REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Podobał się wam Dark od Netfliksa? Gigant wykupił twórców serialu na wyłączność

Twórcy serialu Dark z pewnością będą mieć teraz pełne ręce roboty. Netflix właśnie zatrudnił ich na wyłączność, a tego typu umowy firma jeszcze ani razu nie zawarła na terenie Europy.

19.06.2018
17:48
Dark Netflix umowa na wyłączność
REKLAMA
REKLAMA

Netflix ma miliardy dolarów do wydania na nowe produkcje i nie waha się korzystać z tych pieniędzy. Największa platforma VOD świata zleca produkcje seriali własnych i kupuje prawa do emisji, często również na wyłączność na danym rynku w ramach serii Netflix Originals.

Twórcy usługi szukają jednak nie tylko marek, ale również talentów. Ich najnowszym aktywem są Baran bo Odar i Jantje Friese, którzy są odpowiedzialni za bardzo ciepło przyjęty pierwszy sezon Dark. I wygląda na to, że Netflix nie da im teraz ani na chwilę odpocząć.

Baran bo Odar i Jantje Friese na wyłączność w Netfliksie.

Twórcy, którzy dali nam Dark - będący najpopularniejszym nieanglojęzycznym serialem obecnym na platformie - zajmą się teraz produkcją kolejnych seriali wyłącznie dla serwisu, który zapewnił rozgłos ich dzieła.

netflix europa seriale na wylacznosc umowa class="wp-image-174085"

Umowa podpisana została na kilka lat i jest bezprecedensowa na lokalnym rynku. Do tej pory Netflix nabywał prawa i zatrudniał reżyserów oraz scenarzystów, ale nie pracowali oni na wyłączność dla platformy.

To dla twórców Dark wyzwanie i szansa.

REKLAMA

Obaj absolwenci Uniwersytetu Telewizji i Filmu w Monachium zapowiadają, że mają mnóstwo nowych pomysłów. Wygląda na to, że będą zajmowali się nie tylko kontynuacjami Dark, ale również zupełnie innymi projektami. Nad filmem pracują wspólnie od lat. Ich debiutem była Cisza wyreżyserowana przez Odara.

Z kolei ostatnim nakręconym przez nich filmem był WHO AM I. Możesz być kim chcesz z Tomem Schillingiem i Elyasem M’Barekiem, który przypadł do gustu podczas Międzynarodowego Festiwalu Fimowego w Toronto w 2014. Obraz został też doceniony licznymi innymi nagrodami.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA