REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nie liczcie na więcej upiornych dworów. Netflix nie planuje kontynuacji antologii „Nawiedzony dom na wzgórzu”

Seriale „Nawiedzony dom na wzgórzu” i „Nawiedzony dwór w Bly” to najpopularniejsze horrory stworzone przez platformę Netflix. Fani antologii liczyli na szybkie rozpoczęcie prac nad kolejną częścią, ale obecnie będą mieli szczęście, jeśli kiedykolwiek się jej doczekają. Bo Netflix nie planuje kontynuowania serii w najbliższych latach.

24.12.2020
11:15
nawiedzony dwór w bly netflix
REKLAMA
REKLAMA

Horrory stanowią jeden ze zdecydowanie najpopularniejszych gatunków wśród polskich użytkowników serwisu Netflix. Dlatego z czasem było jasne, że firma spróbuje swoich sił w produkowaniu filmów i seriali grozy. Spośród wszystkich przygotowanych w ostatnich latach dzieł tego typu największym powodzeniem wśród widzów cieszyła się seria „Nawiedzony dom na wzgórzu” i jej pośrednia kontynuacja pt. „Nawiedzony dwór w Bly”.

Wydawało się, że powstanie dalszych części będzie tylko kwestią czasu, ale najwyraźniej Netflix ma inne zdanie na ten temat. Potwierdził to na Twitterze Mike Flanagan, twórca obu odsłon antologii. Jeden z użytkowników tego portalu zapytał Amerykanina, czy w przyszłości możemy spodziewać się kolejnych rozdziałów jego opowieści grozy. Niestety, nie otrzymał odpowiedzi, na jaką zapewne liczył.

Netflix nie ma planów stworzenia kontynuacji antologii w 2021 roku, ani nawet później. „Nawiedzony dwór w Bly” może się okazać ostatnią częścią.

REKLAMA

Showrunner podkreślił, że nigdy nie warto mówić „nigdy”, ale obecnie jego firma produkcyjna Intrepid Pictures jest zajęta innym projektami zaplanowanymi na rok 2021 i kolejne. Ostatnimi tytułami od tego studia (oprócz „Nawiedzonego dworu w Bly”) były pełnometrażowe horrory „Eli” i „Doktor Sen”, więc następne filmy i seriale prawdopodobnie również będą należeć do tego gatunku. Niestety, o ile nic się w tym temacie nie zmieni, to żaden z nich nie będzie rozgrywać się w uniwersum zapoczątkowanym przez „Nawiedzony dom na wzgórzu”.

Seriale „Nawiedzony dwór w Bly” i „Nawiedzony dom na wzgórzu” znajdziecie w całości na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA