REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Najważniejsze wątki 2 sezonu "House of Cards"

Trzeci sezon "House of Cards" zostanie udostępniony na platformie VOD Netfliksa jutro. Od premiery drugiego minął ponad rok - jeśli nie do końca już pamiętacie, co się w nim wydarzyło, nie martwcie się, nie musicie oglądać go po raz wtóry. Przychodzimy z pomocą i przypominamy najważniejsze wątki.

26.02.2015
20:02
Najważniejsze wątki 2 sezonu „House of Cards”
REKLAMA
REKLAMA

Tekst - oczywiście - zawiera kolosalną liczbę spoilerów. Jeśli nie oglądaliście wcześniej "House of Cards", ostatnim zdaniem tego tekstu, z którym powinniście się zapoznać, jest to, które właśnie czytacie.

Śmierć Zoe Barnes

house of cards murder

Dziennikarskie śledztwo, które w pierwszym sezonie rozpoczęła Zoe Barnes, wydaje się być jednym z najpoważniejszych zagrożeń, przed jakimi przyszło stanąć Frankowi. Nic bardziej mylnego - Underwood kończy je szybko i brutalnie, wpychając Zoe pod rozpędzoną kolejkę metra. Wszyscy są przekonani, że dziennikarka popełniła samobójstwo, w co jednak nie wierzą jej współpracownicy - Janine Skorsky i Lucas Goodwin. Tę pierwszą Frank i Doug szybko zastraszają i zmuszają do opuszczenia Waszyngtonu, Goodwin jest bardziej nieustępliwy. Działając na własną rękę, kontaktuje się z hakerem, chcąc uzyskać dostęp do danych z telefonu Underwooda i ustalić jego powiązania z Zoe i Peterem Russo. W wyniku manipulacji Douga, Lucas zostaje jednak aresztowany przez FBI za cyberterroryzm.

Rachel i Doug

house of cards doug rachel

Rachel Posner, była dama do towarzystwa, która Doug i Frank wykorzystali, by skompromitować Russo, wie za dużo i Underwood zleca Stamperowi, aby wywiózł ją z miasta. Szef sztabu spełnia rozkaz swojego przełożonego, nakazując Rachel z nikim się nie kontaktować i nie zawierać żadnych znajomości. Posner, samotna i osaczona, zaprzyjaźnia się z Lisą, z którą wkrótce zaczyna ją łączyć romans. Zakochany w kobiecie Doug, po tym, jak był świadkiem zbliżenia kochanek, zmusza Rachel do ponownej przeprowadzki. W trakcie ich podróży Posner udaje się uciec. Stamper rusza w pościg, Rachel nokautuje go cegłówką i pozostawia krwawiącego i najprawdopodobniej martwego w lesie.

Konfrontacja Franka z Tuskiem

house of cards tusk

Najważniejszy motyw drugiego sezonu. Underwooda irytuje wpływ Raymonda Tuska na decyzje podejmowane przez prezydenta Walkera i decyduje się wyeliminować go z gry. Wykorzystuje do tego Xandera Fenga, chińskiego biznesmena i sojusznika Tuska, zrywając prowadzone z nim negocjacje. Wiedzie to do pogorszenia się stosunków i wojny handlowej pomiędzy USA a Chinami, za co Frank próbuje obarczyć winą Tuska, który popada tym samym w niełaskę prezydenta. Tusk wie, że nie ma szans na odzyskanie jego przychylności, chce zatem udowodnić, że jest Walkerowi niezbędny. Gdy w wyniku konfliktu ekonomicznego dochodzi do kryzysu energetycznego, Tusk pogłębia go, nakazując należącym do niego elektrowniom zaprzestanie przesyłania prądu. Dzięki staraniom dziennikarki Ayli Sayyad oraz manipulacjom Franka i Douga, na jaw wychodzi, że Tusk i Feng prali ogromne sumy pieniędzy. Amerykańskiemu miliarderowi mają zostać postawione zarzuty.

Underwood prezydentem

frank underwood house of cards

Prezydent drastycznie traci poparcie i jest wściekły na Underwooda, pewien, że to jego intrygi doprowadziły do takiego stanu rzeczy. Claire nakazuje Frankowi pojednać się z Walkerem. Underwood pisze do niego list, w którym zobowiązuje się wziąć całą winę na siebie. Jednocześnie proponuje Tuskowi pakt - amnestia w zamian za zeznania obciążające prezydenta. Ten, w związku z faktem, że Walker oferujący mu wcześniej amnestię wycofał się z układu, nie ma wyjścia i zgadza się. W trakcie przesłuchania oświadcza, że Walker wiedział o nielegalnych transferach pieniędzy. Prezydent rezygnuje ze stanowiska. Jego następcą zostaje dotychczasowy wiceprezydent, Frank Underwood.

Działalność Claire

REKLAMA
HOUSE OF CARDS

Claire ujawnia mediom, że na studiach poddała się aborcji po tym, jak została zgwałcona przez Daltona McGinnisa, nowo mianowanego generała armii USA. Pani Underwood zaczyna się przyjaźnić z Patricią Walker, pierwszą damą, obie wspierają reformy dotyczące przestępstw seksualnych. Claire dowiaduje się o problemach małżeńskich państwa Walker i proponuje jej pomoc. Dzięki działaniom swojej żony, Frank i prezydent zbliżają się do siebie. To ona, gdy Francis jest już bliski poddania się, każe mu wziąć się w garść i napisać list do Walkera.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA