REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Jeszcze przed startem samolotu Nergal stracił kontakt z ziemią. Otyły pasażer powodem do beki

Adam „Nergal” Darski postanowił wrzucić na swoje Insta Stories filmik z samolotu. Muzyk nagrał w nim otyłego mężczyznę przed sobą i otwarcie z niego szydził. Zjawisko fat shamingu uprawiane przez polskich celebrytów ponownie wytknęła Maja Staśko.

14.09.2020
14:36
nergal maja staśko
REKLAMA
REKLAMA

Momentami można odnieść wrażenie, że polscy celebryci popełniają rozmaite wpadki nieomal specjalnie. Bo w przeciwnym wypadku nie mogłoby im się to przydarzać tak często. Bohaterem najnowszej afery jest wokalista zespołu Behemoth, Adam „Nergal” Darski, który postanowił umilić sobie niedawną podróż samolotem, nagrywając otyłego mężczyznę siedzącego przed nim. Muzyk najpierw pokazał trudności nieznajomego człowieka niemieszczącego się na niewygodnym fotelu, a potem pokręcił głową z dezaprobatą.

Problem z takim odnoszeniem się do osoby z otyłością szybko dostrzegła aktywistka Maja Staśko, która zaledwie kilkanaście dni temu zasłynęła sporem z Anną Lewandowską dotyczącym tego samego tematu. Okazało się więc, że zjawisko określane jako fat shaming jest znacznie bardziej popularne wśród rodzimych celebrytów, niż można było pomyśleć jeszcze kilka miesięcy temu.

Maja Staśko w swoim własnym Insta Stories mocno skrytykowała zachowanie celebryty i wskazała, dlaczego Nergal zachował się karygodnie.

Aktywistka podkreśliła, że sposób projektowania siedzeń w samolotach tak, żeby mogły na nich wygodnie podróżować tylko osoby szczupłe to przejaw dyskryminacji. Nie może też zrozumieć, dlaczego celebryci mogący pochwalić się setkami tysięcy obserwujących wyśmiewają „grubych ludzi”. Przecież wśród ich fanów również znajdą się zapewne osoby mające problemy z nadwagą, które prawdopodobnie poczują się dotknięte zachowaniem swojego idola lub idolki.

nergal maja staśko class="wp-image-442441"
Foto: Instagram/majastasko

Każdy z nas rozumie zapewne różnicę między propagowaniem zdrowego stylu życia, a wyśmiewaniem osób otyłych.

REKLAMA

Pierwsza z postaw wiąże się z pozytywnym przekazem, a druga jest skoncentrowana na zranieniu drugiej osoby. Nie wspominając o jeszcze ważniejszej kwestii zdrowego społeczeństwa. Otyłość wiąże się z wieloma zagrożeniami dla zdrowia, dlatego nie brakuje rządowych programów walczących z otyłością, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Oczywistym jest, że hasło ciałopozytywności też musi funkcjonować w ramach racjonalnych granic i nie powinno wiązać się z pochwalaniem postaw niebezpiecznych dla zdrowia i życia drugiej osoby.

Czym innym jest jednak nagrywanie obcej sobie osoby i kpienie z niej na oczach tysięcy obserwujących bez jej zgody, a zapewne też świadomości. Takiego zachowania nie można akceptować i przechodzić nad nim do porządku dziennego. Dlatego też nie dziwi oburzenie Mai Staśko. Można odnieść wrażenie, że siedzenie na niewygodnym miejscu w samolocie nie przysłużyło się też Nergalowi, bo celebryta dał pokaz grubiaństwa i słabo skrywanego okrucieństwa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA