REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy /
 3. Seriale
 4. VOD
 5. Netflix /

Netflix dla zwierząt. Nie tylko ludzie oglądają filmy i seriale online

Netflix zbadał swoich użytkowników. Okazuje się, że nie tylko ludzie zasiadają przed telewizorami, komputerami, tabletami i smartfonami, by oglądać filmy i seriale online.

09.04.2018
14:38
netflix psy i koty
REKLAMA
REKLAMA

Klientami serwisu Netflix są przedstawiciele gatunku homo sapiens, ale materiały w usłudze VOD oglądają też inni mieszkańcy naszego globu. Jak wynika z najnowszych badań, przed ekranami razem z ludźmi zasiadają też najróżniejsze czworonogi.

78 proc. z nas ogląda filmy i seriale online z serwisu Netflix w towarzystwie psów i kotów.

Miłość do zwierząt domowych przybrała niespotykane dotąd rozmiary – po ulicach Bombaju jeżdżą specjalne taksówki dla czworonogów, we Włoszech można wziąć zwolnienie lekarskie na chorego pupila, a w USA pawie są emocjonalnym wsparciem - czytamy w komunikacie prasowym Netflix

Firma postanowiła zbadać, czy psy i koty są towarzyszami Polaków podczas oglądania seriali. Okazuje się, że jak najbardziej. 35 proc. widzów przyznaje, że możliwość przytulenia się do zwierzaka jest pomocna podczas strasznych scen. Praktycznie tyle samo widzów - 34 proc. - „rozmawia” ze swoimi pupilami podczas seansu.

Zwierzęta chętnie uczestniczą we wspólnym oglądaniu seriali czy filmów, ponieważ wyczuwają, że jesteśmy wtedy spokojni i odprężeni, co zachęca je do zbliżenia się i nawiązania kontaktu. Jedne zwierzaki wybierają wtulanie się w człowieka tak, aby dotykać go jak największą powierzchnią swojego ciała, a inne czują się najlepiej leżąc przy łóżku czy kanapie. Pamiętajmy, że podczas wspólnego odpoczynku, w organizmie naszego zwierzaka uwalnia się serotonina odpowiedzialna za jego dobry nastrój – Piotr Wojtków, behawiorysta i trener szkolenia psów

Trzeba jednak pamiętać, że oglądanie filmów i seriali online w towarzystwie psów i kotów ma nie tylko zalety. 52 proc. badanych w Polsce przyznało się, że ich pupil zaanektował przez zasiedzenie ich miejsce przed ekranem. 20 proc. właścicieli musiało przekupić zwierzaki smakołykami. W przypadku 11 proc. respondentów seans skończył się nawet zmianą programu.

netflix psy i koty infografika class="wp-image-151569"

Seriale i filmy dla zwierząt.

Właściciele psów najchętniej sięgają po produkcje bazujące na akcji. Przypadły im do gustu przede wszystkim seriale House of Cards, Narcos i Jessica Jones. Wśród osób usługującym kotom prym wiedzie science-fiction z Czarnym Lustrem na czele, ale wysoko znalazło się też The Crown i Stranger Things.

Są jednak inne zwierzaki domowe niż psy i koty. Posiadacze ptaków oglądają przede wszystkim komedie, takie jak Przyjaciele z uniwerku lub serial Ania, nie Anna. Jest jednak produkcja, którą oglądają równie chętnie wszyscy posiadacze zwierzaków: Orange is the New Black.

TOP 10 seriali, które Polacy oglądają ze zwierzakami:

REKLAMA
 1. House of Cards
 2. Czarne Lustro
 3. Narcos
 4. Stranger Things
 5. Star Trek: Discovery
 6. Dark
 7. Marvel’s Daredevil
 8. 13 Reasons Why
 9. Marvel’s The Punisher
 10. The Last Kingdom

PS Co ciekawe, konkurująca z Netfliksem stacja HBO zwróciła ostatnio uwagę na ciemną stronę obecności zwierzaków domowych w życiu ludzi. W nowym sezonie serialu Dolina Krzemowa pojawia się motyw, w którym szef fikcyjnego startupu Pied Piper wyraża zgodę na przyprowadzanie zwierzaków do firmy. Kończy się to (nie)małą apokalipsą…

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA