REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy /
 3. Seriale /
 4. VOD
 5. Netflix

Netflix otwiera się na dzieciaki. Zobacz, jakie filmy i seriale dla najmłodszych pojawią się w serwisie

Netflix stale poszerza swoją ofertę. Oprócz filmów i seriali fabularnych w bazie można znaleźć sporo pozycji przygotowanych z myślą o najmłodszych. Serwis zdradził swoje plany w tym zakresie na najbliższe lata.

06.11.2018
20:35
netflix dla dzieci maya and the three
REKLAMA
REKLAMA

Istotną częścią oferty serwisu Netflix są produkcje dla najmłodszych. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez serwis, więcej niż połowa, a dokładnie blisko 60 proc. użytkowników, jest zainteresowana tą częścią katalogu.

To najpewniej rodzice, którzy w przerwach pomiędzy kolejnymi sezonami House of Cards czy Daredevila odpalają animacje swoim pociechom lub oglądają z nimi wspólnie produkcje familijne. Serwis o ich potrzebach nie zapomina.

Netflix stawia na oryginalne animacje dla dzieci.

Do tej pory Netflix bazował przede wszystkim na produkcjach licencjonowanych. W ofercie można znaleźć teraz takie hity jak Sekretne życie zwierzaków domowych, serię Madagaskar oraz liczne filmy Disneya czy Pixara. To jednak nie koniec.

Animacje dla dzieci, i to wykonane różnymi technikami - od animacji 2D po tzw. stop motion - dla różnych grup wiekowych będą istotną częścią inicjatywy Netflix Original. Zapowiedziano właśnie sześć zupełnie nowych projektów.

Go! Go! Cory Carson (2019 r.)

Najwcześniej, bo już w przyszłym roku pojawi się zupełnie nowy serial animowany dla przedszkolaków. Odpowiedzialna jest za niego kalifornijska wytwórnia Kuku Studios. Go! Go! Cory Carson będzie produkcją licencjonowaną bazującą na zabawkach z serii Go! Go! Smart Wheels firmy VTech Electronics.

Głównym bohaterem Go! GO! Cory Carson będzie tytułowy mały samochodzik, a serial opowie o jego przygodach w Bumberton Hills. Za produkcję serialu odpowiadają twórcy takich produkcji jak Wall-E i Ratatuj (Alex Woo), Gdzie jest Dory i Uniwersytet Potworny (Stanley Moore) oraz Wspaniałe zwierzaki (Tone Thyne).

netflix dla dzieci The Willoughbys class="wp-image-219851"

The Willoughbys (2020 r.)

Propozycją serwisu Netflix dla dzieci na 2020 rok jest The Willoughbys. To nie serial, a film animowany kanadyjskiej wytwórni BRON Animation. Opowiada o czwórce rodzeństwa, których porzucili samolubni dorośli. Razem uczą się, jak dopasować się do współczesnego świata.

The Willoughbys jest adaptacją powieści Lois Lowry, a w głównych bohaterów w oryginalnej wersji językowej wcielą się Ricky Gervais, Maya Rudolph, Will Forte, Martin Short, Alessia Cara oraz Jane Krakowski. Za scenariusz i reżyserię odpowiada twórca Klopsiki kontratakują, Kris Pearn.

Kid Cosmic (2020 r.)

Na kolejne produkcje przyjdzie nam poczekać nieco dłużej. Jedną z zapowiedzianych na 2020 rok jest Kid Cosmic. Głównym bohaterem serialu będzie mały chłopiec, którego największym marzeniem jest zostać bohaterem. To marzenie się w końcu ziści, gdy znajdzie „pochodzące z kosmosu kamienie mocy”.

Szybko okaże się, że wyobrażenie o byciu obrońcą uciśnionych jest zupełnie innego od tego, jak faktycznie wygląda takie życie, a bohater zmierzy się z licznymi przeciwnościami. Jego historię opowie Craig McCracken, który tworzył m.in. Atomówki i Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster).

Trash Truck (2020 r.)

W tym samym roku do oferty serwisu Netflix dla dzieci dołączy serial Trash Truck. Jego głównym bohaterem będzie bezstresowo wychowany Hank. Dziecko ma ogromną wyobraźnię, a jego najlepszym przyjacielem jest ogromna ciężarówka. Producentami wykonawczymi Glen Keane (Mała syrenka, Aladyn, Piękna i Bestia) oraz Gennie Rim i Max Keane (Dear Basketball).

netflix dla dzieci maya and the three class="wp-image-219845"

Maya and the Three (2021 r.)

Bardzo ciekawie zapowiada się miniserial Maya and the Three, którego twórcą jest Jorge Gutierrez. Miejscem akcji jest mityczny świat bazujący na mezoameryce. Główną bohaterką jest księżniczka, która poszukuje legendarnych wojowników, by pomogli obronić jej świat ludzi i bogów przed ogromnym zagrożeniem.

My Father’s Dragon (2021 r.)

Ostatnią z zapowiedzianych produkcji dla najmłodszych jest My Father’s Dragon. To familiny film pełnometrażowy, który jest adaptacją powieści dla dzieci pióra Ruth Stiles Gannett. Głównym bohaterem jest Elemer Elevator, czyli mały chłopiec uciekający z domu w poszukiwaniu smoka.

netflix dla dzieci over the moon class="wp-image-219848"

Netflix już wcześniej zapowiedział też masę innych produkcji dla najmłodszych.

REKLAMA

Powyższe sześć pozycji to tylko najnowsze zapowiedzi na kolejne lata. Serwis już wcześniej podał informację na temat animacji i filmów dla dzieci, które dystrybuowane będą z metką Netflix Original w kolejnych miesiącach i latach:

 • Motown Magic (20 listopada 2018 r.) - najwcześniej do biblioteki trafi nowych serial animowany dla przedszkolaków, którego soundtrack będzie pełen najświeższych hitów. Gwiazdą produkcji jest 8-letni Ben, który ożywia swoje miasto za pomocą pędzla;
 • Klaus (2019 r., Święta) - na przyszłoroczne Święta Bożego Narodzenia pojawi się film współtwórcy Jak ukraść księżyc, czyli Sergia Pablosa. Jej gwiazdą będzie samolubny młody listonosz, który trafia do skandynawskiej miejscowości, gdzie nawiązuje przyjaźń z samotnikiem-zabawkarzem, co jest początkiem historii Świętego Mikołaja;
 • Potężny mały Bheem (2019 r.) - indyjski serial animowany dla przedszkolaków, pierwszy z serii. To komedia slapstickowa bez dialogów;
 • Over the Moon (2020 r.) - jest musicalem o dziewczynie, która buduje statek kosmiczny. Bohaterka poszukuje legendarnej bogini księżyca;
 • Pinokio (2021 r.) - kolejna adaptacja kultowej opowieści, tym razem w technice stop motion, a zarazem pierwsza animacja w reżyserii Guillerma del Toro;
 • Wendell & Wild (2021 r.) - animowany film o dwóch braciach, którzy są demonami. Bohaterowie uciekają z zaświatów, a poluje na nich nastoletni pogromca sił zła;
 • Jacob and the Sea Beast (2022 r.) - ostatnią z propozycji serwisu Netflix dla dzieci, która doczeka się emisji dopiero za trzy lata, jest film animowany o żeglarzu. Podczas rejsu spotyka potwora, który staje się jego sprzymierzeńcem.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA