REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Najlepsze tytuły lipca. Redakcja Rozrywka.Blog wybiera najmocniejsze seriale zeszłego miesiąca

Wakacje (choć z trudem przychodzi mi pisanie tego) za połową. Jak co miesiąc zdecydowaliśmy się zebrać najciekawsze seriale, które widzieliśmy. 

04.08.2020
20:53
Jak sprzedawac dragi w sieci 2 sezon
REKLAMA
REKLAMA

Magda Fijołek — „Klub opiekunek”: bo dziewczyny po prostu rządzą

„Klub opiekunek” Netfliksa obejrzałam jednym tchem. Odcinki nie są długie, ale za to wypełnione po brzegi przygodami — i to w najlepszym wydaniu. Śledzenie losów grupy nastolatek, które pewnego dnia wpadają na szalony pomysł i zakładają własny biznes, to nie tylko historia o przedsiębiorczych dziewczynkach, ale przede wszystkim świetnie zrealizowana opowieść o sile przyjaźni i damskiej solidarności. Netflix przyznał serialowi kategorię wiekową 7+, ale „Klub Opiekunek” to familijne kino, które wywoła uśmiech na twarzy widza w każdym wieku. Mnie porwał totalnie!

Gdzie obejrzeć? W serwisie Netflix.

Tomasz Gardziński - „Quiz”, bo gra o milion zawsze jest ekscytująca

hbo nowości lipiec quiz premiera

Nie pierwszy raz w naszym comiesięcznym zestawieniu optuję za docenieniem miniserialu. Krótsze produkcje nie oznaczają wcale, że twórcy włożyli w nie mniejsze nakłady pracy. Wręcz przeciwnie zamknięcie pasjonującej historii w zaledwie trzech odcinkach bywa niezwykle trudnym zadaniem. Twórcy „Quizu” opowiadającego o słynnym przekręcie uczestników angielskiej wersji „Milionerów” poradzili sobie z tym zadaniem znakomicie. A przy tym nie próbowali podać gotowego rozwiązania na srebrnej tacy. To sami widzowie w trakcie seansu muszą zdecydować, czy według nich bohaterowie „Quizu” faktycznie oszukiwali, czy może byli niewinni.

Miniserial „Quiz” obejrzycie na HBO GO.

Rafał Christ - 2. sezon “Jak sprzedawać dragi w sieci (szybko)”, bo to wciąż zabawna i oryginalna historia

Od swojego pierwszego spotkania z niemieckim serialem, polubiłem sposób w jaki twórcy opowiadają o nastolatkach. Robią to bowiem ich językiem. Narracja jest szybka, rwana i wygląda jakby była żywcem wyjęta z youtube'owych vlogów. Dodajmy do tego absurdalną fabułę, ciekawe postacie i krótki czas trwania, a otrzymamy rozrywkę idealną na jeden wieczór. W 2. sezonie niewiele się zmieniło, ale, zgodnie z zasadami jakimi rządzą się sequele jest więcej, zabawniej i szybciej. Co więcej to nie koniec przygód Moritza i jego przyjaciół, więc seans rozbudza apetyt na (miejmy nadzieję) nadchodzącą 3. odsłonę produkcji.

2 sezony “Jak sprzedawać dragi w sieci (szybko)” obejrzycie na platformie Netflix.

Konrad Chwast - „Perry Mason", bo to fenomenalny kryminał

Perry mason love story zombieland hbo go premiery

Nie jest to serial, który zadebiutował w lipcu, ale na ten miesiąc przypada znaczna część jego odcinków. Muszę przyznać, że wciągnęła mnie ta historia. Podoba mi się podejście do kostiumów, bogata scenografia. Najbardziej jednak uderza mnie, jak twórcy sukcesywnie budują historię nieudacznika, a jednocześnie człowieka niepozbawionego kręgosłupa moralnego, który uwielbia walczyć o przegraną sprawę. To naprawdę kawał dobrego gatunkowego serialu. Jeśli jeszcze nie daliście mu szansy, to to jest najlepszy moment, bo wkrótce koniec 1. sezonu.

Serial „Perry Mason” obejrzycie w HBO GO.

Anna Nicz - 2. sezon serialu “Ramy”, bo główny bohater jest tak prawdziwie zagubiony w świecie

Obejrzałam z marszu oba sezony serialu, które niedawno pojawiły się na HBO GO. Główny bohater, tytułowy Ramy (gra go Ramy Youssef), to mieszkający w Nowym Jorku muzułmanin egipskiego pochodzenia. Religia jest dla niego ważna, nie jest jej jednak łatwo znaleźć dla siebie miejsce w życiu Ramiego. Mężczyzna bardzo intensywnie poszukuje swojej drogi i balansu pomiędzy religią a życiem w realiach współczesnej Ameryki. Jego rozterki i problemy z czasem rosną i stają się coraz poważniejsze. Zwłaszcza w drugim sezonie, w którym poznaje szejka Malika (w tej roli Mahershala Ali).

Serial znajdziecie na HBO GO.

Piotr Grabiec - 2. sezon serialu „The Umbrella Academy”, bo family drama zawsze na propsie

seriale lato 2020

Już pierwsza seria netfliksowej produkcji o nietypowych superbohaterach skradła moje serce, a druga jedynie utwierdził mnie w przekonaniu, że da się zrobić świetną adaptację komiksów, która nie bierze na tapet historii Marvela i DC. Drugi sezon „The Umbrella Academy”, który pokazuje nam losy bohaterów rozrzuconych w czasie po Dallas z lat 60. ubiegłego wieku, jest jeszcze bardziej zakrecony niż poprzedni. Dowiadujemy się nieco więcej na temat tajemniczej Komisji, a ponumerowani herosi muszą ponownie zapobiec apokalipsie, która najwyraźniej ruszyła w przeszłość razem z nimi. Dostają przy okazji od losu kolejną szansę, by przepracować traumy z dzieciństwa, których nabawili się przed swojego ojca...

REKLAMA

Serial znajdziecie na Netfliksie.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA