REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Odważne i kontrowersyjne. Sprawdźcie, które seriale młodzieżowe są najwyżej oceniane przez widzów

Nie tak dawno pisaliśmy o najlepszych serialach młodzieżowym dostępnych na Netfliksie. Tym razem przyszedł czas na najwyżej oceniane serie wszech czasów. 

24.07.2019
16:56
Sprawdźcie, które seriale młodzieżowe są przez widzów najwyżej oceniane
REKLAMA
REKLAMA

Wśród nich seriale znane widzom od lat, jak i te całkiem nowe, m.in. „Sex Education”. Przypisana każdemu tytułowi ocena wynika ze średniej ocen na portalach Filmweb i IMDB.

Najwyżej oceniane seriale młodzieżowe:

Stranger Things 3 - kadr promocyjny class="wp-image-302449"

3. sezon serialu zebrał co prawda bardzo różne opinie. Niektórzy uwielbiają dalsze przygody młodych bohaterów. Inni uważają zaś, że nowy sezon nie był wcale potrzebny. Tak czy inaczej serial nadal jest na szczycie najwyżej ocenianych seriali młodzieżowych. Wszystkie odcinki znajdziecie na Netfliksie.

Ocena: 8,65

Skam

 class="wp-image-159825"

Norweski serial, który poruszał wiele trudnych i ważnych społecznie tematów: nadużywanie alkoholu i narkotyków, homofobia czy gwałt. Główni bohaterowie są uczniami szkoły w Oslo. Serial doczekał się 4 sezonów.

Ocena: 8,4

Luzaki i kujony

Nieco zapomniany amerykański serial, stworzony przez Apatow Productions i DreamWorks Television. Produkcja emitowana była w latach 1999-2000 (jeden sezon). Serial był startem dla kilku młodych obiecujących aktorów, wśród nich byli James Franco i Seth Rogen.

Ocena: 8,4

Ania nie anna netflix 3 sezon class="wp-image-192103"

Najnowsza serialowa adaptacja historii Anny Shirley, która spotkała się z wielkim entuzjazmem widzów. Między innymi dzięki odświeżeniu opowieści i dodaniu do niej wątków poruszających ważne i aktualne problemy. Seria liczy obecnie 2 sezony, kolejny ma mieć swoją premierę w tym roku. Wszystkie dostępne odcinki znajdziecie na Netfliksie.

Ocena: 8,25

Moje tak zwane życie

Kolejny mniej znany na naszym rynku serial, w którym wystąpili m.in. Claire Danes i Jared Leto. Produkcja, która zamknęła się na jednym sezonie, emitowana była w latach 1994-1995. Główną bohaterką produkcji jest Angela Chase (Claire Danes), nastolatka z przedmieść Pittsburgha.

Ocena: 8,2

Letni semestr


Kolejna opowieść o perypetiach uczniów szkoły średniej, tym razem na przedmieściach Sydney. Aktor Chris Lilley wciela się w serialu w 3 role - zbuntowanego ucznia, szkolnej piękności i niestandardowego nauczyciela. W pozostałe role wcielili się prawdziwi uczniowie i kadra szkoły, w której powstawały zdjęcia.

Ocena: 8,1

atypowy 2 sezon w netflix polska class="wp-image-199450"

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku (dokładna data nie jest potwierdzona) otrzymamy 3. sezon opowieści o Samie Gardnerze i jego rodzinie. Sam, nastolatek z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, stara się żyć jak każdy inny nastolatek wkraczający w dorosłe życie. W główne role w serialu wcielają się Jennifer Jason Leigh, Keir Gilchrist, Brigette Lundy-Paine oraz Michael Rapaport. Wszystkie odcinki znajdziecie na Netfliksie.

Ocena: 8,05

Weronika Mars

Od piątku 19 lipca w serwisie Hulu można obejrzeć kontynuację serialu, który w pierwszej odsłonie nadawany był w latach 2004-2007. Główna bohaterka, grana przez Kristen Bell, jest córką detektywa. W wolnym czasie sama zaczyna zajmować się śledztwami. Z każdym odcinkiem coraz bardziej skomplikowanymi i niebezpiecznymi.

Ocena:  8,05

Sex Education

 class="wp-image-229445"

Zabawny, przekorny i promujący bardzo rozsądne podejście serial. Aktualnie czekamy na 2. Sezon, który powinien pojawić się na Netfliksie w przyszłym roku. W główne role w produkcji wcielili się Gillian Anderson, Asa Butterfield, Emma Mackey oraz Ncuti Gatwa. Serial znajdziecie na Netfliksie.

Ocena: 8

Kumple

 class="wp-image-159897"

Słynny brytyjski serial, którego akcja dzieje się w Bristolu. Scenariusze opowieści o nastolatkach pisane były przez młode osoby. Seria nadawana w latach 2007-2013 (7 sezonów) poruszała często niewygodne, kontrowersyjne, ważne dla młodych ludzi tematy. Produkcję znajdziecie na Netfliksie.

Ocena: 8

Kochane kłopoty

 class="wp-image-75461"
REKLAMA

Opowieść o Lorelai Gilmore (Lauren Graham), która samotnie wychowuję swoją córkę Rory (Alexis Bledel). Kobiety są sobie niezwykle bliskie. Rory coraz bardziej przypomina swoją matkę. Zarówno jeśli chodzi o nawyki, jak i sposób podejmowania decyzji. 7 sezonów serii (oraz sezon specjalny, opublikowany w 2016 roku na Netfliksie) opowiada właśnie o tej skomplikowanej, mocnej relacji na przestrzeni lat. Serial znajdziecie na Netfliksie.

Ocena: 8

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA