REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Netflix uchyla drzwi do Nawiedzonego domu na wzgórzu. Znamy szczegóły dotyczące nowego serialu

Netflix zabiera nas na kolejną nostalgiczną wycieczkę. Już niedługo do oferty dołączy serial Nawiedzony dom na wzgórzu. Mamy zdjęcia, listę aktorów którzy wezmą udział w produkcji i poznaliśmy datę premiery.

28.08.2018
15:38
nawiedzony dom na wzgórzu netflix serial The Haunting of Hill House
REKLAMA
REKLAMA

Nawiedzony dom na wzgórzu (​The Haunting of Hill House) to powieść Shirley Jackson z 1959 roku. Zapisała się w historii jako jedna z najlepszych opowieści o duchach XX wieku, którą nagrodzono National Book Award. Netflix postanowił ponownie opowiedzieć tę historię. Tym razem w odcinkach i we współczesnej otoczce.

nawiedzony dom na wzgórzu netflix serial The Haunting of Hill House class="wp-image-195772"

Pierwowzór opowiadał o czwórce ludzi, która spotkała się w tytułowym Nawiedzonym domu na wzgórzu. Wśród nich są doktor John Montague, zajmujący się badaniem zjawisk paranormalnych, młoda i wycofana Eleanor Vance, wyzwolona artystka Theodora oraz Luke Sanderson, czyli dziedzic rezydencji, będący gospodarzem dla pozostałych bohaterów.

Nawiedzony dom na wzgórzu, czyli nowe podejście do klasyki.

Głównymi bohaterami serialu jest rodzeństwo, które „dorastało w najbardziej nawiedzonym domu w całym kraju”. Po latach, już jako dorośli, spotykają się ponownie w obliczu tragedii, co zmusza ich do zmierzenia się z demonami przeszłości. Netflix opisuje swój nowy serial jako „skomplikowany dramat rodzinny przedstawiony w konwencji horroru”.

nawiedzony dom na wzgórzu netflix serial The Haunting of Hill House class="wp-image-195769"

Za nową adaptację powieści Shirley Jackson odpowiada Mike Flanagan, który wcześniej pracował przy Hush, Oculus i Grze Geralda. Jest nie tylko twórcą, ale też reżyserem i producentem wykonawczym zapowiedzianego serialu. Oprócz tego producentami wykonawczymi zostali Trevor Macy, Meredith Averill, Justin Falvey i Darryl Frank.

Nawiedzony dom na wzgórzu pojawi się na Netfliksie już 12 października.

Do tej pory powieść Shirley Jackson została dwukrotnie przełożona na język teatru i filmu - po raz pierwszy w 1963 roku. W produkcji Netfliksa znów ujrzymy prawdziwych aktorów, ale tym razem ich historia zostanie rozbudowana. Zamiast niecałych dwóch godzin, Netflix będzie straszył widzów przez bite 10 odcinków.

REKLAMA
nawiedzony dom na wzgórzu netflix serial The Haunting of Hill House class="wp-image-195778"

Netflix podał też nazwiska aktorów, którzy wystąpią w produkcji. Na liście znaleźli się między innymi Michiel Huisman, Carla Gugino, Timothy Hutton, Elizabeth Reaser, Oliver Jackson-Cohen, Henry Thomas, Kate Siegel, Victoria Pedretti, Lulu Wilson, McKenna Grace, Paxton Singleton, Violet McGraw oraz Julian Hilliard.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA