REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Znamy najpopularniejsze świąteczne piosenki. Nie, numerem jeden nie jest Mariah Carey

Święta Bożego Narodzenia już za rogiem, więc z głośników rozbrzmiewają świąteczne piosenki, które wprowadzają nas w bożonarodzeniowy klimat. Z najnowszej analizy portalu Statista wynika, że "All I Want For Christmas Is You" musiało ustąpić nowemu K-popowemu królowi. 

06.12.2022
16:33
Mariah Carey ze swoim przebojem „All I Want For Christmas Is You” zajęła drugie miejsce
REKLAMA

Lista świątecznych piosenek jest długa i z pewnością każdy w tej kategorii ma swojego ulubieńca. Jednak są takie piosenki, które od lat umilają przedświąteczny czas i zna je prawie każdy. Wśród nich świąteczne hity, jak "Last Christmas" od zespołu Wham! czy "All I want for Christmas" Mariah Carey. 

REKLAMA

Portal statystyczny Statista zebrał dane ze Spotify dotyczące 10 najpopularniejszych piosenek świątecznych na całym świecie w 2022 r. Są to utwory, które najczęściej powtarzają się na playlistach użytkowników serwisu muzycznego.

Najpopularniejsze świąteczne piosenki na Spotify

Wyniki są zaskakujące, bo pierwsze miejsce nie należy do królowej świątecznej atmosfery Mariah Carey, a do k-popowego wykonawcy V, a dokładniej Kima Tae-hyunga, członka jednego z najpopularniejszych boysbandów na świecie. Jego utwór "Christmas Tree" pojawił się na 2172 playlistach na Spotify. Piosenka została skomponowana jako ścieżka dźwiękowa do południowokoreańskiego serialu telewizyjnego "Our Beloved Summer".

Mariah Carey ze swoim przebojem "All I Want For Christmas Is You", wydanym 28 lat temu, który bez wątpienia cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, zajęła drugie miejsce w zestawieniu, pojawiając się na ponad 1,5 tysiąca playlist Spotify’a.

Na trzecim miejscu piosenka "It’s Beginning to Look a Lot Like Christmas", dodana do ponad 900 playlist, wykonywana przez kanadyjskiego piosenkarza Michaela Buble. Tekst utworu opowiada o tym, jak świat zmienia się pod wpływem przygotowań do świąt. 

Legendarne "Last Christmas" w wykonaniu George’a Michaela, a konkretniej zespołu Wham, zajęło czwarte miejsce. Kultowa piosenka pojawiła się na 813 playlistach. Na miejscu piątym ponownie pojawia się koreański k-popowiec V, tym razem z utworem "Sweet night", który na świątecznych playlistach przewinął się 765 razy.

Miejsce szóste to świąteczna piosenka Kelly Clarkson z 2010 roku "Underneath the Tree" umieszczona na 737 playlistach. Z kolei "Santa Tell Me" Ariany Grande hit 2014 roku pojawił się na 717 playlistach Spotify’a.

Kolejny utwór to "It’s the Most Wonderful Time of the Year" w wykonaniu Andy’ego Williamsa. Ta pełna radości piosence, która z powodzeniem może poprawia nastrój i przypomina, że rozpoczyna się najbardziej wyjątkowy okres w roku została dodana do 655 playlist. 

Na dziewiątym miejscu "Happy Xmas (War Is Over)", świąteczna propozycja od Johna Lennona i jego żony Yoko Ono. Utwór został nagrany pod koniec października 1971 roku jako  protest song o wojnie w Wietnamie. Piosenka była częścią kampanii prowadzonej przez artystów, który w jej ramach rozwiesili billboardy w 11 miastach całego świata, na których widniał napis: "WAR IS OVER! (If You Want It) Happy Christmas from John and Yoko" ("WOJNA SKOŃCZONA! (Jeśli tego chcesz) Wesołych Świąt od Johna i Yoko"). Świąteczną piosenkę dołączono do 627 playlist. 

REKLAMA

Zestawienie zamyka "Holly Jolly Christmas", czyli kolejna świąteczna piosenka od Michaela Buble’a, w której artysta śpiewa o szykowaniu się do świąt, które  oznaczają prezenty i mnóstwo radości. Ten utwór trafił na 567 playlist na Spotify’u.

*Zdjęcie główne: fot. screen Youtube.com/Mariah Carey

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA