REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

„Nawiedzony dom na wzgórzu” wróci z 2. sezonem. Zebraliśmy wszystko, co o nim wiemy

Nie jest niespodzianką, że „Nawiedzony dom na wzgórzu” dostanie 2. sezon. I chociaż ten opowie zupełnie inną historię, to pojawią się punkty styczne z poprzednią serią. Co wiemy o produkcji od serwisu Netflix?

17.07.2019
13:15
Nawiedzony dom na wzgórzu 2 sezon. Kiedy premiera? Co o nim wiemy?
REKLAMA
REKLAMA

„Nawiedzony dom na wzgórzu” kilka miesięcy temu pojawił się na Netfliksie i dość niespodziewanie okazał się być jedną z najciekawszych i najambitniejszych produkcji streamingowego giganta. Gdy historia ta się zakończyła, pojawiła się seria spekulacji na temat kontynuacji. Czerwony dostawca treści potwierdził już, że 2. sezon powstanie. Co o nim wiemy?

Czy to będzie kontynuacja?

Nie. I na tym mógłbym w sumie skończyć, ale warto docenić tutaj, że twórcy, którzy swój serial bazowali na powieści, nie chcą kontynuować historii z tak świetnym finałem. Zamkniętej. Jednocześnie Netflix, który zapewne był zachwycony wynikami oglądalności i opiniami recenzentów, postanowił stworzyć warunki, aby powstała produkcja od tych samych ludzi, pewnie w podobnym, strasznym klimacie, a jednocześnie opowiadająca zupełnie nową fabułę. Myślę, że skojarzenie z „American Horror Story” nie jest przypadkowe.

O czym opowie fabuła nowego sezonu „Nawiedzonego domu na wzgórzu”?

Nowy sezon będzie adaptacją powieści Henry'ego Jamesa, która zatytułowana jest „The Turn of the Screw” – tytuł został przetłumaczony jako „W kleszczach lęku”. Książka została wydana w 1898 roku i opowiada o guwernantce wynajętej do opieki nad dwójką dzieci, sierot. Warto tu dodać, że młodzi ludzie mieszkają… w wielkim, przerażającym domu. Tak, zapowiada się powtórka z rozrywki.

Jaki tytuł będzie nosił 2. sezon?

Chociaż historia będzie bazowała na powieściowym pierwowzorze zatytułowanym "The Turn of the Screw", to twórcy zdecydowali się najnowszy sezon nazwać „The Haunting of Bly Manor”.

Kto zagra w 2. sezonie?

Ostatnie doniesienia mówią nam, że w 2. serii „Nawiedzonego domu na wzgórzu” pojawią się twarze, które znamy z premierowego sezonu. Na ekranie pojawi się Oliver Jackson-Cohen. W zeszłorocznej produkcji wcielił się w Luke’a, mężczyznę, który zapłacił najwyższą cenę za młodość w nawiedzonym domu i uzależnił się od narkotyków.

nawiedzony dom na wzgórzu netflix recenzja the haunting of hill house class="wp-image-210323"

W serialu pojawi się też Victoria Pedretti. Aktorka wcieliła się w Nell Crain – swoją drogą to była naprawdę świetna kreacja. W nowej serii zagra guwernantkę, opiekującą się dzieciakami, co oznacza, że dostanie jedną z ważniejszych ról.

Czy Netflix planuje inne produkcje podobne do „Nawiedzonego domu...”?

Odpowiedź nie jest oczywista. Plotki sugerują, że Netflix idzie za ciosem. Mike Flanagan i Trevor Macy, reżyserzy serialu, dostali jeszcze jeden serial od czerwonego serwisu VOD. Ten ma liczyć siedem odcinków i nosić tytuł „Midnight Mass”. Fabuła opowie o bohaterach, którzy wylądowali na wyspie oddalonej od cywilizacji, a to brzmi jak początek straszliwych wydarzeń.

Kiedy nowy sezon „Nawiedzonego domu na wzgórzu”? pojawi się w serwisie Netflix?

REKLAMA

Prace nad serialem cały czas trwają. Premiera zaplanowana jest dopiero na 2020 rok.

1. sezon „Nawiedzonego domu na wzgórzu” obejrzycie w serwisie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA