REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Netflix dla fanów jazzu. Powstaje nowa platforma streamingowa

To już pewne. Quincy Jones planuje podbić rynek telewizji internetowej, wprowadzając pierwszą na świecie platformę poświęconą muzyce jazzowej. Tym samym legendarny muzyk pragnie wyprowadzić jazz z niszy i przedstawić go masowemu odbiorcy.

07.12.2017
13:30
jazz
REKLAMA
REKLAMA

Nowa platforma Qwest TV chce dać możliwość fanom muzyki na oglądanie i słuchanie materiałów, które do tej pory były niedostępne w internecie. Mimo licznych pozycji, które pojawiają się na YouTube, serwis wychodzi naprzeciw najbardziej zagorzałym fanom jazzu, tworząc rozległą bibliotekę, w której będzie można znaleźć nie tylko zarejestrowane koncerty, ale również filmy dokumentalne poświęcone artystom i samej muzyce jazzowej. W serwisie będzie można znaleźć także liczne wywiady z twórcami i ekspertami, co pozwoli poznać świat jazzu od podszewki.

Qwest TV, współpracując z Jonesem, oferuje także playlisty tworzone przez muzyków, ekspertów i dziennikarzy muzycznych. W serwisie nie zabraknie sław, pojawią się m. in. Erikah Badu i Esperanza Spalding. Regularnie ukazywać się będzie także sekcja "Quincy's Pick"  przedstawiająca propozycje filmów wybranych przez Jonesa.

Platforma cieszy się sporym zainteresowaniem wśród fanów gatunku, którzy górnolotnie okrzyknęli ją „Netfliksem jazzu”. Poparcie fanów daje się także zauważyć poprzez zbiórkę pieniędzy pozwalającą na uruchomienie portalu. Na platformie Kickstarter zebrano ponad 160 tys. dolarów. Serwis planuje wypełnić lukę, która wytworzyła się na rynku telewizji internetowej.

Qwest TV pragnie celebrować wielkość muzyki, a także spopularyzować gatunek wśród masowego odbiorcy.

Nowa platforma chce podbić rynek nie tylko tematyką, wyróżnikiem mają być także konkurencyjne ceny. Zasady działania będą podobne do pozostałych platform z video na żądanie. Użytkownicy będą mogli korzystać z serwisu zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i na komputerze czy telewizorze.

REKLAMA

Podstawowy pakiet ma kosztować niewiele ponad 7 dol. miesięcznie, wersja premium to niecałe 10 dol.

Quest TV rozpocznie swoją działalność już 15 grudnia, oferując ponad 50 materiałów filmowych, które będą trwały od 30 do 90 minut. Za projekt platformy i wdrożenie go w życie odpowiedzialny jest Reza Ackbaraly, współzałożyciel francuskiego kanału telewizyjnego MEZZO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA