REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy

Najpopularniejsze i najdziwniejsze powody śmierci w kinie. Zadźganie ściga się z orgazmem

Śmierć czai się na każdym kroku. Szczególnie w filmach. Na ekranie ludzie giną przez zadźganie, zastrzelenie lub w wyniku eksplozji. Ale można też stracić życie z powodu... orgazmu. Badacze sprawdzili, jakie są najpopularniejsze i najdziwniejsze formy zgonów na ekranie.

24.03.2021
12:56
Najpopularniejsze i najdziwniejsze powody śmierci w kinie
REKLAMA
REKLAMA

Ludzie padają jak muchy. W kinie to normalka. X muza oswoiła nas z widokiem śmierci, a twórcy filmowi prześcigają się w pomysłach na to, jak najatrakcyjniej zabić swoich bohaterów. Ekipa portalu Goodluckmate postanowiła sprawdzić, jakie są najpopularniejsze powody zgonów ekranowych postaci. Przy okazji odkryto też jakie są najdziwniejsze.

Na noże, bomby i pistolety. Najpopularniejsze i najdziwniejsze powody śmierci w filmach

Metodologia była prosta. Badacze przejrzeli Cinemorgue Wiki, na której znajduje się ponad 50 tys. przykładów śmierci w filmach. Dowiedzieli się, że niemal 6 tys. ekranowych bohaterów zginęło z powodu ran kłutych. Dla każdego fana slasherów wynik ten nie powinien być zaskakujący. To właśnie w nich zabójcy za pomocą broni białej mordują kolejnych nastolatków. Utrzymanych w tej konwencji produkcji powstały setki, a nie zapominajmy, że to też popularny powód śmierci we wszelkiej maści thrillerach czy w kinie akcji.

A skoro już przy sensacji jesteśmy – na drugim miejscu znalazła się śmierć w wyniku eksplozji, a trzecią pozycję zajęła śmierć przez zastrzelenie. Tak prezentuje się podium najpopularniejszych zabójstw w Hollywood. W pierwszej dziesiątce nie znalazła się za to ani śmierć z rąk potwora, ani zjedzenie żywcem. Z badania wynika, że tego typu zgony są w kinie relatywnie rzadkie, chociaż nadal zdarzają się częściej niż te, które trafiły na drugą listę.

O ile wymienione formy śmierci są w kinie popularne, o tyle o wiele rzadziej bohaterowie giną na przykład z powodu kastracji. Kilkoro postaci zginęło nawet przez... czkawkę, a zdarzył się też zgon z powodu orgazmu. Mając to na uwadze, nikt już nie powinien się dziwić, że Francuzi określają go mianem „małej śmierci”.

TOP10 najpopularniejszych przyczyn śmierci w filmach:

 1. Zadźganie
 2. Eksplozja
 3. Zastrzelenie
 4. Upadek
 5. Spalenie
 6. Uduszenie
 7. Uraz głowy
 8. Utonięcie
 9. Choroba
 10. Trucizna
REKLAMA

TOP10 najdziwniejszych przyczyn śmierci w filmach:

 1. Orgazm
 2. Czkawka
 3. Korkociąg
 4. Wzdęcie żołądka
 5. Zadziobanie
 6. Pęcherzyki powietrza
 7. Śmiech
 8. Klątwa
 9. Kastracja
 10. Sekcja
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA