REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Te produkcje warto znać. Wybraliśmy najlepsze seriale sierpnia

Zaczął się wrzesień, więc postanowiliśmy zebrać najlepsze, naszym zdaniem, seriale sierpnia. Jest tu kilka naprawdę mocnych tytułów. 

03.09.2019
12:00
najlepsze seriale sierpnia
REKLAMA
REKLAMA

Najlepsze seriale sierpnia - wybór redakcji Rozrywka.blog

Ania Nicz - Sukcesja

 class="wp-image-174061"

2. sezon serialu luźno wzorującego się na historii Ruperta Murdocha, szefa News Corp, nadal trzyma wysoki poziom narzucony w 1. sezonie. Atmosfera w rodzinie Roy’ów gęstnieje jeszcze bardziej, napięcie między rodzeństwem rośnie, nestor rodu, Logan, zwleka z podjęciem decyzji o sukcesji, a widz tylko czeka, aż to wszystko wybuchnie. A do tego 2. sezon przynosi mocną rolę żeńską. Rozwój postaci granej przez Sarah Snook to świetny kierunek. Mam nadzieję, że tak jak w 1. sezonie fabuła przyniesie jeszcze sporo nieoczywistych rozwiązań.

Serial obejrzycie w HBO GO

Tomasz Gardziński - Przybysze

przybysze hbo recenzja class="wp-image-315888"

W tym miesiącu Netflix i HBO ostro walczyły o moje miejsce na liście najlepszych seriali sierpnia. Ostatecznie „Przybysze” o włos wygrali z „Nagim reżyserem”. Obie produkcje są zabawne, nietypowe i podejmują interesujące tematy. Produkcja HBO jest jednak krótsza i w tym przypadku okazało się to przewagą. „Przybysze” w żadnym momencie nie nudzą i się nie dłużą. To bardzo skoncentrowana, wciągająca historia, która potrafi też pokazać szerszy kontekst. A to w przypadku świata, gdzie nagle zaczęli pojawiać się przybysze z przeszłości, jest szczególnie ciekawe. „Nagi reżyser” tymczasem ograniczał swoją historię, choćby przez pominięcie kontrowersyjnych wątków z życia swojego bohatera. Dlatego tym razem najmocniej polecam właśnie dzieło HBO.

Produkcję obejrzycie w HBO GO.

Michał Kaczoń - Prawi Gemstonowie

John Goodman, Danny McBride, Adam DeVine - Prawi Gemstonowie class="wp-image-314622"

Satyryczny serial Danny’ego McBride’a „Prawi Gemstonowie” to nietypowa mieszanka dramatu, rodzinnej komedii oraz niepoprawnego humoru. Łączą się one w prześmiewczy obraz hierarchów kościoła ewangelicznego, którzy pod przykrywką „walki o dusze wiernych” tak naprawdę działają na własną korzyść i wzbogacenie się. Serial zaskakuje nietuzinkowymi pomysłami, jak kościół w centrum handlowym czy 24-godzinny maraton chrzestny w wielkim basenie. Produkcja, stworzona we współpracy z Davidem Gordonem Greenem, przygląda się także brudom schowanym w białych rękawiczkach najczystszych intencji.

Serial obejrzycie w HBO GO

Joanna Tracewicz – Mindhunter - 2. sezon

Minhunter - kadr z serialu Netfliksa class="wp-image-309172"
REKLAMA

Kiedy włączyłam 2. sezon „Mindhuntera” na Netfliksie, od razu przypomniałam sobie, dlaczego tak kocham seriale o seryjnych mordercach. Nowe odcinki, tak jak i debiutancka seria, nie zawodzą i od razu pozwalają wczuć się nam w nieco mroczny, melancholijny klimat tego thrillera z wątkiem kryminalnym. Głównym tematem tego sezonu jest sprawa zaginięć dzieci w Atlancie, która rzeczywiście miała miejsce pod koniec lat 70. XX wieku. Ofiarami były czarnoskóre dzieciaki, których ciała odnajdywano m.in. w rzece. Holden Ford i Bill Tench, agenci FBI, badają tę sprawę, choć początkowo zostają na miejscu potraktowani jak wrogowie. W międzyczasie poznajemy motywy i sposoby działania innych morderców, którzy wstrząsnęli historią Ameryki i kryminalistyką. Pozycja obowiązkowa - jeden z najlepszych seriali, jaki znajdziecie na Netfliksie.

Produkcja dostępna jest w serwisie Netflix

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA