie. Produkcja w udany sposób przekształca problemy realnego świata przez pryzmat istnienia prawdziwych superbohaterów. Dzięki czemu widz może się znacznie lepiej utożsamić z bohaterami (posiadającymi supermoce, ale też zwykłymi ludźmi) niż ma to miejsce przy okazji MCU czy DCEU. Pozostaje trzymać kciuki, żeby 2. sezon „The Boys” wykorzystał ogromny potencjał, jaki drzemie w tej historii.

Michał Kaczoń

Veronica Mars – 4. sezon

Veronica Mars - 4. sezon na Hulu

4. sezon serialu o młodocianej pani detektyw w małym kalifornijskim miasteczku, na który musieliśmy poczekać parę ładnych lat. Serial ponownie zawitał na ekrany, dzięki amerykańskiej platformie Hulu i stał się spełnieniem marzeń fanów o kontynuacji w oryginalnym formacie. W ostatnich latach dostaliśmy wprawdzie film i dwie powieści osadzone w Neptune, ale to jednak formuła telewizyjna, przyczyniła się do popularności bohaterki. Świetnie więc widzieć ją z powrotem na małym ekranie. Zwłaszcza że nowe odcinki poprowadzone są z równą werwą i zaangażowaniem, co poprzednio. Intryga zaś wciąga i angażuje, a zwroty akcji sprawiają, że niemal brzęczy nam w uszach od wybuchu zaskoczenia.

Serial można obejrzeć na platformie Hulu. Polska premiera nie została jeszcze zapowiedziana.

Anna Nicz

The Boys

the boys amazon
REKLAMA

Tytułowi chłopcy to dziwna paczka kolesi, których w „normalnym” świecie pewnie nic by nie połączyło. Jeden z nich jest normalsem pracującym w sklepie z elektroniką, drugi żądnym zemsty twardzielem, kolejny zaś pracownikiem służby więziennej. Garth Ennis, twórca scenariusza komiksowej serii, na podstawie której powstał serial, stworzył całą gamę intrygujących, oryginalnych postaci, każda z nich ma swoje przywary, powiedzonka i unikalny charakter. „The Boys” to świetna wizja świata, w którym superbohaterowie potrafią zamienić się miejscami ze złoczyńcami i na odwrót. Dzięki czemu fabuła ma dla widza wiele niespodzianek.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA