REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nasza planeta to podróż po pięknych zakątkach Ziemi. Zobacz zapowiedź nowego dokumentu Netfliksa

Nie da się ukryć, że Netflix zna się na filmach dokumentalnych. A patrząc na najnowszą zapowiedź serialu Nasza planeta, można śmiało stwierdzić, że czeka nas kilka wyjątkowych godzin na Ziemi.

09.11.2018
12:18
Nasza planeta
REKLAMA
REKLAMA

Netflix udowodnił już kilka razy, że ma nosa do dokumentów. Tym razem światowy gigant treści VoD zabiera swoich użytkowników w podróż po Ziemi i jej najbardziej niezwykłych i dziewiczych zakątkach. Nasza planeta to ośmioodcinkowy serial, w którym będziemy mogli podziwiać między innymi dzikie zwierzęta, bezkres oceanów, niezmierzone pustynie oraz najskrytsze zakamarki lasów tropikalnych.

Przy okazji tworzenia dokumentu Netflix współpracował z firmą producencką Silverback Films oraz jedną z największych na świecie organizacji zajmujących się ochroną przyrody, WWF. Co więcej, w angielskiej wersji, będziemy mogli posłuchać jednego z najbardziej rozpoznawalnych głosów Wielkiej Brytanii. Narratorem oryginalnej serii Netfliksa będzie bowiem światowej sławy biolog sir David Attenborough.  Brzmi wspaniale? Trudno się nie zgodzić.

Wrażenie budzi także skala przedsięwzięcia. Twórcy w celu stworzenia dokumentu odwiedzili 50 krajów na wszystkich kontynentach. 600 członków ekipy wspólnie wyprodukowało materiał zdjęciowy odpowiadający trzy i pół tysiącom dni zdjęciowych.Oprócz wspaniałych zdjęć i magicznego głosu narratora widzowie mają zostać zderzeni nie tylko z pięknem natury, ale też z jej kruchością.

Jak mówił sam sir Attenborough podczas wydarzenia zorganizowanego przez WWF (World Wildlife Fund):

Serial Nasza planeta zabierze widzów w widowiskową podróż, która ukaże im, jak piękna, ale i krucha jest przyroda. Obecnie to my stanowimy największe zagrożenie dla zdrowia i równowagi planety, na której żyjemy. Wciąż mamy czas na to, aby załagodzić kryzys, który sami wywołaliśmy, jednak musimy zacząć działać niezwłocznie. Świat musi zacząć słuchać. Serial „Nasza planeta” powstał przy udziale najlepszych na świecie filmowców i obrońców przyrody. Niezmiernie cieszy mnie to, że mogę opowiedzieć tę ważną historię milionom ludzi na całym świecie

Jak mówił Colin Butfield dyrektor zarządzający WWF w Wielkiej Brytanii, a także producent wykonawczy Naszej planety:

Jesteśmy pierwszym pokoleniem, które w pełni zdaje sobie sprawę z tego, jaki wpływ na planetę wywierają nasze działania. Jesteśmy także ostatnim pokoleniem, które ma szansę coś z tym zrobić. Znajdujemy się w wyjątkowym momencie historii, w którym mamy szansę zacząć naprawiać świat i budować lepszą przyszłość. Nasza planeta pokazuje, jak pełen cudów jest nasz świat dokładnie w momencie, w którym potrzebujemy globalnych działań, by ocalić jego wyjątkowość.

Nasza planeta class="wp-image-220964"
REKLAMA

Dla przyrodników-amatorów lub tych bardziej zaawansowanych widzów, produkcja może przypominać inny kultowy serial, a mianowicie Planetę Ziemię. Serial, za którego produkcję odpowiadało BBC, był jednym z najlepiej ocenianych dokumentów przyrodniczych w historii.  Na tę chwilę Nasza planeta zapowiada się uderzająco podobnie do kultowej serii, której dwa sezony ukazały się w 2006 i 2016 roku. Podobieństwa są tym bardziej widoczne, że przy produkcji nadchodzącego projektu Netfliksa pracowały również osoby odpowiedzialne za stworzenie Planety Ziemi, w tym sam sir David Attenborough oraz Alastair Fothergill, dyrektor Silverback Films. Jednak absolutnie nie mamy za złe Netfliksowi, że podjął się próby nakręcenia podobnego tworu. Szczególnie że tym razem będziemy mieć możliwość obejrzenia produkcji w powalającej jakości Ultra HD 4K.

Nasza planeta zadebiutuje 5 kwietnia 2019 roku na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA