REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

Nowy serial dramatyczny HBO. Produkcja „Nasi chłopcy” opowie o początkach konfliktu w Strefie Gazy

„Nasi chłopcy” to nowy miniserial, bazujący na prawdziwych wydarzeniach, które doprowadziły do wybuchu konfliktu w Strefie Gazy. Serial powstał w ścisłej współpracy HBO z izraelskim Keshet Studios.

10.07.2019
18:14
Nasi Chłopcy - izraelski serial HBO
REKLAMA
REKLAMA

Serial został wyprodukowany przez izraelskie Keshet Studios, w ścisłej współpracy z HBO. 10-odcinkowy miniserial skupi się na wydarzeniach z 2014 roku, gdy trójka żydowskich nastolatków została porwana, a następnie zamordowana przez bojowników Hamasu.

Mieszkańcy Izraela byli zszokowani, wstrząśnięci i wściekli. Gdy dwa dni później odnaleziono spalone ciało palestyńskiego nastolatka, wiadomo było, że większy konflikt będzie nieunikniony. Rozpoczęło się śledztwo, prowadzone przez agenta izraelskich służb specjalnych.

Produkcja HBO przybliża newralgiczny punkt w historii Izraela i próbuje ukazać przyczyny obecnego konfliktu w Strefie Gazy.

Jak czytamy w oficjalnym opisie serialu:

„Nasi chłopcy” opowiadają o śledztwie w sprawie morderstwa Muhammada Abu Khdeira i przedstawiają historię wszystkich zaangażowanych w nią osób - zarówno Żydów, jak i Arabów - których życie już na zawsze zostało zmienione przez te zdarzenia.

Twórcami produkcji są Hagai Levi (seriale „The Affair”, „Terapia”), Joseph Cedar („Przypis”) i Tawfik Abu-Wael („Pragnienie”).

REKLAMA

Premiera serialu „Nasi chłopcy” przewidziana jest na 13 sierpnia 2019 roku.

Wtedy do serwisu streamingowego HBO GO trafią dwa pierwsze odcinki. Kolejne pojawiać się będą co tydzień, we wtorki. Zaplanowano także premierę w telewizyjnym HBO3 i przypadnie ona na wrzesień.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA