REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Najlepsze seriale października? Sprawdź nasz wybór

Październik obfitował w naprawdę mocne premiery. Wybraliśmy najlepsze, żebyście wiedzieli, co warto nadrobić.

03.11.2021
14:58
najlepsze seriale pazdziernik
REKLAMA

Najlepsze seriale października:

REKLAMA

Piotr Grabiec - "Młody Sheldon", bo cały czas bawi

Nasz ulubiony nieletni geniusz powrócił z 5. sezonem swoich przygód. Tym razem “Młody Sheldon” skupia się bardziej na relacjach rodzinnych Cooperów niż na nauce na uniwersytecie. George Senior ma teraz mroczny sekret, młody Georgie planuje rzucić szkołę, Missy ku zgrozie swej matki Mary kwestionuje wiarę z okazji pojawienia się w parafii nowego Pastora, a nasz główny bohater jak zwykle zastanawia się nad sensem istnienia. Ogląda się to jak zwykle świetnie i można uśmiać się do łez.

"Młodego Sheldona" obejrzysz w HBO GO.

Tomasz Gardziński - "Korporacja Konspiracja", bo od czasu "BoJacka Horsemana" Netflix nie miał animacji dla dorosłych z takim potencjałem

 class="wp-image-1821805"

Netflix produkuje rocznie kilka serialowych animacji dla dorosłych widzów, ale większości z nich daleko do statusu “kultowych”. “Rzut za trzy” został tak negatywnie przyjęty, że platforma od razu zdecydowała o jego usunięciu. Z kolei "Paradise PD" i "Big Mouth" są w środowisku fanów tego typu produkcji przeważnie traktowane niczym memy. Nikt nie traktuje ich poważnie, są za to bez przerwy krytykowane. Pierwsze reakcje na serial "Koporacja Konspiracja" mają znacznie cieplejszy wydźwięk, choć nie brak narzekań na przeciętny humor. Z czym zdecydowanie się zgadzam i co, mam nadzieję, twórcy poprawią w kolejnych sezonach.

Nową animację dla dorosłych obejrzycie na Netfliksie.

Rafał Christ - Korporacja Konspiracja, bo Ziemia jest płaska, a jaszczuroludzie chcą nią władać

Mam pewne podejrzenia, że twórcy serialu w ramach researchu oglądali na Youtubie szurowe kanały i zażywali ciężkie dragi. Serio! Tak wygląda ten serial. Alex Hirsch i Shion Takeuchi zapraszają nas ostrą jazdę bez trzymanki po najbardziej absurdalnych teoriach spiskowych świata. Oczywiście, wyśmiewają ich zwolenników, ale jednocześnie dają nam mnóstwo radochy, pokazując, jak kraken zjada Jeffa Bezosa. Wszystko połączono linią narracyjną skupioną na losach Reagan - samotnej geniuszki mierzącej się z problemami z ojcem, która pracuje w tajemniczej korporacji. W efekcie otrzymaliśmy coś na kształt mariażu "Ricka i Morty’ego" z "Midnight Gospel". Fani animacji dla dorosłych na pewno się nie zawiodą.

Serial "The Office PL" możemy oglądać na antenie Canal+ oraz online na canalplus.com.

Bartosz Godziński - "The Office PL", bo miał się nie udać, a prychałem aż miło

seriale komediowe canal+ online the office pl class="wp-image-1819603"

Ileż to było marudzenia po zapowiedziach, że po co, że na co, że nic nie przebije brytyjskiego oryginału. A to tylko część reakcji na ogłoszenie amerykańskiego remake’u ze Stevem Carellem, który jest w tym momencie kultowy. Historia lubi się powtarzać i polska wersja po pierwszym zwiastunie miała podobny odbiór. Osoby, które hejtowały, ale dały szansę nowemu sitcomowi Canal+ pewnie teraz plują sobie w brodę. Twórcy "The Office PL" sprawie przełożyli brytyjski format i formułę mockumentu na polskie warunki i dodały sporo od siebie - nie tylko niemal samych nowych bohaterów, ale i współczesne tematy, które rozpalają Polskę. Dialogi są błyskotliwe już na samym papierze, a gdy wypowiadają je tak doskonali aktorzy (Adam Woronowicz), to człowiek wyje ze śmiechu. Pamiętacie, kiedy oglądaliście dobry polski serial komediowy? Bo ja nie, do teraz.

Serial “Korporacja Konspiracja” możemy oglądać na Netfliksie.

Michał Jarecki - "Sukcesja", bo już pierwsze odcinki nowego sezonu przypomniały mi, dlaczego tak zachwycałem się tą produkcją

REKLAMA
najlepsze serial października sprawdź nasz wybór class="wp-image-1826182"

Wszystkie te Emmy, Satelity i inne Złote Globy powędrowały do "Sukcesji", jej twórców i aktorów nie bez powodu. Inspirowana historią Ruperta Murdocha opowieść o Loganie Royu i członkach jego rodziny, którzy nieustannie ze sobą pogrywają, nieustannie zmieniając strony konfliktu w walce o wpływy i władzę, w 3. sezonie wciąż zachwyca kunsztem scenariusza i aktorstwa. Kolejne tropy (Szekspir, Biblia, biznes, rodzinne patologie, wypaczenia wyższych sfer) komponują się w nieporównywalny do niczego produkowanego współcześnie obraz - fascynujący i odrażający zarazem. Na niczym się nie potyka, w niczym nie przesadza, trzyma poziom i klasę. Autorzy dialogów powinni otrzymać największe możliwe wyróżnienia w specjalnej kategorii - czapki z głów!

Serial “Sukcesja” możemy oglądać na HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA