REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Netflix rozszerza ofertę i chce stać się nowym MTV dla nastolatków

Netflix to najpopularniejszy serwis VOD na świecie, który ma w planach globalną ekspansję. Wygląda też na to, że jego twórcy myśląc o zdobywaniu kolejnych rynków nie zaniedbują biblioteki dostępnych materiałów. W usłudze niedługo pojawią się treści produkowane z myślą o nastolatkach.

27.08.2015
11:10
Netflix rozszerza ofertę i chce stać się nowym MTV dla nastolatków
REKLAMA
REKLAMA

Co prawda serwis Netflix nie jest jeszcze dostępny w Polsce, jednak jeśli wierzyć zapowiedziom jego twórców do końca 2016 roku uda się pokonać ograniczenia regionalne. Dostęp do przepastnej biblioteki seriali i filmów strumieniowanych na urządzenia użytkowników na żądanie - w ramach abonamentu wynoszącego kilka dolarów miesięcznie - ma być możliwy z każdego miejsca na Ziemi.

Twórcy portalu doskonale zdają sobie sprawę z tego, że oprócz zdobywania kolejnych rynków muszą zapewniać użytkownikom dostęp do świeżych treści. Już teraz w Netfliksie można znaleźć kinowe hity i całe sezony świetnych seriali do których uzyskano prawa emisyjne. Oprócz tego Netflix zajmuje się też kręceniem własnych produkcji nieustępującym jakością w stosunku do seriali amerykańskich kablówek.

XXX DAREDEVIL NETFLIX TV JY 5461 .JPG A ENT

Oferta Netfliksa może niedługo poszerzyć się o nowy rodzaj treści, których do tej pory nieco brakowało. Jak donosi portal New York Times, do intrygującego House of Cards, komiksowego i mrocznego Daredevila oraz słodko-gorzkiego Orange is the New Black, które to można uznać za seriale “dla dorosłych”, mają dołączyć produkcje stworzone od początku z myślą o nastolatkach.

Kiedyś młode osoby poświęcały uwagę stacji MTV, gdzie stopniowo zamiast muzyki zaczęły się pojawiać seriale i programy stworzone z myślą o młodszych widzach. Współczesne nastolatki jednak coraz częściej od takiej formy publikacji uciekają do innego typu mediów. Zamiast oglądać telewizję wolą korzystać ze Snapchata lub YouTube'a. Netflix chce, żeby młodzi ludzie wybrali właśnie ich platformę.

netflix

Do biblioteki dołączono wiele różnych produkcji, które mają zachęcić do korzystania z usługi osoby urodzone już po 2000 roku. Wśród materiałów znalazły się między innymi dwa filmy od twórców znanych z YouTube’a: “Smosh: The Movie” stworzony przez ludzi odpowiedzialnych za kanał o tej samej nazwie oraz “Bad Night”, gdzie można zobaczyć Jenn McAllister i Lauren Luthringshausen.

REKLAMA

Oprócz tego do biblioteki mają dołączyć “Lost & Found Music Studios” (o młodych muzykach), “Degrassi: Next Class” (o problemach trapiących nastolatków, takich jak narkomania, homofobia, rasizm) oraz “Fuller House” - sequel “Pełnej Chaty” którą starsi czytelnicy mogą kojarzyć z lat 90-tych.

Rozwój Netfliksa naprawdę przyjemnie się obserwuje i pozostaje mieć nadzieję, że kiedyś i my będziemy mogli z dobrodziejstw tego serwisu skorzystać.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA