REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Zbanowali ich na Youtubie, więc chcą własnej telewizji. Stacja narodowców będzie kosztowała 2 mln zł

Spółka Telewizja Media Narodowe złożyła wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, chcą uruchomić kanał nadawany w sieciach kablowych. Ma być "ideową kontynuacją internetowej telewizji Media Narodowe". W pierwszy roku działalność kanału ma kosztować około 2 mln zł.

10.02.2023
8:52
telewizja narodowcow
REKLAMA

To już drugie podejście do jego uruchomienia telewizji przez Narodowców. Stacja Media Narodowe Stowarzyszenia "Marsz Niepodległości" miała wystartować już 11 listopada 2022 roku, ale nie otrzymała koncesji od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT). Ostatecznie, ze względu na konflikt w organizacji, wniosek wycofano. Jednak narodowcy z pomysłu stworzenia własnej telewizji nie zrezygnowali.

REKLAMA

Teraz wniosek do KRRiT złożyła zarejestrowana pod koniec stycznia 2023 spółka Telewizja Media Narodowe. W zarządzie zasiedli prezes Stowarzyszenia "Marsz Niepodległości" Robert Bąkiewicz, Piotr Barełkowski, w przeszłości związany z TV Biznes, przejętą przez Polsat i Tomasz Kalinowski, który ma zostać szefem nowego kanału. 

Ideowa kontynuacja Mediów Narodowych

W komunikacie spółka podkreśla, że telewizja będzie "ideową kontynuacją internetowej telewizji Media Narodowe". W ofercie kanału ma znaleźć się publicystyka, reportaże, dokumenty oraz filmy pełnometrażowe i transmisje Mszy Świętej. Na ekranie pojawią się znane z internetowej wersji kanału osoby, m.in.: Michał Jelonek, Oliver Pochwat, Jan Bodakowski, Michał Murgrabia czy Agnieszka Jarczyk.

Według wcześniejszych zapowiedzi telewizja ma utrzymywać się głównie z wpłat od widzów i reklam. Środowisku narodowców zależy na szybkim uruchomieniu kanału, m.in. ze względu na zablokowanie ich kanału Media Narodowe przez YouTube. Pierwszy rok kanału ma kosztować ok. 2 mln PLN, finansowaniem ma zająć się Piotr Barełkowski, grupa przedsiębiorców związanych z Izbą Polskich Przedsiębiorców oraz widzowie kanału w ramach darowizn.

Już teraz produkcje stacji TV MN można obejrzeć w TV Regio o godz. 23:00, w TVT Regionalna o godz. 16:00 oraz w Lubelska.TV o 15:00. Współzałożyciel stacji Piotr Barełkowski zaznacza, że z chwilą uzyskania koncesji stacja jest gotowa do nadawania w niemal 30 sieciach kablowych w całej Polsce.

Narodowcy zbanowani na YouTubie

W ubiegłym tygodniu administratorzy serwisu YouTube zablokowali kanał Mediów Narodowych, który nadawał na platformie w formacie telewizji internetowej od 2017 r. Profil miał 251 tys. subskrybentów i ponad 120 mln wyświetleń. "YouTube nie podał żadnego powodu całkowitego usunięcia treści. Nie mieliśmy żadnego ostrzeżenia, ani informacji od administratorów, jedynie suchą informację o tym, że już nie możemy nadawać" – tłumaczą twórcy kanału Media Narodowe. 

REKLAMA

W związku z tym Stowarzyszenie “Marsz Narodowy” utworzyło zbiórkę w serwisie Twojazbiorka.pl. Zebrane środki mają zostać przeznaczone na 3 cele: opłacenie prawników, którzy pomogą w odzyskaniu kanału; przeprowadzenie akcji informacyjnej o blokowaniu “niepoprawnych politycznie treści” oraz stworzenie alternatywnego kanału. Zbiórka nie cieszy się popularnością. Dotychczas zebrano 2,36 tys. zł, celem zbiórki jest 25 tys. zł. 

Zdjęcie główne: screen: youtube.com/TVPInfo

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA