REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Gubisz się w bibliotece Netfliksa? Pomoże ci lista najwyżej ocenianych dokumentów z oferty serwisu

Netflix Originals kojarzą nam się przede wszystkim z rozmaitymi serialami. Tymczasem platforma ma w swojej ofercie bardzo bogaty wybór filmów i seriali dokumentalnych. W tym takich, których nie znajdziemy w żadnym innym serwisie.

07.07.2018
11:00
nawyżej oceniane dokumenty netflix originals
REKLAMA
REKLAMA

Zdecydowaliśmy się przejrzeć katalog Netflix Originals i wybrać 15 najwyżej ocenianych produkcji dokumentalnych. Posłużyliśmy się ocenami, które poszczególnym filmom i serialom wystawiły społeczności Filmwebu i IMDb, wyciągając z nich średnią. Sprawdźcie naszą listę.

TOP 15 najwyżej ocenianych filmów i seriali dokumentalnych Netflix Originals.

Polecamy oglądanie tego serialu nie przed, a po posiłku. A i tak ślinka może pocieknąć… Chef’s Table jest bowiem serialem prezentującym kulinarne przysmaki z całego świata, tworzone przez najbardziej znanych kucharzy i cukierników. Efekt jest, delikatnie rzecz ujmując, bardzo apetyczny.

Ocena: 8,55

Niesłusznie skazany za próbę gwałtu spędził w więzieniu 18 lat swojego życia. Gdy tylko wyszedł na wolność, wytoczył sprawę przeciwko władzom hrabstwa, które zrujnowały mu życie. Niedługo potem zostaje oskarżony o morderstwo zupełnie innej osoby. Podobnie jak w przypadku poprzednich fałszywych zarzutów, dowody na jego zbrodnię są wątpliwe.

Ocena: 8,45

Dr. Dre i Jimmy Iovine to dwie gigantyczne legendy świata muzyki. Raper i producent muzyczny nawiązali współpracę, której efektem były liczne muzyczne hity oraz firma Beats. W tym serialu poznacie historię tej niezwykłej kolaboracji, która zapewniła obu panom miejsca w annałach muzyki rozrywkowej.

Ocena: 8,45

W tym serialu poznamy najbardziej nowatorskich projektantów z wielu branż. To właśnie na ich przykładzie i ich twórczości dowiemy się, jak wzornictwo i sztuka wpływają na każdy aspekt naszego życia. Zobaczymy też jak wizjonerskie pomysły wprowadzane są niejednokrotnie do najbardziej powszechnych konsumenckich produktów i poznamy inspiracje, jakie drzemią w projektantach.

Ocena: 8,4

Ogromna popularność serialu Chef’s Table i wysokie noty od krytyków skłoniły Netfliksa do stworzenia tego spin-offa. Okazał się on równie dobry i apetyczny, co pierwowzór, mimo zawężonej tematyki. A tą jest, jak nazwa sugeruje, Francja i jej najwspanialsze kulinarne zdobycze.

Ocena: 8,3

Skąd brani są najlepsi gracze amerykańskiego futbolu? Między innymi z koledżu East Messissipi, o którego kadrze futbolowej opowiada ten serial. To dość szczególna kadra: grają w niej bowiem zarówno młodzi studenci, jak i osoby, które z różnych przyczyn odpadły z pierwszej ligi, szukając do niej powrotu. Poznamy z bliska wielu ich członków, a jak się szybko okaże: to bardzo barwne postacie.

Ocena: 8,3

Historia sekty Rajneesh pełna jest zwrotów akcji i niejasności, a jej ocena zależy bardzo mocno od punktu widzenia. Akcja dokumentu Netfliksa zostaje odtworzona w całości przez bezpośrednich bohaterów. Przez ponad sześć godzin dokumentu do widza przemawiają wyłącznie ważni przywódcy ruchu, przedstawiciele władz i nieprzyjaźnie nastawieni do obcych mieszkańcy Antelope w stanie Oregon.

Ocena: 8,15

Od kontrkultury do mainstreamu. Hip-hop do dziś uważany jest jako jeden z najważniejszych nurtów w historii muzyki. W tym serialu dowiemy się wiele o jego historii. Obejrzymy wywiady z najbardziej znanymi raperami, didżejami i producentami z lat 70. czy 90. ubiegłego wieku, którzy mieli największy wpływ na kształtowanie tej muzyki.

Ocena: 8,15

Cztery żywioły: ogień, woda, powietrze i ziemia. Razem tworzą… gotową potrawę. Cooked poprowadzi nas przez ewolucję gotowania i żywności, ilustrując nam jak istotna była dla nas nie tylko z oczywistego, fizjologicznego punktu widzenia, ale również kulturalnego i społecznego.

Ocena: 8,15

Film przedstawia życie trzech kubańskich rodzin, z trudem wiążących koniec z końcem. Historia przedstawiona w filmie trwa aż 45 lat. Zaczynamy ją na początku lat siedemdziesiątych, w czasach ostrożnego optymizmu na Kubie, by następnie dotrzeć do przerażających dla mieszkańców wyspy lat dziewięćdziesiątych, gdy upada Związek Radziecki, aż do 2016 roku – a więc do śmierci Fidela Castro.

Ocena: 8,1

Czasami wystarczy zła okolica i niewłaściwy kolor skóry, by przeżyć koszmar. Tytułowy bohater – czarnoskóry nastolatek z Bronksu – spędził trzy lata w więzieniu, tracąc bezpowrotnie młodość. Problem w tym, że nie został nawet skazany.

Ocena: 8,1

Virunga to rezerwat przyrody we wschodnim Kongo. To jedno z najbardziej różnorodnych biologicznie miejsc na Ziemi. I jedyne, w którym goryle górskie nadal żyją na wolności. Mała grupa strażników chroni to piękne miejsce przed bojówkami, kłusownikami i chciwymi korporacjami. Nie zważają na nic, nawet na toczącą się nieopodal wojnę, zdeterminowani, by walczyć do końca.

Ocena: 8,05.

Serial ten to precyzyjnie skonstruowana opowieść o zamachach terrorystycznych m.in. w klubie Bataclan, oparta na relacjach ludzi, którzy przeżyli te potworne wydarzenie. Historia opowiadana jest z różnych perspektyw przez mieszkańców miasta.

Ocena: 8,05

REKLAMA

Pochodzą z najbiedniejszych rejonów kraju o jednej z największych na świecie dysproporcji między zamożnymi a ubogimi. Nie mają żadnych szans i żadnych perspektyw. A mimo to próbują walczyć o swoją przyszłość, inwestują w edukację i rozwój, zmagając się z niesłychanymi przeciwnościami losu.

Ocena: 8.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA